Про освіту

Хто сказав, що хлопці не хочуть вчитися?

У непростий час освітніх змін сучасним учням досить нелегко впоратися із безліччю завдань програмового матеріалу і позакласними справами. Важко встигнути вивчити все, ще важче – визначити пріоритети. І все ж тішить те, що є такі, яким під силу і змагання на всеукраїнському рівні. Власне, цього року трійка найуспішніших гімназистів (до речі, всі – хлопці) захищала честь області на всеукраїнських олімпіадах: Андрій Пакулець (9А клас) та Олексій Джусь (8А кл.) – з історії (вчитель Н. К. Луцик) та Володимир Закалик (8Б кл.) – з математики (вчитель Н. Ф. Гуз).

Володимир Закалик – призер двох обласних олімпіад (з математики – перше місце і з фізики – друге) на Всеукраїнському етапі олімпіади з математики набрав кількість балів, яка відповідала четвертому місцю. Олімпіада відбулася у Львові, де, як згадує учасник, він мав змогу спілкуватися з юними математиками зі всієї України. Володя зазначив, що завдання були дуже важкими і, незважаючи на тривалу підготовку з Нелею Федорівною Гуз і додатковими короткотривалими заняттями у фізикоматематичному ліцеї, не зумів їх усіх розв’язати. Проте зрозумів, що потрібно наполегливо працювати над собою. Особливо цінує незабутній досвід і вважає значним досягненням уже участь у цьому етапі. Найбільше запам’яталися Володі урочистості з нагоди закриття олімпіади, під час яких побачив багато відомих людей.

Юні історики, у Андрія Пакульця – третє місце (він же призер трьох обласних олімпіад у цьому році), а в Олексія Джуся – четверте, відзначають не так важкість і креативність завдань, як їх різноплановість, жартують: «Від Адама до Обами»).

Найбільше запам’яталися екскурсії у м. Хмельницькому, відвідини музею єврейського Голокосту, перегляд вистави «Мазепа» у виконанні театру одного актора «Кут», а також запам’ятався смак маци – святого єврейського хліба. Приємно вразили хлопців патріотизм і згуртованість львівської команди істориків, небайдужість до сучасних державотворчих процесів, про які дискутували на дозвіллі. Олексій, як згадує, пережив і неспокій від очікування результатів, і невелике розчарування, – лише трішки не вистачило до призового місця. Андрій же переконує, що зрозумів формулу успіху. В чому вона полягає, не розказує… поки що… Але ми впевнені, що у них попереду велике майбутнє!

Любов ОМЕЛЯШ, директор Сокальської гімназії імені Олега Романіва.

Голос Сокальщини на GoogleNews