Про освіту

Живи, цвіти вкраїнська мово…

До Дня української писемності і мови приурочили виховний захід у Сокальському НВК «ЗШ І – ІІІ ст. №4 – ліцей». Він проходив у формі родинного свята, учасниками якого були дирекція школи, вчителі, учні восьмих класів та батьки. «Мово моя українська, батьківська, материнська, я знаю тебе не вивчену – просту, домашню, звичну…», – лунало зі сцени. Наталія Шевчук та Анна Маличкович зі свічками у руках промовили молитву до рідної мови, а Анастасія Козловська заспівала: «О Матір Божа – чудо із чудес, Ти рідну мову нам оберігай». Вчитель української мови та літератури Оксана Грева у своєму виступі підкреслила, що сила слова безмежна, особливо, коли воно живе, іскристе, емоційно виважене. Учні розповіли про те, що найбільшим винаходом людства було письмо. Присутні почули про Нестора Літописця. Діти декламували вірші про рідну мову, націю, відродження української писемності.

Мова – це показник культури людини. На святі згадувалось про те, яким небезпечним і шкідливим є «суржик», який засмічує нашу мову. Учні читали гуморески Павла Глазового такі як, «Кухлик», «Пішов синок у армію», «Про голосистого синочка». Глядачі плакали зі сміху, переглядаючи інсценізацію «Баба Одарка + продажна газета = кардинальні зміни в селі», в якій йдеться про те, що не всі українці досконало володіють українською мовою, поважають звичаї і традиції свого народу. «Ми поклонімось, люди, цій землі, де на калині солов’ї співають» – линула пісня. На свято з композицією «Шалена Україна» завітали учасники танцювального ансамблю, які також люблять рідну мову, старанно вивчають її, лагідно розмовляють.
 
Мова – це гарна, сумна і жартівлива українська пісня. «Чом ти не прийшов?», «Пролітали гуси», «Наша мова єднання» – лунали зі сцени. Наталія Шевчук, яка виконувала роль Мови, відверто запитала у присутніх: «Чи українська ми сім’я, коли не цінним рідну мову?» Кульмінацією свята став виступ методиста Народного дому Ольги Шевчук, яка тісно співпрацює з дирекцією Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей». В піснях у її виконанні звучало зі сцени про те, що ми живемо в чудовій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. І просто соромно бути поганими нащадками великих і славних батьків. Діти переконались, що українська мова – божиста, богодана, богообрана… Вона чиста, як роса, цілюща й невичерпна, як криниця, святиня наша, гордість і краса, розуму народного скарбниця!
 
Лариса КРОВІЦЬКА, класний керівник 8-Б класу.
 

Голос Сокальщини на GoogleNews