Святкові події

Соборність і єдність – поняття актуальні і нині

Вже майже двадцять років Сокальщина святкує День соборності нашої держави. Ще у дев’яностому минулого століття сокальчани брали участь у "живому ланцюзі", який символічно поєднав дві столиці УНР та ЗУНР  Київ та Львів. А минулої неділі учасники святкувань, це представники влади, громадських організацій, установ, поклали квіти до підніжжя пам’ятника першому Президенту ЗУНР Євгену Петрушевичу. Урочистості відбувалися у районному Народному домі, зала якого була вщент переповнена людьми. Ведучі Романна Шевченко та Назар Богун пригадали віхи історичного єднання українців в одну Соборну Українську державу. І от зі сцени лунає в’язанка стрілецьких мелодій, маршів у виконанні народного духового оркестру (керівник Петро Криштоф). Присутні щирими оплесками вітають оркестрантів. Далі у народних строях виходить фольклорний колектив з Ульвівка під керівництвом Богдана Анрейчука і дарує різдвяну коляду, патріотичні пісні. Не міг не зачарувати сокальчан професійний спів народного ансамблю "Надія" Сілецького народного дому під керівництвом Наталії Римар. Присутні щиро аплодували виконавцям пісень: дуету у складі Ольги Шевчук та Любові Саврук, юній вокалістці Іванці Полюшинській. Звичайно, майстерними і запальними були танці у виконанні народного танцювального колективу "Бужани" (керівник Роман Батюк) та зразкового дитячого – "Барвінок" (керівник Оксана Черній). З патріотичними поетичними словами до присутніх звернулись Андрій Луцюк та Мирослава Шульган.

Заключним акордом свята був виступ народного хорового колективу "Колос" зі Свитазева (керівник Богдан Андрусів). З найщирішими привітаннями до сокальчан звернулися керівники району і міста. Голова райдержадміністрації Микола Мисак, зокрема сказав, що "з проголошенням Акту злуки УНР зі ЗУНР увіковічнили прагнення українців до єдності, соборності, незалежності і самостійності. Важкою і трагічною була історія нашої державності, де українці з честю і гідністю подолали всі перепони на шляху до незалежності України. Щиро вірю, що кожен з нас прагне, щоб Україна розвивалася, ставала багатою і самодостатньою державою". Далі слово мав голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк: "Вже понад тисячу років перед Україною стоїть дуже актуальне й нині питання єдності. Наприкінці ХХ століття Україна врешті стала незалежною державою і ніби відпала потреба святкувати День Соборності. Але ж ні, бо хоч вже майже двадцять літ говоримо добрі гасла, але правдивої єдності не маємо. І на двадцятому році незалежності маємо ревізію українських цінностей, української ідеології, і нині відчуваємо шалений наступ на українську мову, культуру, спроби відмінити Указ Президента України “Про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері”. Але я переконаний, що українська нація жила, живе і буде жити, і українські національні засади завжди перемагатимуть". З вітальним словом звернувся і міський голова Богдан Зарічний: "На двадцятому році незалежності питання об’єднання і соборності є актуальними. Напевне головне те, що більшість українців не можуть пробачити політикам цей штучний поділ України через меркантильні, вузько партійні інтереси поділу України на Схід і Захід. І тому нам, українцям, потрібно врешті робити правильні висновки з нашого далекого і близького історичного минулого, і саме святкування Дня Злуки дає нам нагоду сказати собі, що ми розуміємо, що об`єднання заради національної •ідеї, заради України, то найсвятіше".

Хористи "Колосу" заспівали "Червону калину", піднялися люди і багатоголосе "а ми тую червону калину піднімемо, а ми нашу славну Україну розвеселимо…" повисло над залом і іскорка надії і віри засвітилася в наших очах.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото Василя СОРОЧУКА.

Голос Сокальщини на GoogleNews