Home / Святкові події / На Аскольдовій могилі – України цвіт

На Аскольдовій могилі – України цвіт

Відкрилась завіса, на сцені ансамбль "Берегиня" Сокальського осередку Союзу українок. Молоді і сивочолі учасниці гурту піснею, палким словом нагадували присутнім у залі про подвиг зовсім юних героїв Крут. Власне організатором цього дійства була членкиня Союзу українок, багатолітній політв`язень, учасниця Кінгірського повстання Марія Петрощук. Ця вісімдесятип’ятирічна жінка пригорнула до себе задля загальної справи багатьох: і дітей, і юнь, і дорослих людей з різними політичними симпатіями, і сивочолих. Приємно, що вшанувати український цвіт прийшли і священики о. Андрій та о. Ярослав, котрі молитвою, палким словом пом’янули тих, які своє молоде життя віддали за Україну.

Пристрасно, спираючись на документальні дані, від яких мороз по шкірі йшов, про героїв Крут виголосила промову директор Будинку дитячо-юнацької творчості Марія Поліщук. Вихованці цього закладу брали активну участь в урочистостях: співали, декламували вірші, ставили сценки. З ними була і їх готувала до виступу керівник гуртків БДЮТ Оксана Сумбаєва. Особливі оплески отримали наймолодші артисти  другокласники Сокальської ЗШ №4 (вчитель Надія Пинка), котрі так щиро подитячому віддавали шану героям Крут. Декламували поезію, співали, брали участь у сценках Мирослава Шульган, Софія Дмитрів, Ігор Сумбаєв та інші учні Сокальської гімназії імені Олега Романіва та Сокальської ЗШ №5.

Слово про подвиг юних українців у бою під Крутами мала заступник голови РДА Наталія Карташова. І на закінчення Марія Петрощук знову закликала українців до єдності, а голова Волицького осередку "За Україну!" Марія Король подякувала організаторам урочистостей. Звичайно, шкода, що у залі було не так багато глядачів, не так багато молоді, але ті, що були, не соромились сліз і не шкодували оплесків. Бо не маємо права забувати наших героїв, не маємо права не вшановувати їх, заради нашого сьогодення і майбутнього.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Сокальщині влаштували свято Миколая для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах

17 грудня, напередодні дня св. Миколая, ...