Святкові події

Європейський центр радіологічної діагностики в Червонограді

16 травня, в полудень, біля Червоно­град­ської міської лікарні зібралися лікарі, хворі, гості. Стіну першого поверху прикра­сили кольорові кульки, велика вивіска з написом "Центр радіологічної діагностики "ГЕМО МЕДИКА Червоноград".

Урочисте відкриття цього центру розпочав міський голова Ігор Чуді­йович:

– Сьогодні – надзвичайна подія: відкриваємо діагностичний центр з сучасним комп'ютерним томографом, на якому проходитимуть діагностику не тільки червоноградці, а й жителі всього регіону. Вітаю медиків з цією подією, дякую партнерам зі Словаччини за те, що повірили в нас, і надіюсь, що всі будуть задоволені роботою центру.

Далі слово мав почесний гість міста, перший секретар консульства Словаччини в Ужгороді Олександр Шкурла:

– Від імені посла Словаччини в Україні Павола Гамжика і свого імені вітаю вас із відкриттям центру в такій важливій сфері як охорона здоров'я. Це дуже важливо – не дивитися на цю інвестицію як на нові технології, а як на підтримку покращення якості життя людей, які живуть не тільки в місті, а й в цілому районі. Ця інвестиція "ГЕМО МЕДИКА" є конкретним проектом в конкретній співпраці з боку сусідньої Словаччини, в котрій, маємо надію, будете бачити своїх друзів. Наша праця вже триває двадцять років, і хочемо передати вам не тільки свої технології, а й досвід, напрацювання. Приємно, що тут відчу­вається підтримка місцевих органів Червонограда, району, області. Надіюсь, що це буде перший, але не останній проект спільної співпраці прогресивного словацького підприєм­ства "ГЕМО МЕДИКА", що може дати приклад й іншим словацьким підприєм­ствам, які зможуть приїхати сюди і розвивати підприємства іншого напряму. Нехай діагностичний центр працює і допомагає людям, а ми з боку держави будемо підтримувати такі проекти. А тут ви можете прочитати про .

Ось що зазначив президент "Sitno Holding" Людовіт Чернак:

– В Україні ми працюємо вже декілька років. Це вже всьоме чи ввосьме відкриваємо такий центр. Коли мене запитують, як справи в Україні, то відповідаю, що, по-перше, тут є профе­сі­онали, з якими можна працювати, і по-друге, секрет наших інвестицій – в людях. В Червонограді також хороші спеціалісти, дякую їм. Центр, який відкриваємо сьогодні, – один з кращих на Україні. Бажаю, щоб він служив людям, – щоб лікарі мали швидкі і точні діагнози, але найперше, щоб служив жителям регіону, тим, кому потрібна наша допомога.

Успіху проекту побажав також генеральний директор "HEMO MEDIKA GROUP" Густав Гулік.

Центр і його працівників поблаго­словив отець Роман.

Міський голова Ігор Чудійович, словацькі гості перерізали символічну стрічку, і бажаючі оглянули приміщення центру, комп'ютерний томограф. Директор цього центру Анна Банд­рівська розповіла, що в ньому працюють 8 осіб, серед яких 2 лікарі, які пройшли відповідне навчання у Львові і Харкові, і 2 мед­сестри. Ми поспілкувались з лікарями-радіологами Оксаною Кот та Тетяною Олійник, які відповіли на наші запитання.

 – Які переваги центру "ГЕМО МЕДИКА Червоноград"?

– Найперше – це найновіше облад­нання, яке дає змогу провести швидку і ефективну діагностику. Друге – це безпека: сучасний комп'ютерний томограф дає низьке – на 30 відсотків менше – променеве навантаження на пацієнта, скорочує час обстеження
до 15-20 секунд; впливає на ту зону, яку дивимось, на інші – ні. Можна відразу подивитись весь організм, це важливо при політравмах, і лікарі знають, що їм далі робити. Комп'ютерний томограф дає широкий спектр обстежень, вис­новки досвідчених спеціалістів, мож­ливості 3D реконструкції, а також запис усього ходу обстеження на CD/ DVD-диск, що є прекрасним початком ефективного лікування, – розповіла Оксана Кот.

– При яких захворюваннях дивитесь хворих?

– Всі травми, онкологія, головний біль, порушення мозкового кровообігу, гайморити, фронтити, очі, хребет, черев­на порожнина. Комп'ютерний томограф показує стан легень, підшлункової залози, нирок, дозволяє вивчати кровоносні судини, кістки, нервову систему… Тобто це обстеження вико­ристовується для діагностики органів тіла і судин. Причому результати видаємо пацієнтам за дві години.

Пані Оксана також додала, що найбільше працюють з нейрохірургами, які раніше робили операції наосліп, а тепер, після обстеження пацієнта на комп'ютерному томографі, мають повну картину поражень. Наприклад, напе­редодні привезли хворого, якого вдарив копитом в голову кінь. Рентген не показав ушкоджень, а на комп'ютерному томографі чітко проступили аж чотири (!) тріщини черепа. Лікарі також підкрес­лили, що можуть дивитися і дітей – для них є спеціальна програма. На такому сучасному апараті просто приємно працювати.

Презентація комп'ютерного томо­графа продовжилась у колишньому замку Потоцьких, а нині музеї історії релігії, де зібралися лікарі з усього регіону. Вони почули, що такі центри вже працюють у Харкові і Львові, Луцьку і Одесі, Тячеві та Ужгороді. Про роботу Ужгородської клініки сімейної медицини розповіла головний лікар Наталія Рудиш. Вона також детально зупини­лась на комп'ю­терному томографі. Її розповідь супро­воджував фільм. Пані Наталія під­крес­лила, що девіз словаць­кої фірми "Ми справді піклуємось про вас" активно втілюється в життя, що комп'ютерний томограф – це справжній прорив у медицині, завдяки йому лікар отримує детальну інформацію про тонкі анатомічні структури людського організму, він повертає людей до життя.

Анна Бандрівська подякувала всім, хто брав участь у втіленні в життя цього проекту, і підкреслила, що в "ГЕМО МЕДИКА Червоноград" чекають пацієнтів, завжди раді бачити їх за адресою: м. Червоноград, вул. Івасюка, 2, міська лікарня, 1 поверх хірургічного корпусу. Відповідаючи на запитання журналістів, пані Анна зазначила, що проект коштує понад 6 млн. євро, 90 відсотків коштів вклали словаки. Вартість комп'ютерного томографа – 2,8 млн. євро.

Під враженням побаченого і почутого присутні спускались на перший поверх. Спілкування продовжилось під час фуршету – м'яко звучала чудова симфонічна музика, вражали різнома­ніт­тям гарно сервіровані столи… Своїми враженнями поділились:

Олександр БОДНАР,
 завідувач нейрохірургічного відділу Червоноградської міської лікарні:

– У нас, хірургів, тепер просто від­крились очі. Якщо раніше хворого  оперували, сподіваючись на удачу, то тепер апарат все показує.

Станіслав ДАСЮК,
лікар-рентгенолог Сокальської ЦРЛ:

– Враження надзвичайні. Це пре­красна сучасна техніка, яка допо­магає рятувати людське життя. Шкода, що в Сокалі нема такого томографа, ми працюємо, як на початку ХХ століття. Але людина живе надією, можливо, колись і в нас з'явиться такий апарат. Добре, що жителі району тепер зможуть пройти кваліфіковану діагностику у Червонограді, а значить, будуть врятовані життя людей.

Повертаючись додому, група сокальських лікарів, яка відвідала презентацію, ще довго обговорювала почуте. Нечасто у нас відбуваються такі події. Як підкреслив Червоноградський міський голова Ігор Чудійович, у нашій країні медикам живеться непросто. Тож добре, що завдяки іноземним інвести­ціям з'являється сучасна апаратура, як ця, фірми SIMENS, за допомогою якої зможуть врятувати не одне людське життя.

Валентина БЛУДОВА.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews