Home / Про освіту / Новини Забузького освітнього округу

Новини Забузького освітнього округу

Вже традиційно осінь збирає нас на чудовому святі "Королева осені – 2011". Цьогоріч за звання "Королеви осені  2011" змагалося четверо дівчат: Оля Андрійчак (8 кл.), Ірина Малинич (9 кл.), Галина Цьона (10 кл.), Валентина Масляк (10 кл.).

Найоригінальнішими в конкурсі "Візитка" були Галина Цьона та Оля Андрійчак. У конкурсі "Перукар" найвищої оцінки удостоїлася Ірина Малинич. У конкурсі "Талант" журі відзначило однаковою кількістю балів усіх конкурсанток. Оля Андрійчак прочитала свій власний вірш та добре відповіла на запитання інтелектуального конкурсу.

І ось журі огoлошує результат: звання "Чарівний голос осені" виборола Валентина Масляк, "Фантазія осені"  Ірина Малинич , "Чарівна квітка осені" та "Королева глядацьких симпатій"  Галина Цьона, "Королева осені2011"  Оля Андрійчак.

Олександра МІГУС, педагогорганізатор Варязької ЗШ І ІІІ ст.

* * *

Розпочали тиждень української мови та літератури десятикласники Ільковицького НВК "ЗШ ІІІІ ст.  дитячий садок" тематичною лінійкою "З історії рідної мови", присвяченою Дню писемності.

Наступного дня у всіх класах були проведені інформаційні хвилинки "Рідна мова на чужині ще милішою стає".

Відбулася науковопрактична конференція "Маркіян Шашкевич український поет і громадський діяч". Учні 1011 класів змістовно розповідали про діяльність Маркіяна Шашкевича  душі передової молоді Галичини. Найкращою усі визнали презентацію "Життя і творчість Маркіяна Шашкевича", яку підготував одинадцятикласник Олег Диюк.

Незабутнім для учнів, батьків,учителів стало свято "Мово ж моя, мово, мовочарівнице, не всиха духовна батьківська криниця".
Поєднання інсценізації та пісень, які звучали у виконанні учнів та вчительського ансамблю під керівництвом вчителя музики Богдана Кійка естетично прикрасили свято.

Марія ШТИКАЛО, учениця 10 класу, член гуртка "Юний журналіст".

* * *

На стадіоні с. Забужжя відбулися фінальні ігри Футбольної ліги серед шкіл Забузького освітнього округу. В змаганнях взяли участь команди Хоробрівської ЗШ ІІІІ ст., Стенятинської ЗШ ІІІІ ст., Ільковицького НВК "ЗШ ІІІІ ст. дитячий садок" та Забузького НВК "ЗШ ІІІІ ст.  ліцей".

Перше місце завоювали футболісти нашого НВК, друге місце  Хоробрівської ЗШ, третє  Стенятинської ЗШ, четверте  Забузького НВК. Ільковицькі футболісти змагатимуться у фінальній частині змагань, які відбудуться навесні 2012 року.

Андрій БІЛИК, Володимир ХОМИН, члени гуртка "Юний журналіст" Ільковицького НВК "ЗШ ІІІІ ст.  дитячий садок".

* * *

В Ульвівському НВК " ЗШ III ст.  дитячий садок" проводився ярмарок, в якому брали участь учні всієї школи. До ярмарку діти готувалися вдома. За опитуванням, більшість дітей свої кулінарні вироби робили самі, а деяким допомагали батьки. Отож можна було придбати різні вироби: вафлі, яблучні, чорничні пироги, піцу, яблука, горішки і багато інших смаколиків, адже школярі старалися, щоб їх вироби були смачні і гарно прикрашені. І їм це вдалося. В наших кулінарів солодощі купували і вчителі, і учні.

Христина РУСИН, Наталія ГОШ, учні Ульвівського НВК.

* * *

У Стенятинській ЗШ IIII ст. пройшов тиждень, присвячений Дню писемності. Була організована виставка малюнків та висловів про мову, проведені інформаційні хвилини, відбувся шкільний етап конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика. Відбулися святковий виступ "О слово рідне, хто без тебе я…", який підготували учні старших класів і вчитель української мови та літератури Г. Сологуб, а також науковопрактична конференція учнівстаршокласників і вчителів "Маркіян Шашкевич  національний поет та громадський діяч". Учасники конференції підготували цікаві доповіді про життя і творчість М. Шашкевича, декламували його поетичні твори.

Уляна КУНОВСЬКА, учениця 11 класу.

* * *

Цікаво пройшло у Стенятинській школі святозмагання "Козацькі розваги", яке підготувала педагогорганізатор Н. Згурська.

Ведучі свята К. Войтко, І. Задорожна розповіли присутнім про славну сторінку історії української козаччини, про звичаї і побут козаків.

Кульмінацією свята стало змагання двох куренів "Соколи" (6 клас) і "Чайка" (7 клас), в яких козаки і козачки показували, що вони є справжніми нащадками славних козаків. Захоплююче пройшли конкурси: " Естафета на конях", "Одягни шаровари", "Нарізати цибулю", "Наносити води ложкою". Обидва курені показали себе якнайкраще, та курінь "Чайка" отримав більше балів і переміг.

Катерина ВОЙТКО, президент учнівського парламенту,
Ірина ЗАДОРОЖНА, міністр інформації.

* * *

Наша Перетіцька ЗШ ІІІІ ст. працює за напрямком "Учнівське лісництво". Тісно співпрацюємо із Сокальським лісництвом, виховуємо у дітей бережливе ставлення до довкілля.

Нещодавно учні разом із лісниками В. Степанцем та І. Мартинюком заготовляли у лісі жолуді. Ніщо так не згуртовує, як спільна праця. А якщо вона приносить ще користь, то хочеться працювати ще завзятіше. Саме тому учні зібрали дев’ять мішків жолудів, які будуть посаджені і виростуть красенямидубами.

Олеся ГУДИМА, учениця 11 класу.

* * *

Учні Угринівської ЗШ III ст. сумлінно готувалися до Дня української писемності. Під керівництвом учителів української мови та літератури•М. Петрушки, М. Пукас, Т. Шостак учні 59 класів розучували вірші, сценки, писали твори, складали вірші про мову.

Зі свого творчого доробку місцева поетеса Любов Рибак прочитала вірші про рідну мову: "Мова солов’їна", "Колискова  рідна мова" та інші. Із закликом берегти, розвивати і плекати свою мову звернулася до школярів голова Союзу українок с. Угринів Софія Бутринська. Шкільне свято завершилося розповіддю завідуючої бібліотеки Ганни Ковалів "Великий літописець" про літописця Нестора.

Наталія МАЦЮРА, учениця 8 класу.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

В Сокалі поліцейські ознайомили дітей з своєю роботою

В СОКАЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ НА ЕКСКУРСІЮ ...