Святкові події

У Львові відбувся вечір до 65-ої річниці операції «Вісла»

 ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

 
Відділ інформації та зв`язків з громадськістю
 
Адреса: 79008, м. Львів, вул. В.Винниченка 18, кімн. 346
 
Тел./факс: (032) 2999-831, 2999-832    
 
  E-mail: press.lvivoblrada@gmail.com
 
У Львові відбувся вечір до 65-ої річниці операції «Вісла»
 
У неділю, 21 жовтня, у Львівському палаці мистецтв відбувся вечір пам’яті, присвячений 65-й річниці трагічної сторінки в історії України –  операції «Вісла»
 
На вечір пам’яті були запрошені члени об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння», суспільно-культурні товариства «Надсяння», «Холмщина», «Любачівщина», «Лемківщина» та інші громадські організації. Вшанували пам’ять трагічних подій 65-тилітньої давнини і депутати Львівської облради Святослав Шеремета та Павло Хобзей.
 
Голова об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа розповів про ув’язнення українців  в концтаборі у Явожно, де перебувало близько 4 тис. осіб, яких запідозрили в співпраці з українським націоналістичним підпіллям чи нелояльності до польського тоталітарного режиму (за час функціонування концтабору, від травня 1947 року до кінця лютого 1949 року, понад 160 в’язнів загинуло від тортур та голоду). Пан Середа акцентував увагу присутніх на діяльності військового суду оперативної групи «Вісла», троє суддів якого впродовж неповних 4 місяців роботи винесли 173 смертних вироки (не говорячи про інші вироки). Цей військовий суд судив виключно українців. «Особливою жорстокістю відзначився 25-річний суддя-садист без жодної юридичної освіти, поручник Людвік Келтика. З 173 смертних вироків він особисто виніс 130. А найстрашніше, що ці вироки як правило виконувалися невідкладно, без можливості на апеляцію чи помилування», – зазначив Володимир Середа. 
 
На вечір пам’яті прибула численна делегація українців з Польщі на чолі з головою Перемишльського відділу Об’єднання українців у Польщі Марією Туцькою та головою товариства «Український народний дім у Перемишлі» Михайлом Пульковським.
 
Заступник голови комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном Львівської обласної ради Святослав Шеремета у вітальному слові зазначив: «Вісла – геноцид проти українців, які проживали на етнічних українських землях, що опинилися в складі Польщі. Наше завдання зберегти цю пам’ять. І Львівська обласна рада і комунальне підприємство «Доля» докладуть всіх зусиль, щоб цю пам’ять зберегти. Вже 1 листопада спільно з громадськістю України і українцями Польщі ми проведемо акцію «Запали свічку на Закерзонні». Під час цієї акції ми хочемо запалити свічки на могилах всіх борців за волю України і невинно убієнних жертв на території сучасної Польщі».
 
У мистецькій частині вечора взяли участь хорова капела «Дударик», чоловічий октет «Шоста нота», хорова капела «Трембіта» та народний ансамбль із с. Годовиця «Вишиванка».
 
У фойє Львівського палацу мистецтв експонувалася виставка творів народного мистецтва: вишивані ікони Марти Кулинич-Новицької, художні твори Марії Янко, твори скульптора Андрія Сухорського.  
 
 
 
 

Голос Сокальщини на GoogleNews