Про освіту

Великомостівський освітній округ

Зовсім недавно зі школи нас возили на екскурсію на мальовничу Волинь, а саме на Божі місця, в Почаїв. Погода видалась просто чудовою. Там серед величавих лісів під блакитним небом красуються золотоверхі куполи Почаївської СвятоУспенської Лаври,  на території якої знаходиться дуже багато православних церков ще з сивої давнини. Про них нам екскурсовод розповів багато цікавих історій. Одним з таких є СвятоТроїцький собор, який заснований на місці колишнього храму, побудованого Феодором і Євою Домашевськими, але знесеного під час будівництва Успенського собору.

Троїцький собор, з його величним куполом, своєрідними хорами і переходами, споруджений за проектом архітектора А. Гусєва (19061912 рр.), був закладений ще в 1899 році, але тільки у 1906ому відновили будівельні роботи. І вже через шість років виріс могутній храм. Ще у святих воротах він повстає перед нами у всій своїй красі, в мозаїчній іконі Спаса Нерукотворного з князями, які схилилися перед ним. Західний вхід у храм прикрашений зображенням мозаїки Почаївської Божої Матері. Навколо у славі Ангели, а внизу предстоять святі угодники Волинської землі.

Почав розписувати собор лаврський іконописець ієродиякон Дамаскін Малюта. До Першої світової війни він встиг розписати притвор, олтар храму і частково стіни. Іконостас споруджений за проектом архітектора А. Гусєва.

Велич і розпис храму, спів, що ллється з висоти хорів, благовійне монарше богослужіння  усе спонукає людину до молитви, безмовної розмови з Богом. Також є дивовижна дзвіниця і захоплююча подих споруда  церква для літніх Богослужінь.

Святині… Найбільшою святинею звичайно ж є Стопа Божої Матері, після появи якої й були засновані ці церкви. Також Її чудотворний образ і мощі преподобних Іова й Амфілохія  це святині гори Почаївської. У Святих воротах зустріла нас Пресвята Богородиця у вогняному стовпі, як з’явилася. Вона вперше на Святій Почаївській горі і залишила на скелі слід Своєї правої стопи. Ця святиня є у Успенському соборі.

Також ми відвідали Скит святої праведної Анни. Там знаходиться собор святої праведної Анни та цілюще джерело. Церква вся в позолоті, красується чудовими розписами. Побудована вона недалеко від села Онишківці. Як свідчить історія, на тому місці колись була церква, яку знищили татари. А згодом там з’явилася ікона святої Анни, яку побачили пастушки. Жителі села неодноразово переносили ікону до сільського храму, але на ранок вона знову поверталася на те саме місце. Згодом там звели храм, а ще на місці появи ікони забило цілюще джерело. Храм кілька разів закривали і понівечили, після всього був відроджений аж у 2000 році за благословенням митрополита Володимира, який приїжджає сюди щорічно. Також тут є ікона Єрусалимської Божої Матері. Сюди з різних кінців України приїжджають люди, щоб помолитися й попросити допомоги у святих. Наприклад, з нашої школи їздило аж 70 учнів. Усім дуже сподобалося. Кожен з нас набрався нових цікавих вражень. У нашій пам’яті залишилися незабутні спогади про поїздку в Почаїв.

Олеся ЧЕПІЛЬ, учениця 7 класу Волсвинської ЗШ ІІІ ст.
 
***
У Волсвинській школі 7 жовтня учні початкових класів зібралися у спортивному залі, щоб позмагатися у спритності, винахідливості і просто відпочити.

Під час тижня фізкультури відбулося спортивнорозважальне свято під назвою "Спритні, дужі, небайдужі, сміливі, грайливі". У святі взяли участь учні 3го і 4го класів, які розважали глядачів і журі різноплановими спортивними конкурсами ("Пінгвіни", "Кінний спорт", "Закрутилась голова", "Переправа через річку"…).

Між конкурсами учні розповідали гумористичні вірші про спорт та фізкультуру. Переможці були нагороджені грамотами та солодкими призами.

Мар’яна ЛІШКА, вчитель фізичної культури Волсвинської ЗШ ІІІ ст.

***

Цього літа ми, пластуни гуртка "Двірцівський едельвейс", були учасниками літнього виховновишкольного пластового табору "Ту Стань2010". Місцем таборування був мальовничий прикарпатський заповідник Тустань, неподалік села Урич, Сколівського району. Ми відчули себе справжніми пластунами: жили в наметах, вмивалися в холодній гірській ріці, їжу варили на вогні. Кожного ранку в 7.00 год. прокидалися на руханку, пізніше було відкриття дня в одностроях: співали молитву "Отче наш" і пластовий гімн, нам оголошували розпорядок дня. Протягом дня відбувалися цікаві гутірки і захоплюючі екскурсії. Вечорами після закриття дня палили ватру, співали українських народних, повстанських та пластових пісень.

У таборі кожен гурток був черговий по кухні, отже у кожного була можливість навчитися готувати їжу. Також протягом таборування були веселі змаги і захоплюючі теренові ігри. Цікавою була теренова гра, у якій нам довелося бігти по горі через гірську річку і чагарники, а у зворотній бік ми поверталися по Тустаньських скелях.

Там ми зустріли знайомих пластунів і знайшли нових друзів з Бродів, Красного, Олеська. Було дуже цікаво, але водночас суворо і важко так, як і повинно бути у справжньому скаутському таборі. Назад ми повернулися з купою вражень і пам’ятними футболками. Це була справді незабутня пригода.

Наталя БІЛЕЦЬКА, учениця Двірцівського НВК.

***
        Поки батько живий,
        Доки мати жива,
        Поспішаймо сказати
        Найтепліші слова.

Батько в родині є прикладом для синів. Він виховує їх, слово його  закон. Кажуть, що дітей треба любити так, щоб вони цього •не знали. Саме така батьківська любов.

У травневі дні є урочисте свято, присвячене рідній матусі, та мало хто знає, що таке свято є і для татусів. І святкуємо ми його в першу неділю вересня. Саме тому (з незначним запізненням) 5 жовтня у святково прикрашеному залі Стремінської ЗШ І ст. зібралися учні, вчителі та батьки, щоб віддати шану татові. Діти декламували вірші, співали пісні, говорили ніжні та лагідні слова для своїх татусів. Вражені чистотою дитячої душі та щирістю їхніх побажань на очах у присутніх бриніли сльози. А підготувала таке свято вчитель Ю. О. Скоропад.

Ольга ВЛАДИКА, директор Стремінської ЗШ І ст.
 
***

У день Покрови Пресвятої Богородиці у нашій школі було справжнє свято. Діти заздалегідь готувалися до цього дня, збирали інформацію про часи повстанської армії, адже 14 жовтня  день створення УПА .

Свято розпочалося з виступу дітей, які декламували повстанську поезію, співали патріотичні пісні рідного краю. Співали ті пісні, які колись у сорокові роки в нашому селі було чути зпід лісу (як розповідали старші люди). Повстанці виходили з лісу на луг і марширували, співали пісень. Люди, які це пам’ятають, розказували нам, з яким піднесенням це все відбувалося (вони мали надію на те, що вояки УПА можуть щось змінити). Також дізналися про історію створення повстанських загонів, які в холоді і в голоді думали найперше про Батьківщину.

На святі всі учні мали змогу подивитися виступ наших пластунівноваків, які вже третій рік є у нашій школі. Пластуни розповідали про те, яке життя у Пласті, чим вони займаються, а також співали пісень. Найцікавішим для дітей були козацькі забави. У вишитих сорочках, козацьких шароварах, під звуки сурми учні пішли на стадіон, щоб позмагатися, хто спритніший і хто відважніший. Перемогла дружба  і, потиснувши один одному руки, як справжні козаки, з радістю і позитивними враженнями розійшлися додому.

Ми нині переживаємо нелегкі часи і найбільша криза на даний час не матеріальна, а національна. Теперішнє покоління дітей залюбки співає українських патріотичних пісень, починають усвідомлювати свою історію, пишаються тим, що вони українці. Та ідеї якої нації хоче нам нав’язати теперішня влада, що буде далі з нашою історією? Станемо піонерами… чи ворогами народу?

Марія ШИЙКА, пластовий виховник Куличківської ЗШ ІІІ ст.

***

19 жовтня відбувся практичний семінар вчителів трудового навчання Великомостівського ОО. Провела його вчитель трудового навчання Великомостівського НВК Наталія Крук. Вона організувала практичне заняття з вчителями по модульній темі "Макраме". Педагоги вчились послідовності дій, різним видам вузлів тощо. Також семінар передбачав обговорення нової програми з предмету та питання підготовки і проведення олімпіад.

***  

Із 11 по 15 жовтня у Великомостівському НВК "Загальноосвітня школа ІІІІ ступенівліцей" проходив тиждень 4 класів. Протягом тижня відбулось багато заходів. Учні у художніх роботах втілювали свої дитячі фантазії, cтворювали чудернацькі композиції з природного матеріалу. Також було проведено конкурсну програму "Загадкова скарбничка" та гру "Розумники й розумниці", де учні показали свою кмітливість, винахідливість та одержані знання.

Марія БУТИНСЬКА.
 
***

З 23 по 24 серпня пластуни з гуртку “Двірцівський Едельвейс” ходили на одноденну ночівку. Нічліг організували дві пластунки виховниці: подруга Наталя та подруга Люба.

Місце для ночівлі ми вибрали затишне, недалеко від джерела та річки. Хоча шлях був досить довгий, але ми були задоволені.
Прийшовши, ми розклали намети. Після цього усі вирішили зробити невеликий підвечірок. Через декілька хвилин усі одягнулись в  однострої та зробили відкриття нічлігу.

Опісля всі весело взялись варити вечерю. Ми вибрали уху. Хлопці наловили риби, дівчата начистили овочів. Через півгодини наша ве•черя була готова. Після того як усі смачно повечеряли, ми вирішили зробити невеличку ватру. Співали веселі пісні, розказували історії.
Лягли спати дуже пізно, але всі залишались задоволені.

Зранку зробили невеличку руханку, і ситно поснідали макаронами. Через деякий час зробили закриття дня, склали намети і пішли додому. В кожного залишились тільки найкращі враження від нашого веселого нічлігу.

Олена БІЛЕЦЬКА.

***

Уже стало традицією проведення на початку жовтня дитячо-юнацького фестивалю мистецтв "Сурми звитяги". Репертуар учасників розкриває героїчне минуле українського народу, різні сторони національновизвольної боротьби українського народу у ХХ ст., адже метою конкурсу є популяризація в молодіжному середовищі української патріотичної пісні й поезії та відзначення 68 річниці створення УПА. Конкурсанти присвячують свої номери тим людям, які захищали і обороняли нашу країну від ворога. Тим синам України, які пішли на війну і не повернулись, тим, за кого дні і ночі молились матері, витираючи сльози з обличчя. Тим, чиї імена ми знаємо, і тим, чиїх імен ми вже не будемо знати ніколи, але завдяки яким ми маємо свою державу.

11 жовтня відбувся відбірковий тур дитячоюнацького фестивалю мистецтв на базі Великомостівського НВК "Загальноосвітня школа ІІІІ ступенівліцей". Конкурс був надзвичайно цікавим. Учні, які брали участь, виступали ніби у той час, і настільки чудово відтворювали те, що хотіли сказати. Хтось розповідав вірші, хтось виконував пісню, а хтось висловлював свої відчуття через танець. Переможці представляли

Великомостівський освітній округ на заключному районному дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв "Сурми звитяги".

Іванна АНТОНЮК.
 
***
Учні Великомостівського НВК "Загальноосвітня школа ІІІІ ступенівліцей" вміють не тільки навчатись, але й люблять мандрувати. Три класи (5Б, 6Б і 6Б) відвідали замки Львівщини. Вони побували в Олеському, Підгірському і Золочівському замках. Екскурсія була цікавою і повчальною.

Чимало нового діти дізнались про князів і їх родовід. Привезли багато вражень, а також фотографій.

Микола СОБОЛЬ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews