Home / Святкові події / СЕЛО ВОЙСЛАВИЧІ – МАЛЕНЬКА ЧАСТИНКА УКРАЇНИ

СЕЛО ВОЙСЛАВИЧІ – МАЛЕНЬКА ЧАСТИНКА УКРАЇНИ

Войславичі – одне з найстаріших сіл на Львівщині, цьогоріч його мешканці відзначили 595 років від дня першої згадки про нього. Нині воно невпізнанно змінилося, стало сучасним і перспективним. З’являються нові ошатні будинки, розвивається соціальна інфраструктура. Виблискують банями дві церкви, які своїми дзвонами скликають парафіян на Службу Божу. Колись за Польщі у селі була читальня, яку організувало товариство «Просвіта», зокрема багато доклав зусиль до цього отець Давидович. Господарем читальні та бібліотеки у 30х роках минулого століття був Андрій Локач. Активну просвітницьку роботу проводили П. Варениця, Т. Козак, Я. Пархома, а згодом допомагали їм членкині Союзу українок та студенти Мриць, Юрій Кней та сестра священика Герасимчука Наталія… Войславичі було національносвідомим та культурним селом. Не раз на сцені Народного дому ставили вистави, відбувалися цікаві концерти.

…Ці факти з історії старожили розповідають молодому поколінню. Вони гордяться, що їхнє село має таку цікаву історію. Але і наше покоління продовжує традиції своїх славних прадідів та примножує їх. У ньому живуть працьовиті люди, які зранку до смерканку в полі, дбають про власні родини та громадські справи. Люблять наші войславчани й пісню, яка допомагає їм і у радості, і у горі. Ось і нещодавно, незважаючи на гарячу пору, адже кожен збирає вирощений врожай з поля, вони знаходили час і приходили на репетиції, розучували пісні, щоб як належиться відзначити День села. Завідуюча бібліотекою Любов Кулинич та автор цих рядків, завчасу склали сценарій, який став творчим звітом сільських працівників культури перед односельчанами.

Жодне свято в Народному домі не обходиться без участі учасників художньої самодіяльності – Марії Садовської, Марії Лисої, Надії Маліцької, Володимира Ковальчука, Василя та Івана Хомів, Івана Хорташка, Романа Шишки, які понад десять років уже співають у хорі. Активними учасниками є й молоді хлопці та дівчата – Христина Дідик, Ганна Шишка, Марійка Сметана, Іван Макаревич, Іван Лагода, Ігор Лазорак, Галина Сметана, Ганна Лагода, Роман Пилипчук, Володя Винник, Сергій Хома. Зачаровують своїми дзвінкими голосами й учасниці дівочого ансамблю. Відтак найстаршому учаснику художньої самодіяльності шістдесят сім років, а наймолодшому – дев’ять. І всі залюбки співають на сільській сцені. Допомагають нам із акомпонементом Ніна та Петро Кучми. При Народному домі працюють гуртки художньої самодіяльності та любительське об’єднання з тенісу. Відтак хлопці мають де проводити змагання з тенісу, грати у шашки та шахи. Як можемо організовуємо дозвілля молоді. Двічі на тиждень, у вихідні, проводимо дискотеку. Для учасників художньої самодіяльності вхід безкоштовний.

Протягом року відбувалося чимало мистецьких заходів, які мали резонанс не тільки у селі, а й за його межами. Запам’ятався войславичанам духовний вечір «Збудуй храм в своїй душі», в якому взяв участь і отець Степан Ділай. Урочисто та цікаво ми відзначили й День села, який збігся із 19ою річницею Незалежності нашої держави та обжинками у агрофірмі. Це стало святом для усіх селян. Стільки музики, жартів та співів у Народному домі не було давно. І це не дивно, бо концерт відбувався під девізом: «Коли народ співає та сміється, то значить, в нім здорове серце б’ється».

Жителі села з радістю відзначали, що Народний дім дещо оновився, як зсередини, так і ззовні. У приміщенні поміняли вікна та двері на пластикові, побілили, замінили стару електропроводку… Старалися усі гуртом, щоб тут було затишно, і молодь охоче приходила сюди. Допомогли оновити громадську будівлю Тудорковицький сільський голова Іван Чернієвський та директор ПАФ «Войславичі» Ігор Сметана. Вони відремонтували й дорогу від траси до села, а сільська рада ще й провела освітлення центральної вулиці Войславич.

Войславичани люблять своє село, яке є маленькою частинкою України, бо пам’ятають слова великого нашого митрополита Андрея Шептицького: «не потоком шумних та галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну».

Віра ЛАГОДА, завідуюча Народним домом села Войславичі.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Сокалі відбулася урочиста академія з нагоди Дня Конституції України

27 червня 2018 року, у середу, ...