Home / Про освіту / Незабутня подорож до Праги

Незабутня подорож до Праги

 Я вперше взяла участь у міжнародному конкурсі з питань безпеки у Європейському Союзі та НАТО і їх ролі в системі глобальної безпеки "Europa Secura". Коли дізналася про цей конкурс, зразу ж захотіла взяти у ньому участь, адже не перший рік є членом шкільного Євроклубу (керівник вчитель англійської мови Ірина Балко). Весною 2012-ого ми взяли участь у Всеукраїнському змаганні для старшокласників з європейської інтеграції "Europa Nostra" і зайняли почесне II місце в Україні. Я завжди цікавлюся життям країн Європейського Союзу та НАТО. 

 
Змагання складалося з двох етапів. У першому, який проходив дистанційно у мережі Інтернет, відповідала англійською мовою на багато запитань, пов’язаних з ЄС та НАТО. З усіх учасників вибрали 16, які отримали най-більшу кількість балів для продовження боротьби у наступному етапі. 
 
Завдання другого етапу – протягом двох тижнів написати есе на одну з тем. Я обрала тему "Як ви оцінюєте рішення НАТО щодо виведення військ з Афганістану в 2014 році?" Можна сказати, що це нелегко, але прочитавши багато літератури, статей і документів в Інтернеті, та за підтримки вчителів, впоралась із завданням!
 
І ось прийшов довгоочікуваний день оголошення результатів. Не можу передати, як була схвильована, відкриваючи лист з іменами трьох переможців. Тож коли побачила своє, переповнило почуття радості та щастя, адже нагородою був навчальний візит до Праги!
 
Лише п"ять незабутніх днів у Празі, але мільйон почутих "hello" і "good bye". В пам’яті залишилися усі учасники з дев’яти країн світу. Ніколи не забуду веселих дівчат із Сербії, Латвії, Чехії та Македонії, красивих хлопців з Болгарії, Польщі, Угорщини та мою сусідку по кімнаті з Боснії та Герцеговини. Ну і, звичайно, моїх нових друзів з України Роберта та Віку (Луцьк). За ті дні, які провели разом, пережили безліч цікавих, позитивних і щасливих моментів.
 
Велике враження на мене справило саме місто, таку красу не часто можна побачити. Старе місто і Нове місто, Карлів міст, собор Святого Віта, замок Карлштейн, Ратуша, середньовічний баштовий годинник, де кожної години створюється казка! А особливо запам’яталася нічна Прага, коли ми плавали на човниках "Dragon boating" річкою Влтава.
 
Я ніколи не брала участі у "квесті", тож не знала, як це буває цікаво і весело. За п’ять годин ми повинні були знайти 12 місць у цілій Празі, і завдяки цьому побачила все місто.
 
Ми мали шанс спілкуватися англійською мовою і тим самим покращити свій рівень знань. До нас прислухалися, намагалися допомогти, зрозуміти нас і ми відповідали взаємністю. Окрім розваг, у нас було і навчання. Workshop кожного дня, де кожен був задіяний і зміг взяти участь у дискусіях. Цікаві лекції представників різних міжнародних організацій у American Center, з яких я дізналася багато нового і цікавого.
 
На згадку про Прагу я привезла собі футболку з надписом "I LOVE PRAGUE". І це дійсно так!!!
 
Олена ПАЛЬЦЕВА,учениця 11 класу Великомостівського НВК "Загальноосвітня школа I-III ст. – ліцей".
Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У школах району відзначили День знань

3 вересня у всіх навчальних закладах ...