Про освіту

Деякі Народні доми на Сокальщині не опалюються

Традиційно Дні пам’яті Кобзаря відзначають на початку березня. А як бути, коли Народні доми не опалюються і мінусова температура зашкалює? Як роздягнутись аматорам сцени, як в таких умовах висидіти глядачам? Проблема не вирішується, тому відзначення урочистостей приходиться відстрочувати до настання більшменш тепліших днів, тобто ближче до квітня, чи травня. І це цілком слушно і виправдано, адже Шевченківські дні тривають в Україні з 9 березня до 22 травня, до часу перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі під Києвом. Тож кожен заклад культури має право вибору, виходячи із об’єктивних умов і власних можливостей.

Нещодавно і Боб’ятинський Народний дім, скориставшись деяким потеплінням, провів літературномузичний вечір «Твоїх, поете, дум високих вінчає слава вікова», присвячений 198ій річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Відкрила урочистості завідуюча бібліотекою Любов Ковальчук. А так як дійство проходило у дні Великого посту і Хресних ходів, жіночий ансамбль «Галичанка» у складі Алли Мельник, Тетяни Коленчук, Руслани Мельничук, Ярослави Адамчук, Надії Максимів, Ольги Михалюк, Марії Мартинюк, Надії Грицай, Ольги Войтюк, Параскевії Антонів, Ганни Михайлюк, Надії Мартинюк (художній керівник і акомпаніатор, викладач Сокальської школи мистецтв ім. Віктора Матюка – Мирослава Михайлюк) виконав духовні пісні, серед яких «Молитва», «На Голгофі при хресті», «Хрест на плечі накладають», «Під хрест Твій стаю», «О, Ісусе, найсвятіший», «Страждальна мати», «Боже, нам єдність подай». Задушевно і ніжно звучали також пісні «Я іду за Хрестом», «Я візьму тебе на руки» у виконанні юного таланту – учня 6 класу місцевої школи і Сокальської школи мистецтв ім. В. Матюка Мар’яна Мужа.
Настоятель храму Святої Трійці УГКЦ с. Боб’ятин о. Петро Палюх говорив про значення духовного відродження народу, про осягнення високих істин Христової Віри, про пошанування національних Світочів, таких як Тарас Шевченко. Привітав громаду села з нагоди Шевченківського свята і голова місцевого осередку «Просвіта» ім. Т. Шевченка, автор цього допису. З доповіддю «Світова велич Кобзаря» виступила директор Народного дому Христина Шкаврін, яка разом з Анатолієм Семенюком була ведучою вечора. І ось зал поринув у чарівний світ поезій Великого Кобзаря. Задушевно звучали у виконанні ансамблю «Галичанка» безсмертний «Заповіт»; журливі «Думи мої, думи», розлого і дивовижно «Реве та стогне Дніпр широкий», проникливо «На високій дуже кручі». Перспективний дует у складі Ольги Михалюк та Ганни Михайлюк зачарував піснями «По діброві вітер виє» і «Зоре моя, вечірняя», а ще ансамбль учнів у складі Олени Крохмаль, Христини Жук, Марічки Васів, Мар’яни Друль, Ірини Семенюк і Мар’яна Мужа виконав низку пісень про Кобзаря. Вчителькапенсіонерка Ірина Василівна Михалюк вклала у віночок пам’яті Кобзаря  сольне виконання пісень «Триста літ, як козак в неволі» і «Вінок безсмертя». Талант читця допоміг Ярославі Адамчук проникливо донести до глядача глибинну суть «Розритої могили». Свої інтонаційні барви мали читці Владислав Семенюк та Ірина Михалюк, які декламували біографічні  «Мені тринадцятий минало» і «Якби ви знали паничі».

Півторагодинний концерт приніс естетичну насолоду. Отак ми вклонились світлій пам’яті селянського сина, українського Генія і Пророка Великого Кобзаря.

Сільський голова Богдан Мельничук подякував учасникам дійства і побажав їм нових успіхів і наснаги.

Цю святкову програму боб’ятинські аматори показали і своїм сусідам – жителям с. Лещатів.

Володимир ПОЛЯНЧУК, вчитель, голова первинного осередку «Просвіта» ім. Т. Шевченка с. Боб’ятин.

Голос Сокальщини на GoogleNews