Цікаво знати

Робимо дитяче свято своїми руками

Чому наші діти обожнюють свята і дні народження? Звичайно, не тільки через подарунків. Дитина тягнеться до яскравих незабутніх вражень від свята. Тому, щоб підтримати його святковий настрій і очікування дива, організація свята своїми силами потребує у всій фантазії, на яку ви здатні.

Організувати для своєї дитини дитяче свято, яке йому сподобається і надовго запам'ятається, – завдання, що вимагає часу, фантазії і грамотного виконання.

Отже, щоб дитячий свято вдалося на славу, по-перше, важливо правильно і барвисто оформити дитяче свято, в чому може вам допомогти компанія Ошоу. На сторінці сайту компаніі  ви знайдете більш детальний опси пропозицій, а також ви змоежете звернутися до працівників за консультацією.. Адже для дітей дуже важливо, щоб було все красиво і барвисто. Для цього можна напередодні надути яскраві повітряні кулі або прикрасити будинок гірляндою.

По-друге, щоб він вийшов яскравим і неповторним, треба підготувати веселі та цікаві конкурси. Зовсім не обов'язково вибирати готовий сценарій, простіше написати його самостійно. І вийде набагато веселіше.

Для початку вам потрібно визначитися з тією кількістю дітей, яке ви покличете в гості. Продумати, скільки ігор та конкурсів ви проведете і скільки роздасте подарунки. Потім накупити всякі дрібні солодощі і дрібнички. Наприклад, я купую по 3 штучки ручок, олівців, лінійок, зошитів, гребінців, дзеркалець, кульок, по 5 штук солодощів: маленькі шоколадки, зефірчікі, благо їх всяких різних навалом. Вручайте ці призи дитині при кожному участю в грі. Або коли він виграє.

І нарешті, кілька ігор, в яких із задоволенням приймуть участь не тільки діти різного віку, а й дорослі.

Відріж собі подарунок

Беремо довгу мотузку (від 1,5 м), натягуємо її на рівні зростання учасників. На мотузку прив'язуємо на ниточках вищеперелічені подарунки: цукерки, хлопавки і всякі дрібні іграшки. Одного з граючих ставимо особою до подарунків в трьох-чотирьох метрах (залежить від віку граючого), зав'язуємо очі, даємо в руки ножиці. Потім розкручуємо навколо своєї осі. Завдання гравця – відрізати собі подарунок або вкусняшку. Решта спостерігають, хворіють і підказують.
Зазвичай, ця забава дуже подобається, як дорослим так і дітям. А дітей 5-6 років ми не розкручуємо навколо осі, вони прицілюється на приз, зав'язуємо очі і дитина йде до подарунка.

Приклей сніговикові ніс

Це одна з найулюбленіших дитячих ігор. І не тільки дитячих, у нас із задоволенням підключаються і дорослі. Заздалегідь з паперу робимо найбільшого сніговика (я роблю зі старого обоя), і окремо носик. Повісьте на стіну сніговик за допомогою двостороннього скотча. Також на підставу носа приклейте шматочок скотчу. Завдання гравця в тому, щоб приклеїти сніговикові ніс із зав'язаними очима. Для цього позначте лінію, за котрою повинні стояти діти перед сніговиком. Зав'язуємо очі дитині, крутимо його навколо своєї осі (якщо дитина маленька, то крутити не треба) і направляємо на сніговика.

Моментальний спектакль

Ставимо спектакль-казку за участю гостей, сценку, що вимагає мінімальної підготовки. У нас це зазвичай "Ріпка". Розподіляємо дітям ролі за віком і зростанню: ріпка – найбільший дитина, а то й тато чи мама. Далі по спадної, мишка – найменша дитина. Але діти можуть грати будь-яку вподобану роль. Якщо дітей багато, і брати участь хочуть усі, просто персонажів робимо по 2: два діди, дві бабки, дві кішки, буде ще веселіше. Роздаємо гравцям реквізити: дідові – шапку-вушанку, бабі – хустка, внучці прив'язуємо величезні банти або одягаємо перуку, іншим маски. Але можна грати і без реквізитів, все одно цікаво. Ведучий розповідає казку "Ріпка", учасники виконують. Вереску і сміху буде неміряно!

Фанти на новий лад

 Напередодні на клаптики паперу за кількістю дітей пишемо те, що дитина повинна зробити: розповісти вірш, заспівати пісеньку, станцювати, прокукурікати 3 рази, ставши на табуретку, і т.д. Звертаємо папірці в трубочку і пишемо на них номери. Окремо загортаємо в папірці подарунки, і також пишемо на них номери. Складовими квиточки-трубочки в баночку, діти дістають їх звідти по одному. Хтось сам читає, а комусь допомагають мами. Потім по одному починають виконувати те, що написано на квитку і отримують за це свій подарунок з відповідним номером.

Змагання з кульками

Ставимо дітей в ряд і роздаємо їм кульки. За командою діти починають їх надувати і приносити вам, а ви швидко встигаєте зав'язувати кульки (обов'язково нитками, щоб в кінці свята дитина змогла ця кулька взяти з собою), роздавати подарунки "за перше місце, за друге місце" і т. д.

Після того, як діти заспокояться, ставимо їх у ряд ще раз, але вже з надутими кульками. І саме змагання: діти повинні донести кульку до фінішу, тобто до вас, утримуючи між ніг. Якщо кулька вислизає, то дитина може поправити його, після чого прибрати руки і скакати далі. Доскакавши до фінішу, діти отримують від вас ще один подаруночок

Попелюшка

Ділимо дітей на дві групи, ставимо дві табуретки, і кожну групу окремо розподіляємо навколо табуреток. А туди ставимо маленьку каструльку (приблизно літрову), в яку упереміш заздалегідь насипаємо макарони, горох, квасоля. Даємо кожній групі по три порожніх ємності. Завдання гравців якнайшвидше і дружніше розсортувати крупи по порожніх ємкостях.

Вгадай мелодію
 
До дитячим іграм також можна віднести музичну гру вгадай мелодію. Як в неї грати? Достатньо мати програвач. Включаєте музику без слів і діти намагаються вгадати, яка мелодія з якого мультфільму звучить. Вгадавши мелодію, діти зазвичай безладним хором починають співати цю пісню, особливо смішно виходять пісні з мультфільмів, які всі діти зараз дивляться: Маша і ведмідь, смешарики, лунтик, Фіксікі, Спанч боб, якщо підключаються батьки, то можна включати і такі пісні: Антошка , Блакитний вагон, Буратіно, Хмари, Бременські музиканти, Чунга – Чанга, Левеня з мультфільму про черепаху. На жаль, наші діти зараз не дуже дивляться ці мультики, і можуть не знати ці пісні.

Найрозумніший

Гра допомагає розширити кругозір, розвиває реакцію, тренує координацію рухів. Хлопці стають у коло. Один гравець бере м'ячик, придумує завдання для другого (наприклад, "Назви птицю") і кидає йому м'яч. Можна кидати кому завгодно з граючих. Другий гравець ловить м'яч і називає птицю. Тепер уже цей гравець придумує завдання для наступного (наприклад, "Назви фрукт") і кидає м'яч. Відповіді на завдання не повинні повторюватися і неназваних слів стає все менше і менше. Вибуває той, хто не зловив м'яч або не зміг за 10 секунд придумати або виконати завдання. Перемагає пара гравців, які останніми залишилися в грі.

До розділу ігор також можна віднести піднімання іменинника на табуретці. Ставимо в середині кімнати табуретку і піднімаємо дитини то кількість разів, скільки йому років. Та що дитину, ми навіть дорослих піднімаємо. Це так весело, а особливо приємно дорослому імениннику – коли ще тебе так будуть піднімати!

Такі ігри з варіаціями можна придумати дуже багато, була б фантазія. Наприкінці свята можна вийти на вулицю і випустити в небо надуті гелієм кулі (звичайно ж, спеціально заготовлені для цієї мети). Тут же можна запалити бенгальські вогні – діти будуть у захваті.

Нехай ваші свята будуть вдалі, весело і незабутнім!

Голос Сокальщини на GoogleNews