Цікаво знати

Єдиний соціальний внесок залежить від основного виду діяльності та класу професійного ризику виробництва

Минуло два з половиною роки з початку дії Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Відповідно відбулися зміни і у нормативноправових актах Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Однак, при цьому основні статутні напрями діяльності Фонду залишилися незмінними.

Головними завданнями Фонду були і залишаються профілактика нещасних випадків, реабілітація потерпілих та відшкодування шкоди постраждалим на виробництві та членам їх сімей, що мають на це право. Однак, ефективна і результативна робота в цих напрямах неможлива без стабільного і регулярного наповнення бюджету Фонду за страхові кошти, що надходять від роботодавців.

Після вступу в дію зазначеного Закону контроль щодо збору страхових внесків та своєчасність їх сплати покладено на Пенсійний фонд України, в той же час спеціалістом по роботі з роботодавцями відділення Фонду здійснюються заходи, направлені на ліквідацію заборгованості по сплаті страхових внесків, яка виникла станом на 1.01.2011 року. Разом з тим, проводиться моніторинг і надається практична допомога страхувальникам у питаннях правильності встановлення класів професійного ризику виробництва з урахуванням виду економічної діяльності, а за необхідності  перевірки достовірності поданої страхувальниками інформації щодо розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності та зміна класу ризику.

Відділення виконавчої дирекції Фонду в Сокальському районі обслуговує 2054 страхувальники, з них 1342  юридичні особи та 712 фізичних осіб.

Відповідно до чинного законодавства роботодавці щорічно, до 25 січня, повинні інформувати Фонд про річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), про зміни технології робіт або виду діяльності шляхом надання відповідної звітності. Головним спеціалістом відділення Фонду надавалася практична допомога для переходу на кодування видів економічної діяльності за національним класифікатором України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності".

Робота, яку проводять працівники відділення у питаннях виконання доходної частини бюджету, на перший погляд, полегшилася, адже контроль за сплатою єдиного внеску на соціальне страхування здійснює Пенсійний фонд, водночас, поряд із необхідністю вжиття відповідних заходів щодо стягнення заборгованості минулих років, підвищується відповідальність за своєчасне та правильне визначення основного виду діяльності та класу професійного ризику виробництва страхувальника  від чого залежить розмір єдиного соціального внеску, а також достовірність відповідних показників Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Закликаю усіх роботодавців проаналізувати організацію своєї роботи з питань охорони •праці та вжити вичерпних заходів, які б дозволили запобігти нещасним випадкам і професійним захворюванням і, можливо, це дасть змогу зменшити страховий тариф для всіх роботодавців.

Олена РУДАК,
начальник відділення ВД ФСНВ в Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews