Про освіту

ХТО В ПОЛІТЕХНІЧНИЙ, А ХТО… ДОДОМУ

Минула гаряча пора – час вступу у вищі нав-чальні заклади. Цьогоріч умови   вступної кампанії були жорсткіші. Обмежень не бракує, крім часу подання документів, зменшили й кількість пільговиків, до 27 липня всі абітурієнти повинні були встигнути із вибором майбутньої професії, правда, прізніше термін продовжили на п’ять днів.
Тож куди вступали випускники сокальських шкіл, та які у них виникали проблеми? Про це розповідають:
Світлана Баштик, випускниця Сокальської школи №5:
– У мене із вступом проблеми, бо й досі не знаю, де хочу вчитися. Визначилась хіба з містом – це, звичайно, Львів, а от з факультетом ніяк не виходить. Ми з мамою вирішили подавати документи в університет ім. І. Франка на три факультети -політологію, соціологію та на перекладача англійської мови, одним словом, туди, де немає математики. Хотілося б здати документи й на інші факультети, але теперішні правила вступу цього не дозволяють. Можливо надумаюсь ще кудись поступати, а якщо взагалі нікуди не поступлю, то піду в коледж або ліцей.

Юлія Козак, студентка-заочниця ЛДФА:
– Я уже маю одну освіту – закінчила Сокальський професійний ліцей, здобувши професію секретар- керівника, оператора комп’ютерного набору. Тому одразу по закінченні ліцею вирішила поступати на заочне відділення і отримати ще й вищу освіту. Подавала документи спершу в політехнічний, так як навчалась на курсах від цього університету, але, на жаль, ніяких переваг вони мені не дали, а вчитись маю змогу лише за державний кошт. Незважаючи на те, що подавала документи на чотири різних факультети, на жоден з них не пройшла на державну форму. Коли вперше приїхала, черги були зовсім невеликі, тож практично одразу потрапила в приймальну комісію, зате другий раз мені довелося о 7 ранку займати чергу, а потрапила всередину лише в обід. А от із фінансовою Академією все було зовсім по-іншому, про неї я почула випадково, тому просто зробила фото і поїхала туди. Були останні дні прийому документів, тому черг практично не було, та ще й копії документів не треба було завіряти, тому одразу вирішила спробувати поступити й сюди, адже минулого року не було таких обмежень з вибором університетів як цього. В приймальній комісії мені сказали, що я проходжу на державну форму, тому погодилась стати їх студенткою.

Уляна Нікішина, студентка-заочниця ЛІЕТ:
– Зараз я навчаюсь заочно, але цього року вирішила поступити на денну форму навчання. До незалежного тестування готувалася завчасно, здавала лише два предмети, географію та англійську мову, так як результати минулих ЗНО визнали дійсними. Подавала документи лише в один університет, так як часу було обмаль, а черги немалі. Лише у Львівському націо-нальному  університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького, чергу я займала з 9 години ранку, і була уже 187, потрапила у приймальну комісію близько обіду. Добре, що цього року при університеті були нотаріуси і не довелося додатково платити за їх послуги. Єдиний мінус був в тому, що батьків абітурієнтів було більше, ніж самих вступників. Звичайно, батьки переживають, мабуть, більше, ніж ми. Я це розумію, але певним чином, вони сіють паніку серед присутніх.

Наталія САГАНСЬКА,
студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка.

Голос Сокальщини на GoogleNews