90-ті роки

МНОГАЯ ЛІТА УГРИНОВУ ТА УГРИНІВЦЯМ

Уже стало доброю традицією для угринівців святкувати у середині жовтня День села. Цьогоріч виповнилося 575 років з дня першої згадки про Угринів. До цього ювілею готувалися заздалегідь. А 17 жовтня Народний дім гостинно зустрічав угринівців, які зійшлися з усіх куточків, колишніх вихідців села та гостей, яких приїхало чимало. Аматори художньої самодіяльності підготували цікаве театралізоване дійство із екскурсом у минуле. Ведучі слово за словом гортали сторінки з історії, якими поправу може гордитися кожен угринівець. Адже колись Угринів був містечком, яке мало Магдебурське право. Два рази пожежі знищували село, але воно знову відбудовувалось. У 18981900 рр. його жителі побудували муровану церкву святого Миколая, а в 1890 р. заклали читальню "Просвіта", де діяли товариства "Січ", "Сокіл", Союз українок та гурток Сільський господар. У 1990 році збудовано двоповерхову школу з вежею, на якій стояв годинник, що показував час на чотири сторони села… Ведучі розповідали й про знаменитих людей  вихідців села, про їх добрі справи.

…Але були в історії Угринова й сумні сторінки… В червні 1946 року почалося примусове виселення людей. Хати місцевих мешканців спалили, залишилося лише 45 будинків. Село стало згарищем. У 1951 р. сюди примусово завезли людей з Турківського району. А село перейменували на Дібровку.

Але і в останні роки угринівці дбали про рідне село: збудували новий дитячий садочок, який є його окрасою. Нещодавно громада реставрувала церкву святого Миколая.

Слова ведучих перепліталися із українськими народними піснями та віршами, які майстерно виконали учасники художньої самодіяльності Угринівського та Хоробрівського народних домів та Угринівської школи. Відтак виступаючі на сцені змінювалися, мов картинки в калейдоскопі.

З 575-ою річницею з дня першої згадки про Угринів односельчан привітав Хоробрівський сільський голова Володимир Сава. Він вручив іменні подяки за вагомий культурний та освітній внесок у розвиток громади Софії Бутринській, Івану Курцебі та Ганні Цяпич. А жителі села подякували йому за сумлінну працю на благо громади, і подарували запашний коровай.

З найкращими побажаннями звернулися до угринівців й голова районної ради та його перший заступник – Олег Солодяк і Василь Панченко та директор Сокальської Агенції регіонального розвитку Ганна Костюк, які закликали селян підтримувати традиції, започатковані їх славними предками.

А як "вибухнув" зал аплодисментами, коли на сцену вийшли побратими Угринова з сіл Середній та Старий Угринови Калушського району ІваноФранківської області. Угринівці давно побраталися та підтримують дружні зв"язки з ними. Голова делегації з ІваноФранківщини  заступник сільського голови Ігор Винник тепло привітав угринівців з Сокальщини та вручив коровай Хоробрівському сільському голові Володимиру Саві.

Гості привезли для побратимів й гарний пісенний подарунок, який виконав етнічнофольклорний народний колектив та вокальний ансамбль. Бурхливі оплески глядачів здобули виступи як місцевих аматорів сцени, так і гостей. Угринівці ще раз довели усім, що уміють як самовіддано працювати, так і піднесено святкувати. Опісля відбулася безпрограшна лотерея. Кожен, хто був на святі, міг ще й посмакувати смачною юшкою, яку зварив Юрій Шушняк. А мужні, сильні та кмітливі чоловіки та хлопці позмагалися силою під час "Козацьких забав".

Дійство продовжилося за святковим столом – угринівські господині постаралися на славу.  А наприкінці, наче на весіллі, усіх пригостили короваєм.

Невдовзі над селом лунало багатоголосе "Многая літа" Угринову та Угриновампобратимам, яких в Україні вісім. Молодь розважалася танцями, всім учасникам так хотілося, щоб цей ювілей був не останнім. Підростає молодь, яка так само любить своє село, як і їх батьки та діди. Тож в Угринова, я вірю, є майбутнє.

Любов РИБАК,
завідуюча Угринівським народним домом.

Голос Сокальщини на GoogleNews