Home / Про освіту / Рідна мова чиста, як роса

Рідна мова чиста, як роса

У рідній мові своїй мусиш вивчити кожне слівце. Доглядати його, як старий садівник деревце.

Що є миліше і рідніше за рідну мову. Першим до нас приходить слово. З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. У слові – інтелект і розум народу, його ідеали, його прагнення. Із нього починається і закінчується духовне життя людини.

Міжнародний День рідної мови – відносно молоде свято – до календарів усього світу ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

Учні нашої школи старанно підготували і провели свято. Для молодших школярів провели конкурс на краще читання віршів. Юні артистки Софія Кузняк і сестрички Наталія і Ольга Войцеховські гарно заспівали пісню «Рідна мова». Учні 5–7 класів показали свої знання з рідної мови. Для них підготували завдання вчителі української мови та літератури Ірина Євгенівна Кузняк та Ніна Володимирівна Мачинська. Були цікаві загадки, різні конкурси «Прямо чи влучно», «Відгадай слово», диктант «Шпигун», «Склади нові слова», а також «Літературна вікторина». Та найбільше усім сподобався конкурс під назвою «Українська народна казочка на сучасний лад». Свою майстерність проявили усі учасники. Адже тут були потрібні знання і вміння.

Учні Василина Футиш та Тетяна Яремчук своє шанобливе ставлення до рідної мови виявили у творчій роботі «Кращої, ніж рідна, мови не буває».
Із щирими словами подяки і найкращими побажаннями усім учасникам виступив директор школи•Є. М. Матвіїв. Усім вручили грамоти.

Марія НЕМЕЦЬ, вчитель історії Савчинської ЗШ ІІІІ ст.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Великих-Мостах учні Сокаля взяли участь у військово-патріотичній грі “Сокіл”

Відпочити ніколи – бо у нас ...