Цікаво знати

Аліменти на утримання дитини – це обов’язок чи покарання?

Після розлучення батьків, той з подружжя, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний сплачувати аліменти на утримання своєї дитини. В законодавстві України  це форма прояву батьківської любові, за допомогою якого один з батьків бере участь у вихованні дитини. Проте, на жаль, не у всіх однакове ставлення до такого прояву батьківських почуттів. Дехто вважає, що аліменти  це необхідність,  за допомогою якої утримують дитину, інші впевнені, що це кара одного з подружжя за невдале сімейне життя.

Зазвичай жінки стають отримувачами аліментів  стягувачами, тому що майже у всіх випадках суд призначає матір опікуном дитини і аліменти належать їй для утримання неповнолітньої дитини. Платником аліментів в свою чергу стає батько. Та стягувати аліменти на утримання дитини жінки можуть не лише після офіційного розлучення, а навіть і під час спільного проживання, коли батько просто забуває про існування своєї дитини.

Способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними (ст. 181 Сімейного кодексу України), але у випадку, коли її неможливо досягнути, один з батьків має право звернутись в суд про винесення рішення щодо стягнення аліментів. Після рішення суду стягувачу аліментів видається виконавчий лист, який за його бажанням пред’являється для виконання у Державну виконавчу службу.

Далі державний виконавець відкриває виконавче провадження та розпочинає примусове виконання.

На жаль, бувають випадки, коли батьки (переважно чоловіки) злісно ухиляються від сплати аліментів. В таких випадках Кримінальний кодекс України (ст. 164, 165) роз’яснює, що під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей або непрацездатних батьків треба розуміти будьякі діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміна місця проживання або місця роботи без повідомлення державного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості зі сплати таких коштів в розмірі, що сукупно складають суму виплат за шість місяців відповідних платежів та передбачає притягнення до відповідальності у вигляді громадських робіт або обмеження волі на строк від одного до трьох років. Випадків притягнення до такого виду відповідальності у роботі ВДВС Сокальського РУЮ є чимало. Наприклад, за три квартали 2011 року державні виконавці здійснили 14 подань в органи внутрішніх справ щодо притягнення боржників за ст. 164 ККУ, з них, станом на листопад, дев’ятьом злісним неплатникам аліментів Сокальський районний суд призначив міру покарання.

Тамара ЕВЕЛЬ,
державний виконавець ВДВС Сокальського РУЮ.

Всем известно, что броня России – самая мощная в мире!

Голос Сокальщини на GoogleNews