Про освіту

Реєстрація на ЗНО-2014 триває

Зима – гаряча пора для одинадцятикласників, випускників попередніх років, які цьогоріч вступатимуть до вищих навчальних закладів. Адже триває реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання і саме від його результатів залежить, чи навчатиметься абітурієнт в омріяному виші. Як проходить реєстрація на ЗНО-2014, доки вона триватиме, чим відрізняється цьогорічне тестування від попередніх років – про це наша розмова з відповідальним за ЗНО в Сокальському районі Ганною ЗАЖИЦЬКОЮ.

– Ганно Михайлівно, спочатку розкажіть про пробне тестування…

– Пробне тестування – це добровільне тестування осіб, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів у 2014 році. Воно передує зовнішньому незалежному оцінюванню, щоб випускники спробували свої сили, ознайомились із стандартизованими тестами, які відповідають вимогам програм ЗНО та специфікації тестів 2014-го, попрацювали з тестовими зошитами та бланками відповідей, навчились ефективно розподіляти час та були впевненими під час основної сесії ЗНО. Реєстрація на пробне тестування уже завершена, вона тривала з 1 по 30 листопада, і кожен учасник міг обрати не більше двох предметів. Пробне ЗНО, вартістю 89 гривень за один предмет, випускники писатимуть два дні: 22 березня – українська мова та література, хімія, всесвітня історія, російська мова, фізика, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська – за вибором) та 29 березня – математика, історія України, біологія, географія, світова література. На пробне тестування зареєструвалися 298 випускників з Сокальщини. Найбільше – з української мови та літератури, математики, біології, історії України. Пункт пробного тестування – Сокальський НВК "ЗШ І-ІІІ ст. №4-ліцей".

– Триває реєстрація на ЗНО. Як можна зареєструватися і які документи для цього потрібні?  

– Інтернет-поштова реєстрація на ЗНО-2014 розпочалася 3 січня і триватиме до 5 березня. Для цього необхідно завантажити програму із офіційного сайту Українського центру оцінювання якості освіти www.testportal.gov.ua або Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти www.lvtest.org.ua та сформувати заяву-реєстраційну картку. Далі треба надіслати поштою до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (м. Львів, вул. Шевченка,116, корп. 2, інд. 79039) комплект реєстраційних документів, до складу якого входять: заповнена заява-реєстраційна картка з двома вклеєними фотографіями, копія паспорта або свідоцтва про народження, копія атестата, а для цьогорічних випускників – довідка з навчального закладу.

Збережіть номер реєстраційної картки та поштового відправлення – це дозволить із сайту ЛРЦОЯО дізнатись про те, на якому етапі обробки є ваші документи. Протягом трьох тижнів з моменту відправлення реєстраційних документів на адресу, вказану при реєстрації, надійде Сертифікат або лист з відмовою. Реєстрація вважається успішною тільки після отримання Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, який буде надіслано рекомендованим листом разом із реєстраційною карткою абітурієнта та інформаційним бюлетенем. Кожен учасник може зареєструватися не більше, ніж на чотири предмети, а в попередні роки мали змогу обрати п'ять дисциплін.

– А як бути учасникам ЗНО, кому прийшла відмова в реєстрації чи вони вирішили змінити предмет тестування?

– Якщо учаснику відмовлено в реєстрації, або він хоче внести зміни до переліку предметів для складання тестування, потрібно пройти повторну реєстрацію. Для цього в найкоротші терміни треба надіслати до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти новий комплект необхідних для реєстрації документів та отриманий Сертифікат, який підлягає анулюванню.

– Чи вже відомо, коли триватиме сесія ЗНО?

– Так, уже є календар проведення ЗНО-2014. Сесія триватиме майже весь червень. Вступники складатимуть 3 червня – іноземні мови, 5 і 6 червня – українську мову та літературу, 10 червня – російську мову, 12 червня – математику, 14 червня – географію, 16 червня – біологію, 18 червня – фізику, 20 червня – історію України, 23 червня – хімію, 25 червня – всесвітню історію, 27 червня – світову літературу. Результати, отримані на зовнішньому незалежному оцінюванні, дійсні протягом п'яти років.

– Що необхідно взяти з собою учасникові тестування?

– Кожен абітурієнт повинен, насамперед, вчасно прибути до пункту тестування. При вході необхідно пред'явити Сертифікат, паспорт або інший документ, що засвідчує особу, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті, та запрошення-перепустку. Візьміть із собою дві-три капілярні чи гелеві ручки чорного кольору, а також, за бажанням, дозволено принести маленьку прозору пляшку води.

– Ваші поради учасникам ЗНО…

– Насамперед, потрібно визначитися, до якого вищого навчального закладу вступатиме дитина, звернутися до приймальної комісії і визначити, Сертифікати з яких предметів необхідні для вступу на обрану спеціальність. Також зазначу, що на порталі www.yandex.ua запущено безкоштовний інтернет-ресурс для вчителів і учнів "Яндекс. ЗНО" (http://zno.yandex.ua/). Проект базується на офіційних матеріалах Українського центру оцінювання якості освіти і містить онлайн-тести з усіх навчальних предметів, з яких проводилося ЗНО у 2010-2013 роках. Цей ресурс може використовуватися як один з елементів підготовки майбутніх абітурієнтів до ЗНО. За допомогою цього інтернет-ресурсу учні можуть перевірити свої можливості та орієнтовно визначити результат тестування: скільки часу було витрачено, скільки завдань вирішено правильно, у відповідях на які питання були допущені помилки, скільки балів було б набрано на реальному тестуванні.

– А якщо раптом випускник передумав брати участь в тестуванні?

 – Якщо учасник вирішив відмовитись від тестування, то необхідно надіслати в ЛРЦОЯО отриманий Сертифікат та заяву про відмову від участі в ЗНО, тому що держава витрачає на проведення ЗНО великі кошти – це і друк тестових зошитів, і оплата праці персоналу, залученого до проведення ЗНО. Бажаю всім успіху, добре написати зовнішнє незалежне оцінювання і вступити до омріяного вищого навчального закладу.

Розмовляла Ольга ДИЛИН.

Голос Сокальщини на GoogleNews