Цікаво знати

Грошова допомога : порядок призначення

У пункті 7-1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (зі змінами, що набули чинності з 1. 10. 2011 р.), передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій особи станом на день її призначення.

Умови надання допомоги

Особа матиме право на отримання грошо-вої допомоги в розмірі десяти місячних пенсій, що не підлягає оподаткуванню, якщо буде виконано такі умови:
– пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" цій особі буде призна-чено, починаючи з 1. 10. 2011 р.;
– на день досягнення пенсійного віку, передбаченого в статті 26 Закону, особа працюватиме в закладах або установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" – "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення";
– страховий стаж на зазначених посадах становитиме 35 років – для чоловіків, а для жінок – 30 років;
– перед цим особа не отримувала ніяких інших видів пенсії.

Розмір і виплата допомоги

Для визначення розміру грошової допомоги враховують місячний розмір пенсії, обчислений згідно зі статтями 27 і 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", станом на день її призначення.

Виплату грошової допомоги здійснюють органи Пенсійного фонду України одноразово в розмірі 10 місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, призначеної до виплати.

Порядок обчислення стажу

Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23. 11. 2011 р. №1191.

Згідно з цим Порядком до відповідного страхового стажу зараховують періоди роботи в закладах і установах державної та кому-нальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" і "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені:

– у переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4. 11. 1993 р. № 909;
– у переліку посад артистів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 р. № 583.

Підсумування стажу

Для осіб, які мають право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту "є" статті 55 Закону України "Про пенсійне забез-печення", до страхового стажу для визначення права на виплату грошової допо-моги зара-ховують час перебування таких осіб у складі збірних команд України, а також колишньої Української РСР.

Страховий стаж, який дає право на виплату грошової допомоги, враховують у календарному обчисленні. При цьому допускається підсу-мування страхового стажу за періоди роботи, що дають право на призначення пенсії відпо-відно до пунктів "е" – "ж" ст. 55 Закону "Про пенсійне забезпечення".

В разі виникнення додаткових питань за роз’ясненнями просимо звертатися телефонами 7-30-73, 7-30-74, 7-30-75.

Інна ЛЄПЬОХІНА,
заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області.   

Голос Сокальщини на GoogleNews