Home / Святкові події / Свят-вечір у ліцеї

Свят-вечір у ліцеї

Відчиняйте двері ясенові,
Вже Різдво ступає на поріг.
Знак добра й Господньої любові
В світлі Вифлеємської зорі.
Хай це світло лине в кожну хату,
В кожнім серці свій залишить слід.
Будьте дужі, щирі та багаті!
Щастя вам і довгих многих літ!

Таким віншуванням розпочалося святкування Різдвяного дійства. На столах запалені свічки, котрі знаменують Вифлеємську зірку та очікування дива народження Христа, дідух, як символ достатку, та сіно під скатертиною і під столом. За великими святковими столами зібралися учні групи №23 нашого ліцею, які навчаються за професією «Кухар. Кондитер», їхні батьки, а також працівники навчального закладу.

За старим батьківським звичаєм на столах красується у великих макітрах кутя, як найголовніша зі страв, а далі – варенички з капустою, борщ з грибами, квасоля з оселедцем, пампушки, пиріг з гречкою, риба смажена, оселедець, капуснячки, мачанка, шухи (гуцульська страва з червоного буряка та грибів), а також узвар і домашній хліб. Усі ці страви приготували учні ліцею.

Господар свята, Ярослав Біда, звернувся до присутніх із різдвяним віншуванням та побажанням на прийдешній рік. За старим народним звичаєм він набирає ложку куті і підкидає до стелі – скільки зернинок залишиться на ній – такий буде новий урожай. А господиня свята, майстер виробничого навчання групи, Катерина Купецька, розповіла про святкування святвечора ще в давні часи, про тодішні звичаї та обряди. Під час Святої вечері працівники та батьки разом з учнями колядували, віншували, вітали один одного з прийдешніми святами.

Марія БІДА,секретар Угнівського ліцею.

Фото Оксани Вовк, заступника директора з навчальновиховної роботи.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Сокальщині влаштували свято Миколая для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах

17 грудня, напередодні дня св. Миколая, ...