Home / Про освіту / Новини Сокальського освітнього округу

Новини Сокальського освітнього округу

16 листопада у Сокальській гімназії ім. Олега Романіва відбулося засідання окружного методоб’єднання класних керівників, під час якого присутні мали можливість побачити заняттятренінг у 6(10)А класі на тему "Думки про щастя". Заняття відбувалося за спеціальною виховною програмою "Особиста гідність. Громадянська позиція. Безпека життєдіяльності". За цією виховною програмою гімназія працює вже два роки. Розпочинали з її апробації у трьох класах, а вже в цьому навчальному році 3(7)7(11) класи системно працюють за цією програмою. Адже, як показав досвід, організація таких занять допомагає формувати світогляд, особистісні якості підлітків.

От і під час заняттятренінгу "Думки про щастя" класний керівник М. Іванець разом із учнями спробувала з’ясувати, що ж таке щастя, а головне, як його досягти власними зусиллями. Під час вправи "Щастя  це…" десятикласники працювали в групах, з’ясовуючи зовнішні чинники щастя (як виглядає щаслива людина), внутрішні (якими якостями має володіти людина, щоб відчути себе щасливою), а також пригадали забобони, які, на думку людей, можуть зробити їх щасливими. Заняттютренінгу передувала зустріч із о. Романом із церкви архистратига Михаїла, який зосередив увагу на те, як відхилити вхід у душі, щоб людина була щасливою. На імпровізованому дереві щастя замайоріли різнобарвні листочки  вістуни щастя.

Прослухавши інсценізовану розмову подорожніх за твором Г. Сковороди, учні прийшли до висновку, що кожен із них є творцем власного щастя, варто лише правильно визначити пріоритети і тоді впевнено йти до поставленої мети. Тоді сформулювали кожен для себе ліцензію на щастя, визначили свій шлях до нього і описали на аркуші. Згодом ці роздуми вони обговорять із батьками, адже таке отримали домашнє завдання.
Під час тренінгу звучала лірична мелодія, Діана Трохимчук читала поезії, атмосферу затишку і гармонії підсилив вогник щастя, запалений у класі, який всі присутні, потримавши в руках, запалили у своїх серцях разом із переконанням: "Я щаслива(ий)…".

Галина ТИМЧИШИН, заступник директора  Сокальської гімназії імені Олега Романіва.

* * *

Наша школа активно співпрацює з дошкільними установами міста. Стало традицією проводити екскурсії для вихованців дитячих садочків. Цей рік не став винятком, до нас завітали дошкільнята ДНЗ №5. Вони оглянули навчальні приміщення, побували в трудових майстернях, у комп’ютерних класах, сфотографувалися на великій сцені актового залу, із захопленням оглянули шкільний басейн. Вчитель фізичного виховання І. Петришак провів цікаву екскурсію в шкільному музеї "Спортивна слава Сокальщини".  Впевнені, що ми зацікавили малечу, і надіємося, що з першого вересня вони поповнять нашу шкільну родину.

Наталія КРИШТОФ, заступник директора з початкових класів Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4  ліцей".

* * *

Відбувся традиційний шкільний конкурс талантів  "Школа, родина  це все Україна". Танцюристи, співаки, артисти, усі, хто володіє надзвичайними здібностями, мали шанс показати свої таланти у таких номінаціях: інсценізація, пісня, гумореска, танець. Кожен виступ можна порівняти з грандіозним шоу, яке влаштували учні нашої школи. Школярі продемонстрували свою мистецьку обдарованість і багатогранність, зуміли відтворити національні звичаї та традиції, колорит сучасної України, інсценізували твори класиків та українських письменників.

Здібності були продемонстровані, а таланти  оцінені. Учнівські куточки у класах поповнились грамотами, які свідчать про наполегливу творчу працю школярів та їх наставників.

Лідія МИХАЛЮК, заступник директора з виховної роботи Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4  ліцей".

* * *

На засіданні УРС "Лідер" представники шкільного самоврядування розглянули питання про початок цього проекту "Мій клас  найкращий". Учні ретельно підійшли до підготовки цього проекту. Першим етапом стало обговорення його цілей та напрямків на учнівських класних зборах. На Раді УРС "Лідер" чітко встановили номінації, у яких буде проходити оцінювання роботи класних колективів. По закінченню І та ІІ семестрів будуть виставляти бали у відсотковому відношенні за кожен напрямок роботи класу. В кінці навчального року шкільне учнівське самоврядування  підведе підсумки за навчальний рік, і класпереможець нагородять перехідним кубком і цінним подарунком.

Ірина ФЕРКО, педагог  організатор Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4  ліцей".

* * *

17 листопада в актовій залі Сокальського НВК "СШ ІІІІ ст. №3колегіум" було дуже гучно: проводили істориконародознавчий конкурс "Ми  україночки". Змагалися учениці 5А класу  "Україночки" та 5Б кл.  "Сокальчаночки". Конкурс складався з шести турів:  представлення, інтелектуальний, народознавчий, художній, спортивний, господарочка та чепурушка  змагання, в якому дівчатка  швидко заплітали дизайнерську українську косу .

"Україночки" та "Сокальчаночки" змагалися, співаючи пісні на "Ой,….", в прислів’ях та приказках вставляли пропущені слова. Писали назви рослин та вгадували, які з них є лікарськими, пришивали ґудзики, чистили картоплини, збирали горішки із закритими очима. Спритність та кмітливість показували в кожному змаганні.

Після народознавчого туру попереду йшла команда "Сокальчаночки". Та вже після спортивного змагання бали зрівнялись  66:66. Перемогла дружба.

Ярина ПЕТРИНКА, учениця 8А кл. Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №3  колегіум".

* * *

11 листопада в актовому залі нашої школи відбувся виступ за участі учнів 8х класів. Вони декламували вірші, співали та танцювали. А ще можна було почути молитву до рідної мови. Цей захід  підсумок тижня писемності та української мови.

На концерті були присутні учні 58х класів. Захід допоміг краще зрозуміти важливість рідної мови у житті кожного з нас. Адже існує думка, "якщо немає мови, то немає народу". Крім того, ми знову і знову відкривали нові  таланти.

Н. ГУЛА, В. БАЧИНСЬКА,•класні керівники 8х класів Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4  ліцей".

* * *

У цьому навчальному році дуже хороші результати показує краєзнавчий гурток Сокальського Будинку дитячої та юнацької творчості, який очолює Олег Черешневський. Член цього гуртка Василь Лютик став переможцем Всеукраїнського конкурсу, присвяченого•20й річниці незалежності України (напрям "Видатні  композитори, музиканти, хореографи, співаки рідного краю часів незалежної країни"), а вихованка Марія Конарська також перемогла у цьому ж Всеукраїнському конкурсі, проте в іншій номінації  "Видатні постаті України періоду незалежності".

Відзначилися члени краєзнавчого гуртка у районному етапі Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина  Україна". Юлія Базилевич виборола перше місце в номінації "Славні імена земляків", Ігор Сумбаєв був першим у номінації "Із батьківської криниці", а Василь Лютик переміг у номінації "З попелу забуття". Галина Бобешко зайняла перше місце в районному етапі обласного конкурсу "Звід пам`яток природи, історії, культури та архітектури Львівщини", Христина Шеремета також була першою в номінації "Дослідницька робота" районного етапу обласного конкурсу "Вихідці з Львівщини у боротьбі за незалежність України". Уляна Нікуліна перемогла в номінації "Конкурс на кращу дослідницьку роботу" районного етапу обласного конкурсу "Славетні імена України2011. Маркіян Шашкевич", а Мирослава Іванишин виборола перше місце в районному етапі обласного конкурсу учнівської молоді "Видатні постаті Львівщини2011. Євген Коновалець" (номінація "Конкурс на кращу дослідницьку роботу").

Команда краєзнавчого гуртка Сокальського БДЮТ у складі Софії Войтович, Уляни Нікуліної, Назарія Коваля, Давида Коцюбяка, Володимира Лисака, Віктора Мойсеєва і Богдана Стандричука взяла участь у пішохідному поході третього ступеня складності по території Сокальщини.
У методичних краєзнавчих конкурсах відзначився керівник краєзнавчого гуртка О. Черешневський, котрий зайняв перше місце в номінації "Конкурс на кращу методичну розробку" районного етапу обласного конкурсу "Славетні імена України2011. Маркіян Шашкевич". Він також переміг у трьох номінаціях районного етапу Всеукраїнського конкурсу на кращий навчальнометодичний матеріал туристськокраєзнавчої тематики: "Розробка туристськокраєзнавчого маршруту", "Програми гурткової роботи, які пройшли апробацію" і "Методичні рекомендації з питань організації туристськокраєзнавчої та екскурсійної роботи серед дітей і юнацтва" (напрям "Організація гурткової роботи").•О. Черешневський  учасник  Всеукраїнського конкурсуогляду інноваційних ідей "Позашкілля: 20 років назустріч часу", результати якого будуть відомі трохи пізніше.

Марія ПОЛІЩУК,•директор Сокальського БДЮТ.

* * *

11 листопада у Поторицькій ЗШ ІІІІ ст.  відбулася зустріч з поетесою Сокальщини Надією МатвіївТарановою, яку організувала вчитель Наталія Шевчук. Третьокласники з нетерпінням чекали цього свята: вчили вірші поетеси, малювали до них ілюстрації. У дружній розмові швидко пролетів час. Пані Надія  зачитувала свої вірші, діти слухали та запитували.  Цікаво поетеса розповіла про своє життя, творчу діяльність. Особливо сподобалося дітям те, що вона безпомилково відгадала назви поезій, за якими учні малювали ілюстрації. Не обійшлося і без пісень.

Зустріч дуже сподобалася  третьокласникам. На згадку поетеса подарувала свої книжечки з найкращими побажаннями та автографами. Ми дуже вдячні п. Надії за цю прекрасну зустріч і за те добро, яке вона дарує людям своїм поетичним словом.

О. ТРУБАКОВА, бібліотекар Поторицької ЗШ ІІІІ ст.

* * *

На острові Хортиця (Запорізька обл.) відбулися 30 міжнародні змагання з гірського туризму. У складі збірної команди Львівської області (керівник Галина Янович) я теж взяла в них участь (на знімку). Було 14 команд із всієї України. Жили ми в наметах, готували їсти самі, звикали до природних умов.

Тут, на острові, розміщені гранітні скелі. Основна скеля називається "Жіноча", на якій є як складні, так і прості маршрути. Змагання проводили на двох дистанціях: "Рятувальні роботи", "Гірські перешкоди". Рада, що маю можливість займатися гірським туризмом, подорожувати, пізнавати невідому Україну, заводити нові знайомства. Мені подобається змагатися, люблю гори, вони мене ваблять. Бо як сказав мудрець, що "краще гір є тільки гори".

Ліля ГАРАСИМЮК,•учениця 11А кл. Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №2ліцей".

* * *

Дуже багато дітей підліткового віку запитують: "Чим зайнятися у вільний час? Що робити вечорами, у вихідні дні?". Книги, комп’ютер, Інтернет, спортивні, музичні школи… Для сучасних дітей є багато можливостей розвивати себе, свої здібності, таланти. І саме для цього у нашій школі працює багато гуртків за інтересами, де кожна дитина може себе знайти. Особливою популярністю серед хлопців користується гурток "Пішохідний туризм" під керівництвом Т. Бубели. Діти із задоволенням відвідують заняття, де вчаться поводитися у туристичних походах (в горах, в лісі, на воді, тощо), працюють над удосконаленням своїх умінь і навичок. Вони  постійні учаснии і переможці районних і обласних туристичних змагань.

12 листопада команду наших гуртківців запросили на обласний зліт туристів "Осінь2011", який відбувся у Кам’янкоБузькому районі. До неї увійшли Андрій Кіщук, Андрій Мельник (8А), Назар Гук (7Б), керівник Т. Бубела.

Змагання проводилися з пішохідного туризму, велотуризму, водного туризму. Вперше хлопці взяли участь у змаганні на байдарках, в якому зайняли 6 місце із 15 учасників.

Цікаво було жити у колибах, самим готувати їжу, пізнавати нові місця нашої країни, змагатися. Але найбільша радість наших учнів  друге місце в загальному заліку. І як сказали хлопці, вони просто щасливі від цього, бо перше місце зайняли багаторазові чемпіони України.

Ми дуже раді за наших гуртківців, бо вони знайшли себе, відкривають поновому свої можливості і таланти. Цікаво і плідно проводять вільний час, пропагують здоровий спосіб життя.

Отож бажаємо і надалі керівнику гуртка і його учасникам нових перемог і щасливих подорожей.

Галина МИГАСЮК,•педагогорганізатор Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №2 – ліцей".

* * *

У Сокальській ЗШ ІІІІ ст. №5 пройшов тиждень математики, який був насичений цікавими заходами.

3 листопада відбувся відкритий урок у 5 класі, який провела О. Куйовда. Гостями були вчителі математики Сокальського району. П"ятикласники протягом тижня взяли участь у конкурсах "Веселих математиків" та стінгазет. Також свої знання мали змогу проявити учні 6 класу у брейнрингу "Цікава математика". Змагалися дві команди, кожна з яких складалася з шести учасників. У результаті  нічия. Ми вдячні усім школярам, які підготували стінгазети. Велика подяка, звичайно, нашим учителям  математики, які приклали безліч зусиль та праці для проведення цього тижня.

Діана ІАНКОШВІЛІ,•учениця 10 класу Сокальської•ЗШ ІІІІ ст. №5.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

В Сокалі пройшли урочистості з нагоди Дня вчителя

День вчителя – одне із найяскравіших ...