Про освіту

Новини Сокальського освітнього округу

У ІІІ (обласному) етапі ХІІ Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика взяло участь майже 200 учнів загальноосвітніх шкіл Львівської області, а переможцями і призерами визнано тільки тридцять. У приміщенні ЗШ № 62 Галицького району м. Львова відбувся IV (загальнонаціональний) етап цього конкурсу, завдання якого, підготовлені Міністерством освіти й науки України, виконували і школярі Сокальщини, які перемогли в обласному етапі: Владислав Чабан, учень 3 класу Сокальського НВК «ЗШ ІІІІ ст. № 4 – ліцей»; Наталія Боберська, учениця 7 класу Великомостівського НВК «ЗШ ІІІІ ст. – ліцей»; Христина Мигасюк, учениця 8 класу Сокальської гімназії імені Олега Романіва.

Після своєрідної розумової розминки – виконання складних, але цікавих завдань – традиційна невеличка екскурсія по Львову разом із вчителями й батьками, а далі – святковий концерт і церемонія нагородження переможців і призерів обласного етапу конкурсу в Палаці залізничників. Високу патріотичну й милозвучну ноту святу духовності задали виступи народного артиста України Святослава Максимця, активного громадськополітичного діяча, депутата Львівської обласної ради й співака Остапа Канаки. Водночас демонстрували захопливий документальний фільм про Петра Яцика – Українця з великої літери, засновника й першого фундатора конкурсу. З кадрів кінострічки перед учнями, вчителями й батьками постав далекоглядний і працелюбний канадський підприємець українського походження, всеохоплива і пристрасна любов якого до України, бажання бачити свою Батьківщину суверенною і соборною – мали би бути достойним прикладом для всіх сучасних українців.

Нагороджували школярівпереможців та вчителів, які їх підготували, начальник Головного управління освіти й науки Львівської облдержадміністрації Михайло Брегін; заступник начальника Головного управління Богдана Біляк; віцепрезидент Ліги українських меценатів, голова асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк. Приємно, що Сокальщину відзначили серед районів, які досягли найкращих результатів в обласному етапі конкурсу. Переможцям і призерам обласного туру вручили грамоти  (на знімку), книжки та цінні подарунки від управління освіти ЛОДА та Ліги українських меценатів. Особливо усім сподобалось ексклюзивне видання «Кобзаря» з різноманітними тлумаченнями та кольоровими ілюстраціями до Шевченкових творів.

Від імені школярів – переможців обласного етапу ХІІ Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика хочу подякувати педагогам, які допомагають нам успішно вивчати глибинні скарби рідного слова – учителю початкових класів Сокальського НВК «ЗШ ІІІІ ст. №4 – ліцей» Надії Михайлівні Пинці, учителямсловесникам Сокальської гімназії імені Олега Романіва й Великомостівського НВК «ЗШ ІІІІ ст. – ліцей» Оксані Михайлівні Трошиній та Оксані Богданівні Райті.

Христина МИГАСЮК,учениця 8 класу Сокальської гімназії  ім. Олега Романіва.

* * *

Щорічно школа гостинно відчиняє двері, запрошуючи випускників у рідні стіни на вечір зустрічі. Цьогоріч їх радо зустрічали учні одинадцятих класів (класні керівники О. Галета, М. Кушіль).

В актовій залі відбулася концертна програма, яка розпочалась вальсом випускників 2012 року. Ведучими свята були Т. Мандат, В. Крицька та заступник директора з виховної роботи Г. Тимчишин. Учнівські номери чергувалися зі спогадами випускників про шкільні роки. Цьогоріч ювілейними випускниками були ті, хто закінчив школу у 1972, 1977, 1982, 1987, 1992, 1997, 2002 та 2007 роках. Директор гімназії Л. Омеляш привітала гостей і розказала про шкільне сьогодення. Далі звучали пісні, гумористичні і поетичні композиції у виконанні учасників художньої самодіяльності. Окрасою програми став виступ зразкового танцювального колективу «Престиж» (керівник Н. Лютик) Сокальського БДЮТ, у складі якого більшість – учні нашої школи. Гості переглянули презентацію (автор Н. Генташ) про те, якою сьогодні є Сокальська гімназія, що з 2010 року гордо носить ім’я визначного фізика Олега Романіва, на плазмовому телевізорі, який подарували школі випускники 2012 р. Ювіляри, серед яких доктори і кандидати наук, відомі літератори, лікарі, вчителі, громадські діячі і успішні бізнесмени ділилися спогадами про шкільні роки. Приємно, що випускники долучилися до створення святкового настрою в залі: Уляна Швед, випускниця 2002р., виконала романтичну музичну композицію.

Це було свято юності, адже, незважаючи на роки, випускники у душі залишилися дітьми. Вони поринули у спогади, які залишились у пам’яті як перше кохання, перші світанки, перші успіхи та невдачі. А нам, учням випускного класу, ця зустріч додала ентузіазму, щоб впевнено йти в життя, а в майбутньому повертатися в рідну школу з власними досягненнями і успіхами.

Олена ТОМЧУК,учениця 7(11)А класу Сокальської гімназії імені Олега Романіва.

* * *

Здавна наша школа є однією із найкращих шкіл Сокальщини. Нашими досягненнями пишаються вчителі та батьки. Щорічно ми відкриваємо для себе все нові і нові таланти. Одним із таких творчих учнів є  Юрій Пурський, учень 9Б класу, який зайняв 3тє місце на обласній олімпіаді з правознавства, яка проходила у Львівському університеті ім. І. Франка, на юридичному факультеті. Серед 30ти учасників наш учень проявив себе на високому рівні. Завдання були різної складності, він вдало справився із їх виконанням. Велику роль у підготовці учня відіграла вчитель вищої категорії Наталія Романівна Нестерук, яка працює в нашій школі з 2009 року. І за цей короткий період підготувала трьох призерів обласних олімпіад з основ правознавства. А саме: Оксану Якубець, Олесю Новосад, Юрія Пурського. Вдала співпраця приносить свої результати, ми гордимося тим, що маємо змогу вчитися у такого вчителя та підкорювати все нові і нові олімпи невідомого. У розмові з цьогорічним призером ми дізналися про його захоплення англійською мовою, літературою, математикою, біологією, історією. Саме це і допомагає йому мобілізувати всі зусилля, щоб перемагати у таких олімпіадах. Крім того, він любить музику, спорт, розваги, як і всі його однолітки. Правознавство – це новий предмет для нього, бо тільки перший рік його вивчає. Однак уже встиг полюбити його, незважаючи на те, чи присвятить своє життя професії вчителя історії чи юриста. Адже правові знання знадобляться при виборі будьякої професії, та й у щоденному життібутті без них не обійтись.

* * *

У Сокальському НВК «ЗШ ІІІІ ст. №3 – колегіум» навчається творча особистість – Вікторія Терех. Вона брала участь в обласній олімпіаді з хімії,яка проходила у Львівському університеті ім. Франка на хімічному факультеті. Хоч завдання були важкими, але атмосфера олімпіади була настільки доброзичливою, що страху не було ніякого. 39 осіб почувалися єдиною сім’єю, яка мала протягом чотирьох годин подолати теоретичну і практичну перешкоду, щоб успішно дійти до фінішної прямої. Звісно, наша Вікторія була найкращою в районному конкурсі, де зайняла І місце з хімії, ІІ – з математики, ІІ – з біології, ІІІ – з історії, ІІІ – з англійської мови. Ось такі у нашій школі успішні і талановиті діти. Крім того, Вікторія займається спортом.

Юлія КОБАСА,Христина БОРИС, члени гуртка журналістики.

* * *

Учитель української мови та літератури Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №5 Любов Уманська була учасником ІІ (обласного) етапу конкурсу «Учитель року2012» і посіла друге місце. Вона поділилася враженнями від перебування у Львівській гімназії ім. В. Симоненка.

– Любове Любомирівно, розкажіть, будь ласка, як відбувався конкурс?

– Я побувала на святі педагогічної майстерності, де кожен учитель – особистість із цікавим внутрішнім світом. Усі учасники – професіонали високого рівня, і у кожного було чому навчитися. Програма конкурсу – надзвичайно насичена і добре продумана. Я проводила урок української мови в 5 класі на тему: «Чергування голосних в коренях дієслів». На уроці ми «сіли» у всюдихід і подорожували містами нашої країни. Побували у Києві, Львові, завітали навіть у Сокаль. На кожній станції ми, звісно, виконували різноманітні завдання. Думаю, що мандрівка не залишила п’ятикласників байдужими.

– Скажіть, цей конкурс пригадав Вам шкільні екзамени?

– Звісно, ні. Але я це кажу сьогодні, коли всі хвилювання, недоспані ночі, складні завдання та питання «на засипку» вже позаду (сміється). Я б цей конкурс назвала швидше цікавою пригодою. Знаєте, я дуже рада, що вона була у моєму житті.

– Якою була атмосфера на конкурсі?

– У мене гарні спогади про конкурс. Атмосфера була дружньою, доброзичливою, я б навіть сказала – теплою. На останньому етапі ми вже не змагались, не ділили місць, а допомагали одна одній у підготовці до уроків, щиро раділи успіхам друзів, обмінювалися досвідом. «П’ятірку» вчителівпереможців я буду пам’ятати завжди, бо ми змогли багато позитиву додати в життя кожної з нас.

– Чи задоволені Ви своїм результатом?

– Так, звичайно. Мій результат навіть вищий, ніж я сподівалася, адже удосконалила свою майстерність, отримала неоціненний досвід від колегсуперників та від членів журі. Мала змогу познайомитися з цікавими людьми, поспостерігати за їхньою роботою. Підготовка до конкурсу і участь у ньому дозволили мені підвищити професійний рівень.

Вікторія ДІДИК, учениця8 кл. Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №5.

* * *

У затишному родинному колі у Волицькій школі пройшло народознавче свято української вишивки, яке підготували та провели вчитель української мови та літератури Наталія Іванчина та вчитель музики Оксана Гнідець.

Ведучі дев`ятикласниці Галина Галушка та Уляна Лах розповіли про звичай вишивати рушники, ознайомили з їх видами, із загадковою символікою візерунків, із обереговим значенням вишиванок.

Школярі читали поезії про вишивку, співали пісні, танцювали український танок. Відтворили дев`ятикласники і сценку сватання.
Родзинкою свята став показ моделей сучасного одягу, оздобленого вишивкоюоберегом, у якому взяли участь всі учні школи (на знімку). Також експонували родинну вишивку Галини Трибух. Гадаю, що такі заходи навчать учнів любити, шанувати, популяризувати народні надбання.

Уляна ЛАХ,учениця 9 класу Волицької ЗШ ІІІІ ст.

* * *

В холодні зимові дні, які маємо сьогодні, від турботи людей залежить життя багатьох пернатих. Адже, коли пташка сита, то й не страшні морози. Тож не полінуйтесь виготовити годівничку і покласти в неї корм. За першою пташкою обов’язково з’явиться інша, і вже цілий гурт маленьких веселих гостей щебетатиме біля вашої оселі. Зробивши годівничку, ви обов’язково станете свідками дивовижних пташиних історій. А це – неймовірно цікаво!

Поторицька ЗШ ІІІІ ст. працює за екологонатуралістичним напрямком розвитку. Діти активно підтримали Всеукраїнську акцію «Годівничка»: на уроках трудового навчання та вдома з батьками виготовили годівниці, розвісили їх на подвір’ї – перед школою, у шкільному садку. Учні щодня підгодовують пташок залишками хліба з їдальні, насінням пшениці, жита, соняшника, гарбуза. Особливо активні наші наймолодші натуралісти. Учні 3 класу разом із класним керівником Н. Шевчук виготовили «пташине печиво» (на невеличкі шматки картону за допомогою клею з муки приліпили насіння) та підвісили за ниточку на дерева. У школі в рамках акції провели конкурси малюнків зимуючих птахів, на кращу світлину, вірш, годівничку. Роботи переможців відправлено для участі в обласному конкурсі у Львівський екологонатуралістичний центр.

Дбаючи про пернатих, які живуть поблизу тебе, ти збагнеш, чому люди впродовж тисячоліть турбувались про птахів і навіть поставили їх пам’ятники!

Олена БАТІГ,вчитель біології Поторицької школи.

Голос Сокальщини на GoogleNews