Home / Про освіту / Садочок “Сонечко” зігріває маленьких сокальчан

Садочок “Сонечко” зігріває маленьких сокальчан

Навіть зима не зуміла змінити сонячний пейзаж дитячих майданчиків сокальського дитсадка №5 «Сонечко», а коли відчинила двері будинку, то потрапила у казку дитинства. Чистими, охайними коридорами, гарно оформленими, потрапляла то в одне, то в інше ігрове приміщення груп, де багато світла, зелені, красиві інтер`єри, тут тепло і затишно діткам. Вони наче в затишній родинній світлиці, де за них поматеринськи дбають, виховують, ними опікуються. Звідти долинав веселий сміх, щебіт малечі, тут звучали спів і поетичні строфи, десь відбувались інтегровані заняття, дехто займався пошуковою роботою. Бо хтось лише недавно переступив поріг цього дитсадка, а хлопчики та дівчатка старшої групи вже готуються до школи. В основному вихованці п`ятого садка – це майбутні учні Сокальської четвертої школи, у якої фізикоматематичний та спортивний профілі навчання. І, власне, вже з дитячого садка діток готують за пріоритетним напрямком формування логікоматематичної компетентності. Попередньо керівництво, педагоги дошкільної установи радяться з батьками, вивчають рівень знань, вмінь і навичок, обдарування діточок. Тут працює п`ять гуртків: юних дослідників, англійської мови, музичнодраматичний «Телесик», вокальний – «Співаночка» і «Здоров`ятко». За останні три роки дуже багато вихованців дитсадка стали учнями Сокальського НВК «ЗШ №4 IIII ст. – ліцей». Школа запрошує дошкільнят на різні свята, змагання, спільні уроки. Ось такий штрих до сьогодення «Сонечка», якому виповнюється сорок років.

А розпочалося все 7 березня 1977 року, коли «сонячна» дошкільна домівка заповнилася веселими малюками. Перша завідуюча Євгенія Семашко зробила дуже багато для того, щоб новозбудоване приміщення стало затишним, красивим, комфортним для хлопчиків та дівчаток. Далі літопис цієї дошкільної установи продовжили і наступні керівники, котрі заклали добре педагогічне підгрунтя, навчали діток азів людяності, шляхетності, доброти. І от вже дев`ятнадцять років поспіль ці добрі традиції продовжує Людмила Венгерак. Фактично, дитсадок для неї найрідніший дім, бо тут її велика родина. Тут у неї багато синів і дочок з різними характерами, звичками, проблемами, але найкращими у світі усмішками, найщирішими сльозами, найдотепнішими витівками. І то, мабуть, чудо, вважає завідуюча, що виховательки, няні, музкерівники, котрі за певних обставин залишили стіни «Сонечка», занедовго знову повертаються сюди. Така сонячна аура у цьому садочку. Бо завідуюча, разом з усім колективом – вихователями, нянями, працівниками кухні вболівають за кожну дитину, за її виховання, навчання, здоров`я. «Сонечко» пригріло в своїх обіймах 166 дітей, де їх виховують і навчають, де у юні сердечка через пісню, танок, слово, легенду, оповідь прищеплюють любов до материнської мови, отчого краю і ненькиУкраїни. У своєму лоні має також дитсадок спеціальну групу з поглибленої індивідуальної корекції психічних процесів. Дітки, які до неї належать, потребують значно більше уваги і піклування. Ця група працює у дошкільній установі понад п`ятнадцять років. І дає добрі результати, бо практично усі вихованці потім успішно навчаються у школі. Музкерівник Лариса Кобрин переконана, що ці хлопчики і дівчатка дуже люблять музику, і вона їм допомагає розвиватися. І додає: «Я дуже люблю свою роботу, а дітки і справді у нас найкращі». Медсестра Оксана Михальчук велику увагу приділяє харчуванню у цій групі, пильнує, щоб достатньо було вітамінів. А вже їх вихователь – друга мама Наталія Царікова вважає, що «кожна дитинка – то особистість і потребує особливої уваги. Дітки дуже цікаві, якщо знайти до них підхід, то їх можна всьому навчити, люблять ігри, дуже активні. З ними треба працювати над мовленням, координацією рухів. Нам дуже допомагають батьки, за це їм велика вдячність».

Як з`ясувалось, не лише батьки цієї групи допомагають, а й інших – теж. У ремонті приміщень груп, придбанні постелі, рушників, посуду, демонстраційного та дидактичного матеріалу. Особливо керівництво вдячне Наталії та Віктору Білашам, Мар`яну Діжаку, Світлані Балук, Ірині та Володимиру Єременко, Оксані та Віктору Мельничукам, Іванні та Віктору Братуням, завідувачу районної ПМПК Ганні Фенчин, батькам ясельної, молодшої №3 та середніх №№4, 5 груп.

Звичайно, дитсадок №5 не був би таким, якби не підтримка керівника відділу освіти Сокальської РДА Романа Монастирського та провідних спеціалістів, інспекторів, методистів РМК, міського голови Богдана Зарічного, депутатського корпусу Сокальської міської ради. Справді, «Сонечко» наче молодіє і стає красивішим з кожним роком. А були нелегкі часи, і нині ще треба дещо зробити – про це розповіла завідуюча Людмила Венгерак:

– Ми переживали непрості часи, коли були проблеми з харчуванням, опаленням, наповнюваністю груп. Але разом вдалося їх побороти. Також у нас були проблеми з опаленням. Нині у дитсадку тепло і затишно, тому особливо вдячні за це міській владі, керівництву відділу освіти. Проте роботи непочатий край, треба впроваджувати енергозберігаючі технології. Необхідно ще перекрити приміщення шатровим дахом. Але не все зразу, і ми це розуміємо. Намагаємось працювати гласно, про успіхи дітей, ремонт, перспективи розвитку дошкільної установи розповідаю перед громадськістю під час проведення громадських звітів. У своїй роботі використовуємо комп`ютерну техніку, маємо вже два комп`ютери. Завдяки їм створили гарні презентації нашого досвіду. І це працює на наш авторитет та імідж.

Але успіх дитсадка, злагодженість у роботі, насамперед, залежить від колективу однодумців, котрі люблять свою справу, мають терпіння, розуміння до дітей. І кожний з них має свій підхід до вихованців, але їх об`єднує материнська любов до них. Ці слова можна адресувати педагогам Наталії Царіковій, Любові Покотило, Світлані Давлятшин, Світлані Волошин, Світлані Кусевич, Руслані Савчук, Олександрі Мандрик, Мирославі Бурбіцькій, Оксані Сеньчук, Надії Панасюк, музкерівникам Ларисі Кобрин, Надії Ганіткевич та обслуговуючому персоналу: Ірині Федині, Валентині Ісаєнко, Ользі Гадій, Любові Васько, Мирославі Кулик, завгоспу Валентині Борисовій, медсестрі Оксані Михальчук.
Завдяки їм «Сонечко» у будьяку пору, у будьякий день ось вже сорок літ огортає теплом, любов`ю своїх маленьких вихованців.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Великих-Мостах учні Сокаля взяли участь у військово-патріотичній грі “Сокіл”

Відпочити ніколи – бо у нас ...