Home / Святкові події / Неподалік села Торки Радехівського району відкрили пам’ятний знак на честь полеглих вояків УПА

Неподалік села Торки Радехівського району відкрили пам’ятний знак на честь полеглих вояків УПА

 ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

 
Відділ інформації та зв`язків із громадськістю
 
Адреса: 79008, м. Львів, вул. В.Винниченка 18, кімн. 346
 
Тел./факс: (032) 2999-831, 2999-832      
 
E-mail: press.lvivoblrada@gmail.com
 
Близко села Торки Радеховского района открыли памятный знак в честь павших воинов УПА
 
У полі, неподалік села Торки Радехівського району, відбулося відкриття та освячення пам’ятного знака на честь п’ятьох полеглих вояків УПА. На місці загибелі повстанців, де 6 листопада 1948 року відбувся нерівний бій з енкаведистами, встановлено великий пам’ятний хрест. П’ятеро українських месників – Василь Середа, Дмитро Микитюк, Григорій Демчина, Ярослав Коломаз та Ганна Коломаз – не підкорилися наказу енкаведистів здатися й підірвали себе гранатою.
 
На початку 90-х років на цьому місці було насипано символічну могилу і встановлено дерев’яний хрест на честь полеглих повстанців. Цьогоріч зусиллями громади села Торки, зокрема сільського голови Романа Коцько, місце боротьби повстанців було упорядковано й закладено основи для пам’ятного знака, якого сільській громаді надано згідно Програми Львівської обласної ради з вшанування місць загибелі та поховань борців за незалежність України. 
 
В урочистостях відкриття та освячення пам’ятника в селі Торки взяли участь перший заступник голови Львівської обласної ради Петро Колодій, депутат Володимир Чехут, голова Радехівської районної ради Емілія Мельник, заступник голови райради Василь Жук та родичі полеглих героїв, зокрема рідна сестра повстанця Володимира Середи Ганна Климко, його онук Юрій Шаваров – сьогодні головний хірург Львівської області, донька повстанця Григорія Демчини Марія Гурська. Також данину пам’яті нескореним воякам-упівцям прийшли віддати ветерани УПА, священики, представники громадськості, мешканці села Торки і навколишніх сіл Стоянів, Йосипівка та мешканці сусідніх сіл Сокальського району.  
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Сокальчани візьмуть участь у заходах з нагоди 73-ї річниці трагедії села Павлокома та 203-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького

Делегація із Сокальського району візьме участь ...