Home / Святкові події / Різдвяні канікули – на Галичині

Різдвяні канікули – на Галичині

На різдвяних канікулах у шахтарському Червонограді побувала група школярів з Донецька. Це 18 дітей, батьки яких брали участь у ліквідації пожежі на шахті «Межирічанська» ДП «Львіввугілля». Їх супроводжували керівник групи – голова профкому Донецької шахтобудівельної компанії «Донецькшахтопроходка» Іван Куєвда та спеціаліст відділу кооперативної культури Надія Бєловодська. Усіх привітно зустріли на галицькій землі. Діти за час своїх відвідин зустрілися з генеральним директором ДП «Львіввугілля» Миколою Клюкою, який розповів про роботу на шахтах ДП «Львіввугілля» та щиро подякував їх батькам, які допомогли в скрутну хвилину. Були зустрічі і з головами профспілок Олегом Турчиним та Михайлом Шаблею, з представниками Львівської ОДА, Буської та Золочівської РДА.
Мешкали школярі в оздоровчолікувальному комплексі «Ровесник» (директор Василь Карвацький).

Вечірню Різдвяну зірку діти зустріли на території «Ровесника». На Святу вечерю до них завітало троє священиків. Всі разом помолилися і привітали присутніх з величним святом – Різдвом Христовим. У ці хвилини кожен розумів значимість для усіх цього знаменного дня, який повертає нас до безсмертних євангельських заповідей. Молитва, світло різдвяної свічки, колядки, кутя та традиційні страви зігріли душу кожного, залишать у спогадах неповторність та велич Святвечора.

7 січня – Різдво Христове для юних донеччан розпочалось у церкві св. Богородиці. Під час святкової Служби Божої священик поблагословив діточок, їхні сім’ї, побажав, щоби сяйво Різдвяної зорі зійшло благодаттю на кожну їхню родину. Активні запитання школярів, фотографування усього побаченого підсилювали бажання показати і розказати їм ще більше про наш край, про наші звичаї, про людей мужньої професії – шахтарів. Щиро зустріли дітей цього святкового дня на шахті «Межирічанська». Голова первинної профспілкової організації Сергій Ткач провів для дітей цікаву екскурсію в кімнаті «Трудової слави», розповів про історію підприємства, славні трудові перемоги. Діти передавали керівництву шахти вітання від батьків. Сашко Гончаренко особисто тиснув руку від імені батька Олександра головному інженеру шахти Андрію Бецелю. Веселого настрою на завершення зустрічі додали різдвяні подарунки – солодощі та цукерки від профкому. А попереду був концерт з колядками та Різдвяним вертепом.

Дитяче кафе «Сонечко» цього разу вітало донеччан і 17 дітей з Кіровоградщини. У затишній залі розташувалися також й молоді батьки з діточками. Атмосферу свята передавали святково прибрані красуніялинки, різнокольорові вогні, учасники вертепу та й самі діти, які в цей час стали артистами, активними учасниками концерту. У виконанні Сашка Гончаренка, Марії Юхманової, сестер Ірини та Марії Кучеєвих та інших лунали прекрасні українські пісні, колядки, вірші, діти танцювали. І зал відгукувався гучними аплодисментами. Звісно ж, не обійшлося без призів та подарунків.

Як добрих друзів зустрів донеччан древній Львів. Оглядова екскурсія, історичний музей, музей зброї «Арсенал», Високий Замок – всього побаченого не перечислиш.

Відчути подих середньовіччя і перенестись у ті часи можна було, відвідавши і крокуючи по території та залах стародавніх замків – Олеського, Підгорецького, Золочівського. У день від’їзду діти відвідали музей «Шахтарської слави» ДП «Львіввугілля» та Сокальський музей «Людина. Земля. Всесвіт».

Кожен день на Львівщині був цікавим та неповторним. Події діти жваво обговорювали. Надіємося, що такими ж були їх розповіді, коли вони повернулися додому, коли ділилися враженнями з близькими та рідними. Кажуть, що дитячі враження найяскравіші, запам’ятовуються на все життя. Тим більше, що кожна дитина отримала диски, де зафіксовано найцікавіші моменти подорожі, а також фотографії. Завершуючи різдвяні канікули, юні туристи мали одне бажання – приїхати на Галичину ще не раз.

Любов МЕЛЬНИЧУК (пресслужба Укрвуглепрофспілки).  

,

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

З нагоди 100-річчя ЗУНР у Львові відбудеться спецпогашення марки

1 листопада у дзеркальній залі Львівського ...