Home / Святкові події / Два урочистих дійства відбулося 10 травня в Комарівському народному домі

Два урочистих дійства відбулося 10 травня в Комарівському народному домі

Це  День матері і презентація книги співавтора краєзнавця, жителя села Павла Бугая "Комарів і Волиця. Історико-краєзнавчий нарис".

На презентації були співавтори  археолог Віталій Конопля, досвідчений історик  Василь Кучерук  обидва зі Львова і директор Червоноградської філії Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких) Галина Гриник, які стали почесними гостями свята. На жаль, з поважних причин не змогли приїхати автори  палеонтолог, науковий працівник природознавчого музею м. Львів Данило Дригант і кандидат історичних наук Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України Віктор Войнаровський. 

У виступах науковці відзначили велику працю нашого земляка  краєзнавця Павла Бугая, який, як і співавтор книги  Віталій Конопля, розповів про прадавню історію Комарева, Волиці та Сокальщини. Його сотні артефактів з колекції, матеріальні і духовні надбання наших предків мають цінність, насамперед, для майбутніх поколінь, які тут мешкатимуть. Тож честь, хвала і пошана їм, співавторам книги.

Присутні з цікавістю слухали їхні розповіді про роботу над книжкою та про дослідження археологічних знахідок. 

Після презентації відбувся святковий концерт, приурочений Дню матері. Зі сцени линули пісні про маму, Україну та Матір Божу, які майстерно виконували аматори художньої самодіяльності: хор, ансамблі, дуети і солісти Зубкова, Комарева, Волиці. Співали і вітали матерів і бабусь учні Волицької та Комарівської шкіл під керівництвом художнього керівника Галини Антонюк. 

Після концерту директор ПАФ "Білий Стік" Олег Іванчина, який є спонсором видання книжки, Волицький сільський голова Надія Білик, автор цих рядків, як колишній класний керівник дослідника минувшини Павла Бугая, вручили йому "Подяку" від громади. 

 Наш земляк  патріот, дослідник археологічних знахідок, цікава та неординарна особистість. Він  гордість нашої школи та села. Таким виховує й сина Руслана, який був членом "Юнсічі", стояв у почесній варті в с. Лісках (Республіка Польща) і сьогодні допомагає батькові. Невтомна дослідницька творча праця пана Павла  приклад для всіх нас, для майбутнього покоління!!!

Марія КОРОЛЬ, виховник "Юнсічі" куреня ім. Петра Сагайдачного Волицької школи.

На знімку: Марія КОРОЛЬ і  Павло БУГАЙ на подвір’ї краєзнавця біля знахідки з горбківського лісу  фрагмента стовбура дерева з вирізьбленим на ньому тризубом і написом “Бандера”.

 

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Червоноградські рятувальники запрошують на День відкритих дверей

Українські рятувальники відзначають своє професійне свято ...