Home / Святкові події / Свято повстанської пісні

Свято повстанської пісні

В Народному домі села Сілець відбувся концерт, приурочений 68-річчю створення Української Повстанської Армії. Про героїчну боротьбу повстанців проти більшовицького поневолення присутнім розповіли ведучі Наталія Сковрон та Іван Турко.

– Незважаючи на велику військову потугу окупантів, вояки УПА нещадно били ворога, до останнього патрона й подиху захищали свою землю від поневолювачів, – сказав у своєму виступі заступник голови Головного Проводу КУН Микола Пшевлоцький. – Їх незламний дух, віра в Бога допомагали в боротьбі за визволення.

Самодіяльний поет Володимир Сірко із Сокаля презентував публіці нову пісню «Сльоза історії», яку вперше виконали на сілецькій сцені. Організатори концерту підготували музичнопісенну композицію на повстанську тематику «Їх звитяга й слава, що в пісні перейшла». У виконанні народної хорової капели «Галичина», під керівництвом диригента Богдани Пирог та акомпаніатора Наталії Стебівки прозвучали патріотичні пісні «І знову хмари почорніли…», «Розцвіла калина», «Ой летіла ластівка». А юна вокаліста Надія Шубіна, внучка активного учасника хору Володимира Стопчанського, виконала пісню «Пресвятая Покрово».

Жіночий ансамбль «Надія» під керівництвом Наталії Римар проспівав пісні на слова Володимира Сірка «Солов’їна зажура», «На могилі героїв», а вокальний дует у складі Галини Турко та Павла Турка виконав пісню «Балада про повстанця». Пісні в талановитому виконанні учасників цих двох колективів зачарували глядачів, наповнили їхні серця радістю. Про це свідчили гарячі оплески, щедра винагорода виконавцям.

На закінчення святкового дійства перед односельцями виступив священик отець Петро Якимець. Він закликав всіх пам’ятати ту жертовну боротьбу українських патріотів, які поклали своє життя на олтар нашої самостійності, у щоденних молитвах просити Господа, щоб допоміг зберегти нашу державу від посягань внутрішніх ворогів. Це і буде вдячна шана полеглим героям за волю України.

Директор Народного дому Петро Турко подякував всім учасникам святкового концерту за їхню участь у вшануванні героїв визвольних змагань. Свято завершилось виконанням державного Гімну та «Многая літа».

Петро ТЕРЕХ,с. Сілець.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Сокалі відбулася урочиста академія з нагоди Дня Конституції України

27 червня 2018 року, у середу, ...