Святкові події

Відбувся концерт з нагоди 25-ої річниці діяльності композитора Ольги Пенюк-Водоніс

14 червня в Народному домі м. Сокаль відбувся ювілейний концерт з нагоди 25-ої річниці діяльності композитора Ольги Пенюк-Водоніс та 20-ої річниці ансамблю «Берегиня». Розпочався концерт благословенням отця Ярослава Збитковського та спільною молитвою присутніх.

Ведуча концерту, директор Сокальського будинку дитячо-юнацької творчості, Марія Поліщук підкреслила, що призначення будь-якого виду мистецтва – прикрашати світ і дарувати людям радість. Донести красу пісні до кожного глядача, зарядити позитивною енергією людину – це теж мистецтво, яким володіють виконавці народного самодіяльного жіночого вокального ансамблю «Берегиня».

Берегині з великої букви. Берегині життя, своїх сімей, домівок, які зробили вибір і стали берегинями перлини народної культури – української пісні. Учасниці цього колективу завжди співають, вкладаючи у виконання палке і чисте серце простої української жінки. Але, звичайно ж, цього святкового дня їх пісні лунали поособливому зворушливо і урочисто. Мабуть, найбільше диво на світі стається, коли животворна лоза української мелодії вплітається в чарівну силу простих і щирих слів. І ювілейний концерт «Берегині» ще раз це довів.

Вокальний ансамбль Союзу українок «Берегиня» створений в 1995 році при Сокальському осередку Союзу українок. Його першим керівником була Марія Петрощук-Кушпета, політв'язень, учасник Кінгірського повстання, членкиня Союзу українок. З грудня 2011-ого ансамбль очолює Марія Краковецька.

Колектив ансамблю бере активну участь у різноманітних концертних програмах і визначних заходах, пов'язаних з історією Сокальщини та України. Ансамбль побував з концертами в східних областях України (на Луганщині, Донеччині), виступав у Львові. 

Особливу увагу звертає колектив на глибинні джерела українського фольклору. Репертуар охоплює пісні різних жанрів (колядки, щедрівки, повстанські, стрілецькі, духовні твори, українські народні пісні). Виконує ансамбль і твори сучасних українських композиторів. З 2012-ого музичним керівником ансамблю є сокальський композитор Ольга Пенюк-Водоніс.

Під бурхливі аплодисменти ведуча запросила на сцену учасниць першого складу колективу «Берегиня» на чолі з людиною-легендою, засновником, творцем колективу Марією Петрощук-Кушпетою, які виконали акапельно пісню «Чи пам'ятаєш, моя матусю?».

Директор Сокальського БДЮТ Марія Поліщук від імені дітей вручила грамоти за високий рівень майстерності, творчу плідну співпрацю у вихованні підростаючого покоління і пропагування українського фольклору засновниці колективу «Берегиня» Марії Петрощук-Кушпеті, художньому керівникові Марії Краковецькій, музичному керівникові Ользі Пенюк-Водоніс та голові Сокальського осередку Союзу українок Надії Мельник, яка також привітала своїх посестер і подруг зі святом й нагородила їх грамотами за жертовну участь у ансамблі «Берегиня» та популяризації української пісні.

З вітальним словом виступила голова Сокальського районного осередку Союзу українок Ірина Мандрик та зазначила, що народний ансамбль «Берегиня» став візитною карткою Сокальського осередку Союзу українок та зачитала подяку за плідну та віддану працю на громадській та творчій ниві та з нагоди 20-літнього ювілею від голови Львівського відділу Союзу українок Ольги Пастушенко. Нині до складу ансамблю входять Марія Краковецька, Надія Мельник, Наталія Криштоф, Ірина Іванечко, Майя Федунь, Тетяна Троцько, Оксана Сумбаєва, Ольга Магиревич, Любов Ващук, Галина Шпак.

Найщиріші вітання цього дня лунали і для надзвичайної людини, творчість з якої б'є джерелом. Ольга Пенюк-Водоніс – композитор, поет, член Української Асоціації письменників та член літературно-мистецького об'єднання «Колос». Вона сорок років викладає в дитячій школі мистецтв ім. Віктора Матюка, очолює відділ теорії музики та хорового співу. В її творчому доробку понад 300 пісень. Твори автора виконуються на багатьох дитячих пісенних фестивалях в різних куточках України, та за її межами: в діаспорах Австралії, Америки, Італії, Канади, Казахстану, Польщі. Автор працює з багатьма поетами з різних регіонів. Виконавці пісень О. Пенюк-Водоніс – юні співаки – лауреати і дипломанти обласних, міжрегіональних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

Творчість композитора відзначено дипломами міжнародного музичного фестивалю «Ялтинське літо», Всеукраїнського фестивалю сучасної української естрадної пісні «Дитячий пісенний вернісаж», м. Київ; дипломом міжрегіонального фестивалю «Мамині зіроньки», м. Сокаль; Всеукраїнського конкурсу композиторських талантів «Спалахи Багаття», м. Київ; Всеукраїнського телевізійного фестивалю-конкурсу «Мелодії Різдва», м. Київ; Міжнародного конкурсу «Пісня серця», м. Львів.

Пісні О. Пенюк-Водоніс друкувались в часописах «Нескорені», «Високий замок» (Львів), альманахах «Провесень» (Червоноград), «Соколиний край» (Сокаль). У львівському видавництві «Українські технології» автор видала сім збірок пісень.

Пані Ольга відноситься до людей, які дарують свій талант не лише дітям, зігріваючи теплом свого серця весь світ. Не можна розділити щастя на країни і міста, можна просто повірити в нього і прийняти, впустити в своє серце добро, маленький клаптик його залишити в своїй душі, а все інше роздати… 

На адресу ювілярки пролунало чимало теплих слівподяк за багаторічну натхненну працю.

З нагоди свого 25-річного творчого ювілею Ольга Пенюк-Водоніс подарувала всім свою нову пісню «Пісень чудова мить».

Як і на кожному ювілеї, було багато квітів. Але найбільше, звичайно, було української народної пісні. Танцями вітали ювілярів танцювальні колективи Сокальської музичної школи ім. В. Матюка «Фантазія» (кер. Оксана Шаліга) та «Джерельце» (кер. Марія Кащук). 

Атмосфера тепла і затишку панували протягом всього концерту. І глядачі, і учасники концерту, завдяки пронизливій українській пісні, відчували свою єдність.

Ювілей – не крапка, бо завжди змушує не тільки оглядатись в минуле, роблячи підсумок, а і будувати плани на майбутнє. Ювіляри цього святкового вечора приймали щирі привітання, побажання здоров'я, довгих років життя і творчої наснаги від в. о. начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА Мирослави Михайлюк, директора Сокальського Народного дому Ольги Мамуладзе, учасниці церковного хору храму св. ап. Петра і Павла Руслани Антонюк, Олега Солодяка та усіх, хто за стільки років творчості співпрацював з цими надзвичайно талановитими жінками. 

Наостанок, ще раз хотілося б побажати ювілярам здоров'я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, подальших успіхів в усіх справах і починаннях, щоб ніколи не обміліло джерело таланту і натхнення. Нехай їх незламний оптимізм і творча будівнича енергія завжди будуть прикладом служіння українській пісні, примножують її славу, наповнюють її криницю процвітанням!

Юлія СОРОЧУК.

Фото автора.  

 

  

Голос Сокальщини на GoogleNews