Home / Святкові події / СЕЛО МОЄ В ВІНКУ З КАЛИНИ

СЕЛО МОЄ В ВІНКУ З КАЛИНИ

22 серпня жителі Ванова урочисто відзначили День села. Ванівці готувалися до свята завчасу: прибрали подвір’я, попідмітали вулиці, підмалювали бордюри. А у суботу ввечері витягнули із скринь святковий старовинний одяг, випрасували вишиті сорочки, спідниці та запаски. А вранці у неділю, одяг-нувши вишиванки, заспішили до церкви, де з нагоди Дня села їх радісно та урочисто вітали під час святої Літургії у сільських храмах отець Тарас та отець Володимир.

Опісля Богослужіння відбувся футбольний матч між копунами Двірців та Ванова. За сільських футболістів прийшло поболіти все село. А далі свято перенеслося на площу у центрі села. Тут на ванівців чекала гарно прибрана сцена стародавніми килимами та вишитими рушниками, соняш-никами та калиною. Святкове дійство, яке мало назву «Село моє в вінку з калини – мала частина України», підготували аматори художньої самодіяльності Ванівського народного дому. Насамперед, ведуча – Ванівський сільський голова Галина Пагула, привітала присутніх із уродинами села та звернулася до жінок, які є берегинями роду, а громада села під-несла коровай своєму сільському голові. Для них учасники художньої самодіяльності підготували сюрприз – вальс із дітьми. Теплі вітання у день свята приймали виборці й від помічника народного депутата України Степана Курпіля, депутата районної ради Олега Кожушка (фракція Блоку Юлії Тимошенко).
Пісенні номери, які виконували учасники художньої самодіяльності Марія Павлюк, Леся Куньо, Ольга Пилипчук, Надія Козенкова, Мирослава Огородник, Оксана Паньків, Катерина Цимбаліста, Меланія Фіярко, Ганна Бойчук, Марія Мужайло, перепліталися з різноманітними кон-курсами. Павло Єфімчук став переможцем конкурсу з поїдання варе-ників, Сергій Паньків, Іван Никитенко, Юрій Осташевський та Андрій Сеньковський показали свою кмітливість та спритність, вилазячи на 8-метрового стовпа. Діти змагалися, хто з них швидше вимовить скоромовку. А напередодні свята для них від-бувся конкурс малюнків «Моє село в майбутньому», в яко-му взяли участь 17 дітей. Всі вони отримали призи. 16 хлопчиків та дівчаток під час кон-церту читали вірші про маму, Україну, рідний край. А молодь села – Лілія Ку-ньо, Катерина Мужайло, Ната-лія Кожан, Вероніка Стефанів потішили усіх своїми милозвучними голосами. Музичний супровід здійснював Михайло Кан-цір. Жінки та дівчата під час свята мали змогу покрасуватися виши-тими сорочками. Власниці кращих з них стали переможницями конкурсу «Моя вишиванка». Далі сільські господині змагалися, хто з них випік найсмач-нішого пампушка. Ними охоче смакували не тільки члени журі конкурсу, але й глядачі. А скільки емоцій викликали квіткові компо-зиції, які готувала кожна вулиця села. Всі вони були варті уваги, та жителі вулиць Підлужна та Червоно-градська постаралися більше і їхні квіткові витвори припали до душі односельчанам.

Після концерту для жителів Ванова грала «жива» музика з Двірців. Люди різнього віку тан-цювали та співали, гостилися як колись у давнину «на моріжку». Смачну юшку з риби для громади зварив Михайло Семків, бажаючі могли посмакувати й шашликом. А пізно ввечері небо над Вановом прикрасили святкові салюти, які офірувала селянам Сокальська районна організація партії «Батьківщина». Ванівці веселлись та забавлялись аж до рання.
 

Ванівці вдячні спонсорам, без яких це свято не було б таке ко-лоритне та багате на конкурси. Зокрема, Ярославу Мусі, Василю Олексі, Андрію Лашину, Андрію Гусаруку. Мирону Процю, Руслану Гудзику, Миколі Дубенчуку, Ярославу Махнівчику, Михайлу Куцеві, Миколі Марціву, Олегу Шмигельському, Івану Лемесі, Руслану Кочайдовському, директору ПП «Козацький курінь» Петру Пилипчуку, приватному підприємцю М. М. Николишину, дирекції шахти «Степова».

Мирослава ОГОРОДНИК, секретар Ванівської сільської ради.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Сокальчани візьмуть участь у заходах з нагоди 73-ї річниці трагедії села Павлокома та 203-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького

Делегація із Сокальського району візьме участь ...