Home / Про освіту / Допомога старшокласникам під час вибору професії

Допомога старшокласникам під час вибору професії

Кожного року перед майбутніми випускниками шкіл постає питання: яку саме професію обрати з десятка тисяч можливих? Для того, щоб відповісти на нього, необхідно розібратися в усьому їхньому розмаїтті, зрозуміти їх зміст, зуміти реально оцінити свої можливості, нахили та здібності.

Знайти себе, свою професію та місце в житті – складне завдання, адже в сучасному світі нараховується майже 50 тисяч професій. Тому підготовка молоді до свідомого професійного вибору дуже важлива. Спеціалісти Сокальського районного центру зайнятості постійно допомагають населенню у виборі професій, одержанні спеціальностей та працевлаштуванні, сприяють найбільш повному узгодженню інтересів і можливостей людини з потребами суспільства.

Одним із методів боротьби з безробіттям є здійснення заходів щодо його запобігання. Тому фахівці Сокальського районного центру зайнятості приділяють велику увагу профорієнтаційній роботі як з потенційними клієнтами служби зайнятості, тими, котрі стоять перед вибором обрання професійної діяльності, тобто із випускниками шкіл, так і з тими, які вже перебувають на обліку. Учням старших класів часто бракує інформації, що стосується питань професійного вибору в сучасних соціальноекономічних умовах, а також незнання своїх особистісних психофізіологічних особливостей і можливостей. Для того, щоб змінити ситуацію, спеціалісти відділу активної підтримки безробітних Сокальського районного центру зайнятості провели 78 профорієнтаційних заходів із випускниками шкіл. У них взяли участь 8305 осіб із учнівської молоді, з них 1413 учнів отримали профконсультаційні послуги.

Та навіть у випадку вдалого вибору професії, що користується попитом на ринку праці, може виникнути проблема подальшого працевлаштування, оскільки працедавців цікавить передусім високий рівень кваліфікації працівників та досвід роботи за професією.
З початку 2012ого в Сокальському районному центрі зайнятості соціальні послуги отримала 141 особа з вищою освітою, 151 – з базовою та неповною вищою, 227 – із професійнотехнічною.

9 лютого в Бутинській ЗШ ІІІІ ст., а 16 – у Волсвинській ЗШ ІІІ ст. спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Сокальського РЦЗ провів профорієнтаційні семінари зі старшокласниками на тему «Значення самопізнання та правильної самооцінки в професійному самовизначенні» з використанням профорієнтаційного терміналу. Зокрема, розглянуто особливості професійного самовизначення старшокласників, критерії вибору професії, основні помилки під час вибору професії та провів тестування на визначення професійної спрямованості.

Проведені тести допоможуть майбутнім випускникам визначити схильність до тих чи інших професій. Сподіваємося, що отримана інформація сприятиме усвідомленому вибору життєвої стежки старшокласниками Сокальського району.

Сергій ГРОДЗКИЙ, головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Сокальського районного центру зайнятості.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Великих-Мостах учні Сокаля взяли участь у військово-патріотичній грі “Сокіл”

Відпочити ніколи – бо у нас ...