Цікаво знати

Якщо припинено або розірвано договір оренди земельної ділянки

В ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” із заступником начальника інспекції Богданою Володимирівною Жуковою.

Платники податків мали змогу оперативно отримати відповіді щодо порядку застосування податкового законодавства та діяльності податкової служби району.

– Які застосовуються ставки збору за спеціальне використання підземної води за І квартал 2013 року?

– При обчисленні податкових зобов’язань по збору за спеціальне використання води за період з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно платники збору застосовують ставки збору, що діяли у 2012 році, а починаючи з 04.01.2013 – нові, відповідно до Закону України від 20 листопада 2012 року № 5503-VI.

 У зв’язку зі зміною ставок протягом звітного періоду в податковій декларації збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за І квартал 2013 року дані відображаються двома окремими рядками, з відповідною приміткою у цих рядках: «з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно» та «з 04.01.2013 по 31.03.2013 включно».

– Чи повинен орган державної податкової служби направити платнику повторне податкове повідомлення-рішення після прийняття рішення про результати розгляду скарги?

– Якщо за результатами адміністративного або судового оскарження грошове зобов’язання, визначене у податковому повідомленні – рішенні:

збільшується, то, крім раніше надісланого податкового повідомлення-рішення, направляється окреме податкове повідомлення-рішення на суму збільшення, а раніше надіслане податкове повідомлення – рішення не відкликається;

зменшується, то до платника податків направляється податкове повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов’язання, а раніше надіслане податкове – повідомлення вважається відкликаним.

Податкове повідомлення-рішення складається органом державної податкової служби протягом 3 робочих днів з дня, що настає за днем отримання таким органом рішення за результатами адміністративного або судового оскарження.

– До якої дати суб’єкт господарювання повинен сплачувати орендну плати за земельні ділянки державної власності у разі припинення (розірвання) договору оренди?

– У разі припинення або розірвання договору оренди земельної ділянки державної власності орендар повинен сплатити орендну плату за фактичний період перебування землі у користуванні у поточному році, тобто до дати повернення земельної ділянки орендодавцю (відповідному органу виконавчої влади чи відповідній сільській, селищній, міській раді), що підтверджується актом приймання-передачі земельної ділянки.

– За якою формою потрібно повідомити податкову інспекцію про відсутність у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?

– Суб’єкти господарювання, які не мають об’єктів обчислення екологічним податком і не планують їх мати у звітному році не повинні подавати до відповідних органів ДПС заявку про відсутність у них у звітному році таких об’єктів.

Суб’єкти господарювання, які є платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, повинні повідомити про це орган державної податкової служби та скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку.

 

– Чи мають право працівники податкової інспекції при проведенні перевірки вимагати документи за період, який вже було перевірено?

– Податковий орган може вимагати від платника податків первинні документи, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку, інші регістри, фінансову, статистичну звітність, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби з урахуванням термінів їх зберігання, передбачених Податковим кодексом України та Переліком типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом Міністерства юстиції України, в тому числі за період, який вже було перевірено органами ДПС.

– З якої дати необхідно сплачувати земельний податок у разі придбання нежилого приміщення  у багатоквартирному жилому будинку: з дати укладання договору купівлі-продажу чи з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно?

– При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС.

Голос Сокальщини на GoogleNews