Святкові події

Ми твердо відстоюватимемо українські інтереси

Напередодні нового 2011 року Ігор ДАЦЮК вперше як голова Сокальської районної ради відповів на запитання журналістів часопису "Голос знад Бугу".

– Ігоре Михайловичу, минає 2010 рік. Саме наприкінці цього року Вас обрали головою Сокальської районної ради, як Ви оцінюєте рік, що минає?

– Найперше, 2010-й – це рік, який для України і наших громадян був непростим і досить складним, як у політичному, так і соціальноекономічному плані. Це рік президентських виборів, де обрали нового Президента України. У 2010 році пройшли вибори до місцевих рад і сформовано на місцях виконавчі органи. Обрано голів сільських і міських, депутатів різних рівнів, отже, структура органів місцевого самоврядування вже сформована. Закінчуємо цей рік з новим Податковим кодексом та з новою редакцією Бюджетного кодексу.

Заверщуємо 2010-ий зі здобутками і проблемами.

Як депутат попереднього скликання районної ради хочу сказати, що наша фракція від Конгресу українських націоналістів працювала плідно.

Чимало питань, які розглядали на сесії, ми вивчали і вносили свої пропозиції. І час підтвердив, що ми мали рацію щодо виділення коштів на ті чи інші статті та на вирішення тих чи інших проблем.

– Які Ваші прогнози, сподівання і задуми на рік, що приходить?

– Зараз вступаємо в новий 2011 рік, за висновками фахівців, фінансистів, бюджет цього року, напевно, найскладніший за останнє десятиліття. На підставі нового Податкового кодексу від нас забиратимуть багато місцевих податків і зборів, бюджет стає більш централізованим. Через півроку побачимо чи справдяться прогнози і тоді можна буде робити якісь висновки і корегувати те, що маємо. Ніхто напевне не знає як ці речі у нас будуть виходити, як установи будуть функціонувати, які будуть видатки, які програми виконуватимуть, які потрібно якнайперше фінансувати. Депутатський корпус Сокальської районної ради вже сформований і для нас найголовніше завдання, аби районна рада працювала злагоджено, ефективно, приймала рішення згідно з чинним законодавством, прогнозовані, виважені і максимально сконсолідовані і будемо докладати всіх зусиль, аби було порозуміння: і серед депутатського корпусу, і між гілками влади – райдержадміністрацією і районною радою та між міськими і сільськими радами. Минулого тижня ми проводили засідання з міськими і сільськими головами і вели мову на цю тему, сподіваюся, що дійшли до взаєморозуміння і матимемо підтримку,

Найперше, що запланували – це соціальні, економічні, а також питання життєдіяльності господарського комплексу району. До речі, саме ці проблеми ми обговорювали з головою райдержадміністрації. Переконаний, що треба братися за роботу, закочувати рукави і працювати. Звичайно, лобіюватимемо інтереси на рівні місцевого самоврядування. Твердо стоятимемо на українських ідеологічних засадах: це збереження української мови, відстоювання нашої української історії, це і питання голодомору, дійсно геноциду української нації. Від таких засадничих речей жодного кроку відходити не будемо. Твердо відстоюватимемо наші українські інтереси.

Є питання соціальноекономічного спрямування, і ми вирішуватимемо їх спільно з райдержадміністрацією. Найперше і найболючіше з них – це стан дорожньої інфраструктури. Делікатно кажучи, яка є у катастрофічному стані. На жаль, законодавча база така, що не можемо проводити видатки з районного бюджету на ремонт доріг. Бо вони на балансі в Службі автомобільних доріг України. Я свідомий того, що людям байдуже, на чиєму балансі дороги, їм потрібні нормальні, якісні дороги. Вони платять податки і хочуть й мають право вимагати добрих доріг. Зрештою, бачимо приклад сусідньої Волині, де ця дорожня інфраструктура є у значно кращому стані, ніж у нашій області і, зокрема, у Сокальському районі, Отож вважаю, що для районної ради і райдержадміністрації це найголовніше питання, аби виправити становище з дорогами. Можемо працювати у кількох напрямках з Службою автомобільних доріг України. Це якнайбільше залучення коштів, аби можна було проводити ремонтні роботи. Ми хочемо, звичайно, працювати у правовому полі, і будемо це робити. Найперше наше завдання – взяти на баланс комунальні дороги, які є в сільських і міських радах. Адже, якщо дороги в Сокалі чи Скоморохах не на балансі міської чи сільської ради, то відповідно видатки на їх ремонти здійснювати не можуть. В першу чергу братимемо на баланс комунальні дороги, які є в наших населених пунктах, щоб потім мати змогу виділяти кошти на їх ремонт.

Щоб не сталося такого парадоксу, як у Волиці, де дороги не були на балансі місцевої ради, а директор ПАФ " Білий Стік" Олег Іванчина за кошти фірми поремонтував їх, і тепер ще й має проблеми. Бо вважається, що це незаконні видатки, хоча зроблена добра справа для людей, а це ж недоліки нашого законодавства.

Друге питання, яке я вважаю стратегічним для нашого району – це митний перехід УгринівДолгобичів. Знаю, що вже протягом другого півріччя 2010 року райдержадміністрація розробила заходи, аби дійсно митний перехід діяв. Найперше треба подякувати польській стороні, яка наполягала пришвидшити вирішення цього питання, У них інфраструктура вже готова на 80 відсотків, аби цей перехід був відкритий. Які заходи вже було зроблено? Було внесено в регіональну програму ремонт дороги, думаю, у 2011 році ці роботи виконають і виділять 56 мільйонів гривень на ремонт дороги УгринівХоробрів. Також передбачено ремонт відтинку дороги КовельЛьвів через територію нашого району і відповідно проект відведення землі, містобудівне обґрунтування. Недавно відбулася колегія обласної державної адміністрації щодо проведення Євро2012, де розглядали підсумки за минулий рік і планували роботу на рік наступний. Відповідно і в нас така нарада відбулася з представниками архітектури, земельної служби райдержадміністрації, районної та Хоробрівської •рад. Ми визначили наші конкретні дії і кроки щодо подальшої роботи. Отак крок за кроком робитимемо щоденну роботу, щоб до 2012го, до чемпіонату Європи з футболу цей митний перехід вже функціонував.

Розвиток митного переходу дасть нам поштовх економічний – це і створення робочих місць, і залучення інвестицій, розвиток інфраструктури дорожньої, придорожньої, взагалі розвиток нашої господарки. Вважаю, якщо це вдасться зробити, це буде дуже велика справа, Це буде навіть не вікно в Європу, а двері для нашого району. На жаль, в районі ми до цього йшли більше десяти років і сподіваємося, що це все буде зроблено.

– Як сподіваєтесь покращити роботу з місцевими радами, щоб був тісніший взаємозв’язок між різними гілками влади?

– Одним з основних завдань вважаємо ефективну роботу райдержадміністрації, районної і місцевих рад. Ми хочемо ввести програму, яка умовно називається “Електронна рада”, встановимо Інтернет у кожній сільській і міській радах, аби можна було працювати з ними через Інтернетмережу, аби керівники не їздили щотижня до Сокаля за документацією чи вирішувати ті чи інші проблеми. Це дасть поштовх для розвитку Інтернетмережі в майбутньому. І головне завдання – працювати ефективно і злагоджено на розвиток господарки району і на благо наших мешканців. Коли адміністрація, районна рада та місцеві органи самоврядування будуть робити спільні кроки в цьому напрямку, то, я вважаю, питання, які нині є актуальними, в більшості можуть бути вирішені.

– Та для того, аби робити "ті спільні кроки" і в депутатському корпусі має бути конструктивна робота, а не перетягування канату, політиканство…

– Вважаю, що треба діяти в кількох напрямках. Організаційно чітко готувати роботу сесій. Ми налаштовані на конструктивну співпрацю з усіма фракціями, які є в районній раді, сподіваюся, що і від них буде таке ж розуміння. В самому депутатському корпусі між фракціями має панувати ділова, дружня атмосфера, щоб ми виносили питання на сесію максимально погодженими і максимально опрацьованими в комісіях, на засіданнях фракцій, аби виходити з єдиним, добре обдуманим і проаналізованим рішенням на сесію районної ради.

Вже створені і обрані голови комісій. Зараз формуватимуться фракції, депутати узаконять ту чи іншу свою структуру, запрацює президія районної ради у складі керівників комісій та представників фракцій і будемо працювати. Думаю, що час покаже, як ми всі готові до конструктивної роботи на благо свого краю.

– Ігоре Михайловичу, за цей короткий проміжок часу, як Вас обрали головою ради, до Вас приходили депутати, з чим вони звертались?

– Найперше, депутати звертали увагу на ті чи інші соціальні питання, а загальні питання роботи ради опрацьовуємо з депутатськими фракціями. Наступна сесія буде дуже важлива, адже там йтиме мова і стосовно організаційної роботи ради, і прийняття бюджету. Як швидко і оперативно приймемо бюджет протягом січня, так і відповідно фінансуватимуть наші установи, виплачуватимуть заробітну плату. Ми маємо ввійти в новий рік з бюджетом.

– Минулої каденції, завдяки виконанню бюджету, були виділені кошти на придбання техніки комунальним підприємствам Сокаля.
– Ще минулої каденції протягом 2010 року районна рада виділила кошти для Сокальської міської ради для придбання для комунальних служб міста відповідних механізмів. Підходитимемо до цих питань комплексно і вважаємо, до всіх міських і сільських рад має бути підхід справедливий, забезпечення коштами усі сільські і міські ради має бути справедливе і рівномірне. Тоді буде легше працювати.

– Напередодні Нового року і найбільшого християнського свята – Різдва Христового прийнято вітати один одного, що б Ви хотіли побажати передплатникам часопису "Голос знад Бугу", а також всім нашим краянам?

– Наша газета "Голос з над Бугу" має велику і славну історію, Цього року їй минуло 92 роки. Я вітаю колектив, дописувачів і читачів часопису, який має такі давні державницькі засади. Наша газета серед районних часописів області є найбільш передплачуваною. Якщо читачі її передплачують, отже, шанують. Хочу побажати Вам вдячного читача, щоразу більшого тиражу, аби в новому році творчі плани, які Ви задумали, здійснювалися.

Краянам бажаю щастя, добра, здоров’я, успіхів, удачі, віри в добре майбутнє нашої Української Держави, аби їм було затишно в оселях, аби в їхніх родинах завжди були радість і багато гараздів. І дуже хочу, щоб ми, українці, гордилися своєю Українською Державою,

– Дякуємо за розмову, удачі, успіхів Вам і веселих та щасливих Різдвяних свят та Нового року!

Розмову вели

Василь СОРОЧУК та Оксана ПРОЦЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews