Home / Святкові події / Горбкові на Сокальщині – 580 років

Горбкові на Сокальщині – 580 років

Колись у Горбкові, як і у кожному галицькому селі, була фігура Матері Божої. За радянських часів її знищили. І ось на двадцятому році Незалежності України за кошти місцевих жителів на місці, де вона колись була, знову встановили фігуру Матері Божої. З нагоди 580річчя села її посвятили священики о. Богдан Гой, о. Орест Рубель, декан Тартаківського деканату о.Богдан Лилик. Місцеві дошкільнята прочитали віршики, присвячені Пречистій Діві Марії.

…Аж он до центру села на красенях конях під`їжджало козацьке товариство на чолі з отаманом Іваном Вавриньчуком, браві хлопці, дівчата, як намальовані, а на фірі – співучі молодиці, одна караща другої, де їх зустрічав козацьким маршем народний духовий оркестр Сокальського районного народного дому (керівник Петро Криштоф).

Піснею "Ласкаво просимо" учасниця конкурсу "Україна має талант" Зоряна Кокотін запросила всіх гостей, односельчан на свято . Хлібсіль на вишитому рушнику горбківці вручили Поторицькому сільському голові Роману Смику, котрий сердечно привітав усіх з 580річчям Горбкова.

Ведучі свята Ольга Кальмук та Іван Соліч згадали про вчителів, сімейні пари, які прожили разом більше 50 років, багатодітні та співочі родини, старожилів. Також вшанували колишніх вояків УПА, політв`язнів, чорнобильців, афганців та вручили їм подарунки. В святковому концерті брали участь сільські аматори сцени, зокрема, Мирослава Ковальчук прочитала вірш "Сповідь селу", який написала її сестра Марія Мартинюк, сільський хор, яким керує Наталя Заблоцька, дошкільнята, учні місцевої школи, подружжя Шереметів, котрі виконали арію з опери "Запорожець за Дунаєм", і гості  соліст Львівського національного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької, лауреат міжнародних конкурсів Петро Радейко, народний ансамбль Сокальського народного дому "Любисток".

Допомогли в організації святкування секретар Поторицької сільської ради Діна Скочко, бібліотекар місцевої бібліотеки Любомира Прохира, а також депутат сільської ради Ольга Кальмук, членкиня сільського осередку Союзу українок Мирослава Ковальчук. Сільський голова Роман Смик вручив горбківським футболістам м`ячі, спортивну форму і побажав їм перемог.

Не обійшлося на святі й без частування, смачним борщем та рум`яними пампушками, які приготували Надія Кальмук та Мирослава Ковальчук, пригощав усіх присутніх козак Андрій Кальмук.

Завдяки завідувачу Народним домом Борису Марушко і його родині, а також спонсорам •О. Фенчину, В. Мусі, І, Пилипчуку, В. Саві, М. Дмуховській, А. Ганіткевичу, Б. Козярському, П, Поповичу, Д. Скочко, В, Ільницькому, Ю. Вишневському, О. Кравець свято вдалося на славу. На жаль, не було серед присутніх Богдана Вавринчука, який впродовж багатьох років є меценатом усіх добрих справ у селі.

Після урочистої програми розпочались конкурси, а Катерина Верхолюк організувала для діточок веселі забави. Молодь веселилася мало не цілу ніч. Для них веселу танцювальну музику і спів виконували В. Рак, П. Матрипула, Ю. Маланчук та соліст гурту "Ватра" Володимир Питель. А завершилась 580 річниця села Горбків святковим феєрверком, який додав радості в серця не лише місцевим жителям, а й гостям цього незабутнього дійства.

Олег ЧУНИС,
студент факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка.

Фото автора.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Червоноградські рятувальники запрошують на День відкритих дверей

Українські рятувальники відзначають своє професійне свято ...