Home / Святкові події / На Сокальщині відзначено День української писемності та мови

На Сокальщині відзначено День української писемності та мови

Вже стало гарною шкільною традицією у першій половині листопада відзначати День української писемності та мови. Такі заходи сприяють піднесенню престижу нашої рідної мови, вихованню любові та пошани до рідного слова. Зазвичай у такі дні у школах відбувається багато різноманітних масових заходів.

В рамках відзначення Дня української писемності та мови у Савчинській ЗШ ІІІІ ступенів 10 листопада відбулася літературна зустріч учнів, вчителів школи з червоноградськими поетесами Оксаною ЛегуцькоюКарнагою та Вірою Олеш. Святкування розпочали восьмикласники: Лілія Лучко, Зоряна Ольхова, Світлана Палка, Тетяна Яремчук, Володимир Пидляк, Тарас Кравець та Галина Сошкіна з програмою "Минувше все, та слово невмируще". Власну поезію під назвою "Солдат" прочитала учениця 8 класу Уляна Фігель. Гості також декламували свої твори, що дуже сподобалося усім присутнім, навіть жителям Савчина. Атмосфера була подомашньому затишною.

Крім читання поезій, поетеси Оксана ЛегуцькаКарнага та Віра Олеш багато говорили про історію нашого краю, про важку долю українського народу та наших заробітчан. Саме вони  заробітчани  на далеких чужих землях шанують та зберігають свою мову і традиції українського народу. Часто буває у житті так, що людина змушена жити і працювати далеко від рідної землі і не має змоги відвідати рідний край, але дуже сумує за ним. Тоді пригорща рідної землі, привезена з України, стає надзвичайно дорогою реліквією. А помираючи, людина заповідає родичам, хоча би прах її поховати у рідній стороні.

Поетеси презентували збірки своїх книжок "Я вітрові підставлю крила", "Без макіяжу", "Оксанчині байки" та збірку "Лірика" Василя Бобинського. Вчителі Савчинської школи Ірина Кузняк та Ніна Мачинська підготували презентацію "Український гравікон", де за допомогою навчальних ігор велика увага приділялася українському слову.

Такою зустріччю залишилися задоволені гості, учні і вчителі. Вона мала велике виховне значення. Адже в суєті та швидкому ритмі сьогоднішніх днів ми часто забуваємо та не помічаємо, яка красива та багата наша українська мова, який неповторний наш рідний край.

Ірина КУЗНЯК, Ніна МАЧИНСЬКА,
вчителі української мови та літератури
Савчинської ЗШ ІІІІ ступенів.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Червоноградські рятувальники запрошують на День відкритих дверей

Українські рятувальники відзначають своє професійне свято ...