Home / Про освіту / ПРИГОДИ ТА РОМАНТИКА ПЛАСТУНІВ

ПРИГОДИ ТА РОМАНТИКА ПЛАСТУНІВ

З 15 по 27 липня 2010 року поблизу села Лагодів Перемишлянського району проходив Окружний табір УПН "Держава Аратта". Його учасниками були пластуни-новаки (6-11 років) зі Львова, Самбірського та Сокальського районів, а також новачка з Філадельфії (США) Устинка Данилович. Сокальщину представляли 25 новаків і новачок з Сокаля, Опільська, Куличкова, Двірців, Великих Мостів.

12-денна програма табору була насиченою і цікавою. Щодня пластуни отримували таємне послання від жителів древньої держави Аратти – праматері України, в якому згадувались чарівні скарби праукраїнців, що допомогли врятувати державу Аратту від ненаситного, жорстокого Змія. Це історія, мова, віра, пісня і танець, культура та писемність, сила та фізичний розвиток, вміння використовувати цілющу силу трав та квітів.  Юні араттівці щодня дізнавались щось нове та цікаве з історії, а також намагались жити  у злагоді та повній гармонії з природою як і їхні предки. Як і пе-редбачала таборова програма, пластуни мали можливість здобувати певні вмілості. Таким чином в таборі вправлялись в майстерності домогосподарочки, юні дослідники погоди, картографи, перекладачі, майстри петриківського розпису.

Незабутні спогади залишились від мандрівок до Унівського монастиря з його святим джерелом та окутаного легендами Свірзького замку. В спекотні дні справжньою насолодою для пластунів було купання у Перемишлянському озері. Цікаві спогади залишила участь пластунів у Лагодівських фестинах (приурочених 750-річчю с. Лагодів), зокрема виступ у концертній програмі учасників зразкового ансамблю народного танцю "Дивоцвіт" з Сокаля.

Дванадцять днів табору про-ле-тіли як одна мить. Наступив день закриття табору, а також вручення посвідок та відзначок. Першунами табору стали: Юрко Кантор (м. Сокаль) і Орися Глюз (м. Великі Мости).  Провід табору разом з братчиками й сестричками дуже радий, за те що вони змогли виділитись і стати кращими, а також що слугували за приклад іншим.

Табір став значно яскравішим та успішнішим завдяки діяльності доброчинців. Пластуни Сокальщини дякують відділу освіти Сокальської РДА (начальник Роман Монастирський) за фінансову підтримку та автоперевезення. Допомогу продуктами харчування надали підприємці Віктор Скляров, Ігор Тот та Лідія Маркитан, до-помогли канцтоварами підприємці Ярослава Гріх та Людмила Тимощук. Велика всім подяка. За сприяння в організації табору дякуємо заступнику голови РДА Марії Христинич.

Кожен пластовий табір – пригоди, романтика, відчуття гармонії у спілкуванні і середовище справжніх друзів. Під пекучим сонцем чи прохолодним дощем пластуни вчаться облаштовувати свій побут, допо-магати один одному, шукати позитив у найбільшій прикрості… А коли нічка ледь торкнеться вершин кучерявих сосен, після насиченого дня у вишиванках збираються біля вогника, щоб послухати древню мудру казку та поспівати під мелодійний супровід бандури чи гітари… Погодьтеся, це набагато цікавіше, аніж встромити свій погляд у телевізор чи монітор комп’ютера.

Любов БЕГАЙ,
вчителька Двірцівського НВК, виховниця табору "Держава Аратта".

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Учні Сокальської школи передали проекту “Безпілотник” 2 тисячі гривень

Завдяки співпраці ініціативної групи проекту “Безпілотник” ...