Home / Святкові події / Під покровом Матері Божої

Під покровом Матері Божої

Не у кожному селі чи навіть місті є громадські організації, які разом із закладами освіти, культури ведуть громадськопросвітницьку роботу. У нашому селі Угринові такою організацією є осередок Союзу українок. Власне, союзянки завжди підтримують духовно-патріотичні свята, які проводяться у селі, часто є їх ініціаторами.

Отож, з моєї ініціативи в Народному домі ми провели свято «Покров Пресвятої Богородиці». Союзянка, завідуюча сільською бібліотекою Ганна Ковалів оформила книжкову виставку «Під Покровом Пресвятої Бгородиці», де репрезентувала духовну та історичну літературу: про героїзм козаків та жертовну боротьбу вояків УПА. Вона ж розповіла про свято Покрови, його давню історію. Я розказала про паломництво до святих місць, де з`являлася Матір Божа: про Зарваницю, Почаїв, Гошів, Заглини. Згадала про фігуру Матері Божої в Угринові, яку встановили у селі біля джерела під каштанами ще на початку двадцятого століття, за радянської влади її знесли і завдяки мешканцям села знову встановили. Фігуру з Польщі привіз Євген Беляк, допоміг поставити на постамент Василь Ковалів, а старожил Іван Когут за свою мізерну пенсію за два роки спорудив капличку. І тепер сюди приходять парафіяни, відправляють молебені, промовляють Вервичку, Дев`ятниці, припадають під Покров Пресвятої Богородиці. Наймолодші учасники ансамблю «Віночок», юні союзянки Наталя Ферко, Уляна Шушняк, Мар`яна Царинська, Наталя Мацюра заспівали пісню «Через село в Угринів ішла Божа Мати». А далі продовжили духовний спів жіночки з «Надвечір`я».

Потім слово мали наймолодші, котрі розповіли про славні бої козаків, а також про боротьбу вояків УПА. А Наталка Мацюра поділилася враженнями від книги «Життя і смерть полковника Коновальця». Зі сльозами радості на очах присутні у залі дякували юним учасникам дійства. Про повстанців з села Буковець, що у Карпатах, розповіла Ганна Цяпич. Вона була очевидцем тих подій, які відбувалися в 19421943 роках у Карпатському краю. І заплакали її теперішні і колишні односельці Єфросинія Поптанич, Анастасія Гоцур, Любов Рибак, пригадавши своїх батьків, братів і сестер, родичів, котрі своє життя віддали за Україну. Будучи ще маленькою дівчинкою, я запам`ятала пісню «Про Ягоду», сотня якого воювала на наших теренах і тут похоронені полеглі повстанці.

А потім учасниці ансамблю «Надвечір`я»: Ганна Цяпич, автор цих рядків, Катерина Куціпак, Марія Царинська і всі присутні в залі заспівали повстанських пісень «Йшли селом партизани», «Там на сході, на Волині», «Заплакані карії очі»… З села Нисмичі прибув член Червоноградського козацького куреня Володимир Куницький. Хвилиною мовчання ми вшанували дорогу нам людину, яка завжди підтримувала нас, директора Угринівської школи, котрий відійшов у вічність, Івана Курцебу. Дівчатка подарували квіти Фені Житняк, Ганні Цяпич, Ганні Шушняк і Володимиру Куницькому – очевидцям того часу, коли українці в лавах УПА боролись за волю України. Присутні на цьому святі щиро дякували його організаторам: Марії Дуб`як, автору цих рядків, Ганні Коваль, Любові Рибак.

Софія БУТРИНСЬКА, голова осередку Союзу українок с. Угринів.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Червоноградські рятувальники запрошують на День відкритих дверей

Українські рятувальники відзначають своє професійне свято ...