Home / Святкові події / В Сокалі для дітей відкрито скайп-центр для спілкування родин трудових мігрантів

В Сокалі для дітей відкрито скайп-центр для спілкування родин трудових мігрантів

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у Сокалі відбулося чимало цікавих заходів. Але, безумовно, найвагомішим стало відкриття в Сокальській районній бібліотеці для дітей скайп-центру для спілкування родин трудових мігрантів, які розділені між собою кордонами. Його відкрив благодійний Фонд «Запорука», за сприяння Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді РДА та Сокальської районної централізованої бібліотечної системи. В цей день у приміщенні Сокальської дитячої бібліотеки було велелюдно: прийшли дорослі та діти. З самого ранку представники Всеукраїнського благодійного фонду «Запорука» у Львівській області Ярина Хомцій, Мар’яна Нич та його волонтери провели для дітей цікаві вікторини та ігри. Хлопчики та дівчатка активно брали участь у них, відгадували героїв казок та улюблених авторів дитячих книжок, уявляли себе знаменитими художниками, продемонстрували свою ерудованість та начитаність у вікторині «Розумник Сокаля». А головне – сміялися та раділи. Переможці вікторин і конкурсів отримали грамоти та призи.  Настрій удітей став ще кращим, коли волонтери намалювали їм на обличчі, чи руці, маленькі сонечка. Невдовзі на обличчях усіх діток засяяла усмішка, вони показували один одному свої «смайлики»… Організатори акції раділи, що свято для дітей вдалося на славу. Після цього відбулося урочисте відкриття скайпцентру.

– Нині у нашій бібліотеці – велика подія: відкривається скайпцентр для сокальчан, – відзначила заступник директора Сокальської районної централізованої бібліотечної системи по роботі з дітьми Христина Дасюк. – Він дасть змогу безкоштовно усім користувачам нашої бібліотеки – дітям та їхнім батькам, бабусям і дідусям, спілкуватися з рідними, які перебувають за кордоном. Ми щиро вдячні керівництву програми «Бібліоміст», завдяки яким у нас відкрито пункт вільного доступу до Інтернету, та представникам Українського благодійного фонду «Запорука», які допоможуть нашим користувачам впоратися з усіма проблемами, які постануть при прийнятті рішення про виїзд за кордон. В скайпцентрі всі бажаючі зможуть отримати психологічну підтримку та консультацію юриста з питань міграції. І, головне, усі послуги центру – безкоштовні.

А далі присутні почули про діяльність Українського благодійного фонду «Запорука», який опікується онкохворими дітьми та сім’ями трудових мігрантів. Головним партнером є благодійна асоціація Soleterre Onlus (Італія). Мар“яна Ниц, яка працює психологом з питань трудової міграції у його Львівському представництві, акцентувала увагу на тому, що основний напрямок їх роботи – трудова міграція, й розповіла про проект.

– На початку реалізації еміграційного проекту, ми проводили дослідження по районах області, і, власне, Сокальщина виділена, як активний міграційний район, – сказала пані Мар“яна. – На жаль, невеличкі містечка у віддалених районах області дещо обмежені в активному доступі до нових технологій та можливостей. Тому ми вирішили наблизитись до людей і надавати юридичну та психологічну допомогу трудовим мігрантам, які проживають у віддалених районах. Тепер мешканці сіл та містечок Львівщини, де є скупчення сімей трудових мігрантів, можуть скористатися послугами наших мобільних скайпцентрів задля ближчого спілкування з рідними.

І додала: «Керівник фонду – Наталія Оніпко, родом з Сокаля. І вона дуже рада, що зможе в такий спосіб допомогти мешканцям Сокальщини, яка є одним з активних міграційних районів Львівщини, зберегти та зміцнити сім“ї, а відтак зробити дітей щасливими. На жаль, коли людина довго працює за кордоном, така ниточка часом рветься».

А за мить, директор представництва ВБФ «Запорука» Ярина Хомцій, партнер по програмі «Бібліоміст» Юлія Галій та директор Сокальської районної централізованої бібліотечної системи Тетяна Лобода перерізали стрічку і оголосили про відкриття у Сокалі безкоштовного скайпцентру, який надає нові можливості у спілкуванні та стане тим містком, що з“єднає родини. Гостей віршованими рядками привітали активні читачі бібліотеки, які подякували за турботу про дітей, безкоштовний Інтернет та скайпзв“язок. Тепер для багатьох з них мама і тато будуть значно ближчими, бо зможуть спілкуватися через скайп.

Невдовзі присутні могли поділитись враженнями з жителями села Доброгостів Дрогобицького району, де другий рік працює такий скайп-центр.

Директор інформаційного центру українсько-італійської міграції Ярина Хомцій пояснила, що колись більше увагу зосереджували на юридичних консультаціях, а психологічна проблема залишалася на підсвідомому рівні. Проте, людям нерідко потрібна допомога психолога, бо ж виїзд на роботу за кордон – це випробування для всієї родини, розлука з рідними. Люди не знають, що їм робити: їхати чи залишитись вдома. Буває, що заради сім’ї відмовляються від поїздки. А ті, кого фінансова скрута таки змусила покинути родини, потребують порад психолога, щоб легше пережити розлуку, адаптуватися у незнайомому середовищі. З цією метою і функціонують такі Інформаційні центри у Львові та Мілані, де всі, хто має потребу, можуть скористатися кваліфікованою правовою допомогою і підтримкою психолога, порадами з приводу працевлаштування та навчання щодо створення сімейного бізнесу (в Україні – здійснюватиметься нашим партнером – Західноукраїнським центром «Жіночі перспективи»), а також послугами відеозв’язку з рідними за кордоном.

– Скайп-центр відкритий для всіх, бо, на жаль, не всі ще мають вдома комп“ютер, а тим більше, можливість встановити відеозв’язок з рідними за допомогою комп’ютерної програми Skype, – каже директор Сокальської районної організованої бібліотечної системи Тетяна Лобода. – А в бібліотеці це можна зробити безкоштовно. Адже відстань і час «працюють» не на збереження родини. Ми лише радітимемо, коли цей скайпцентр допоможе підтримувати емоційний зв’язок між подружжями, батьками і дітьми, братами і сестрами та іншими родичами. І, звичайно, сподіваємось, що у нас побільшає читачів. Щиро вдячні усім нашим партнерам, які допомогли реалізувати цей проект.
Згодом перші сокальчани індивідуально мали змогу отримати консультації у юриста та психолога з питань міграції, а також стати учасниками правового лікбезу: «Робота за кордоном: можливості та небезпеки» та майстеркласу для дітей від психолога на тему: «Відчуття та емоції у спілкуванні».

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Червоноградські рятувальники запрошують на День відкритих дверей

Українські рятувальники відзначають своє професійне свято ...