Цікаво знати

Алгоритм вибору гаражних воріт

Гаражні ворота призначені для установки на об’єктах приватного будівництва: котеджах і гаражних комплексах.

При виборі гаражних воріт слід звернути увагу на такі параметри воріт, як особливості і розміри отвору, вид воріт і тип монтажу, вид управління воротами і додаткові аксесуари. Автоматичні ворота для гаража вам запропонує компанія Hormann, яка вже тривалий час працює на ринку України.

Дані параметри впливають на довговічність та експлуатаційні характеристики воріт, на комфорт і зручність при їх подальшої експлуатації.

Гаражні ворота поділяються на два типи (залежно від виду балансування полотна воріт):
Ворота з торсіонними пружинами.

Пружини розташовуються над полотном (в горизонтальній площині) Ворота з пружинами розтягування.

Тип балансування полотна впливає на основні характеристики воріт: розміри, висоту перемички, можливість установки хвіртки і додаткових аксесуарів. Нижче наведено алгоритм вибору гаражних воріт, який дозволить вам самостійно визначити відповідний тип воріт.

Перший крок вибору гаражних воріт – проведення замірів

Основні габарити, які необхідно заміряти, – ширина (LDB) і висота (RM) отвору, висота перемички (H) і відстань від краю отвору до бічних стін (S). Ці показники визначають вид гаражних воріт і тип монтажу.

Перед проведенням обмірів в обов’язковому порядку слід позначити рівень чистого статі (нульова відмітка). Всі розміри визначаються від нульових позначок. Перед проведенням вимірів також слід перевірити горизонтальність підлоги і верхньої перемички отвору, вертикальність стін прорізу визначається за допомогою будівельних рівнів. Прямокутність отвору перевіряється шляхом заміру його діагоналей. Прямокутний отвір має діагоналі рівної довжини. Допустима різниця діагоналей – не більше 5 мм.

Отвір вимірюється зсередини приміщення, так як секційні ворота монтуються на внутрішню поверхню отвору. Отвір вимірюється по висоті (зліва, справа, посередині) та по ширині (зверху, знизу, посередині). Найбільші з розмірів по висоті і ширині отвору є визначальними при замовленні воріт.

Розміри впливають на вибір типу воріт. Наприклад, максимальна ширина воріт з пружинами розтягування – 3500 мм. Якщо ширина отвору більше даного значення, ви зможете встановити тільки ворота з торсіонними пружинами.

Висота перемички (або одвірок) – це відстань від краю отвору до стелі. Висота перемички визначає тип монтажу воріт. При оцінці отвору також важливо мати на увазі відстань від краю отвору до бічних стін. Мінімально вона повинна складати 130-140 мм.

Другий крок – вибір типу монтажу

Висота перемички визначає тип монтажу воріт. Ворота з торсіонними пружинами мають три типу монтажу: низький (Hmin = 100 мм), стандартний (Hmin = 210 мм) і високий (Hmin = 900 мм). Ворота з пружинами розтягування встановлюються при висоті перемички Hmin = 100 мм. Висота перемички для низького монтажу і для воріт з пружинами розтягування (Hmin = 100 мм) розрахована для воріт з ручним керуванням. Для автоматизованих воріт дане значення збільшується в середньому на 30 мм.

Третій крок – вибір малюнка полотна воріт

Більшість виробників пропонують 5 основних малюнків сендвіч-панелей:
S-гофр
(Вузький гофр) М-гофр
(Середній гофр) L-гофр
(Широкий гофр) мікрохвиль Фільонка
(Касета)
S-гофр (вузький гофр) М-гофр (середній гофр) L-гофр (широкий гофр) мікрохвиль Фільонка (касета)

Вибір малюнка полотна залежить від вашого особистого смаку. Пропоновані малюнки добре поєднуються з будь-якими будівельними матеріалами.

Четвертий крок – вибір кольору полотна воріт

Ворота на вимогу клієнта можуть бути пофарбовані в будь-який колір по каталогу RAL або виготовлені з панелей з обробкою «під дерево». Провідні виробники секційних воріт пропонують 8 кольорів по каталогу RAL за стандартною ціною без додаткової надбавки за фарбування. Найпоширенішими квітами «під дерево» є золотий дуб, темний дуб і вишня (червоне дерево). Ворота, виготовлені з таких панелей, ідеально вписуються в архітектуру дерев’яних фасадів.

П’ятий крок – визначення необхідності установки хвіртки

Щоб взяти в гаражі, наприклад велосипед або інструменти, не обов’язково приводити в рух всю конструкцію воріт. Можна замовити ворота з вбудованою хвірткою, яка збільшить ресурс воріт. Однак необхідно звернути увагу, що хвіртку можна встановити тільки в ворота з торсіонними пружинами. У ворота з пружинами розтягування хвіртка не встановлюється.

У разі якщо є додатковий вхід в гараж (крім основного отвору, в який встановлюються ворота), ви можете замовити хвіртку в фасаді з секційними воротами. Така хвіртка буде виконана в єдиному стилі з гаражними воротами. Хвіртка виготовляється з сендвіч-панелей такого ж малюнка і кольору, як і ворота. Хвіртка може встановлюватися в фасаді як з воротами з торсіонними пружинами, так і з пружинами розтягування.

Шостий крок – вибір виду управління воротами

Секційні ворота можна відкривати як вручну, так і використовуючи системи автоматики. Вибір виду управління залежить від вашого бюджету. Управляти воротами вручну не складе труднощів, так як вага полотна скомпенсований індивідуально підібраними пружинами.

Автоматизовані ворота більш комфортні у використанні. В даному випадку ворота відкриваються і закриваються за допомогою електроприводу. Ворота, оснащені дистанційним керуванням, легко і зручно управляються прямо з автомобіля. Це особливо зручно в погану погоду – в дощ або сніг. Щоб відкрити ворота, необхідно всього лише натиснути кнопку на пульті дистанційного управління, і ворота відкриті.

Сьомий крок – вибір пристрою замикання воріт

У стандартний комплект гаражних воріт входить засув, який встановлюється з внутрішньої сторони воріт. Така система замикання підходить для гаража з додатковим входом, так як закрити і відкрити ворота можна тільки зсередини приміщення.

Для гаража без додаткового входу і вбудованої хвіртки ми рекомендуємо встановлювати замок, який дозволяє відкривати і закривати ворота як зсередини приміщення, так і зовні.

Восьмий крок – вибір додаткових аксесуарів

Аксесуари для воріт – вікна, вентиляційні решітки, пристрої для систем автоматики – забезпечують вам додатковий комфорт при використанні гаражних воріт.

Вікна забезпечують природне освітлення гаража і дозволяють економити електроенергію.

Вентиляційні решітки забезпечують природне провітрювання приміщення і можуть встановлюватися в ворота, до яких органами пожежної безпеки пред’являються особливі вимоги.

Аксесуари для систем автоматики – пульти ДУ, фотоелементи, транспондерні карти і багато іншого – допоможуть розширити можливості управління воротами.

Вище перераховані рекомендації допоможуть підібрати секційні ворота, які підходять для вашого гаража.

Голос Сокальщини на GoogleNews