Цікаво знати

Як вибрати контактні лінзи

Проблеми із зором в тій чи іншій мірі притаманні кожній людині. Адже нескінченно можна дивитися на зоряне небо, вогонь і воду, але ніяк не на монітор комп’ютера.

Проте основна маса людей «милується» саме їм: спочатку для навчання або роботи, а у другій половині дня і для задоволення. Результат такої багаторічної «практики» – посаджена зір. І хоча Гаррі Поттер – персонаж вельми популярний, наслідувати йому в носінні окулярів хоче далеко не кожен. Відмінна альтернатива «склу» – контактні лінзи. На сайті KievLinza в розділі купить очки в Киеве недорого ви зможете обрати собі лінзи на замовлення за дуже вигідною ціною. Вони будуть зручними, непомітними і дозволяють спостерігати за навколишнім світом гострим «орлиним поглядом». Але які лінзи краще вибрати? Чи потрібно відвідувати лікаря?

Лінзи контактні: як вибрати

Контактні лінзи належать до товарів медичного призначення, тому підбирати їх повинен тільки офтальмолог. Насамперед лікар оцінює параметри зору, для чого проводиться ряд обов’язкових тестів:

Загальна перевірка зору.

Біомікроскопія (мікроскопія живого ока) – дозволяє виключити захворювання, які служать протипоказанням для носіння лінз. Для цього з допомогою щілинної лампи проводиться огляд переднього відрізка ока: рогівки, райдужки, кришталика.

Обстеження очного дна – необхідно для максимально точної діагностики патології, що призвела до погіршення зору. У процесі дослідження лікар визначає, наскільки доцільно застосовувати контактні лінзи для підвищення гостроти зору.

Авторефрактометрия – потрібна для визначення клінічної рефракції ока, тобто кривизни кришталика та рогівки, а також відстані між ними. Процедура дуже проста: від пацієнта потрібно лише сидіти і спостерігати за об’єктом (фіксаційної міткою). Також для оцінки кривизни рогівки застосовується метод офтальмометрии (кератометрии).

Крім результатів обстеження, перед тим як підібрати лінзи для очей, офтальмолог оцінює щільність і розріз очей пацієнта, особливості судинної системи, склад слізної рідини. Також важливо, щоб лікар врахував стиль життя хворого: як часто він подорожує, відвідує басейн, фітнес-клуб, чи має шкідливі звички і т. д.

На основі аналізу вищевказаних факторів офтальмолог призначає найбільш підходящі лінзи. Зазвичай на руки пацієнту видається листок, на якому вказаний радіус кривизни рогівки і сила лінз в діоптріях, – це основні параметри, необхідні для придбання потрібної продукції у аптеці.

В хороших клініках лікар не обмежується простим повідомленням відповідних характеристик лінз, а проводить повноцінну примірку кількох схожих варіантів. Пацієнт витримує «пробники» на очах протягом 10-15 хв., а потім за допомогою щілинної лампи офтальмолог оцінює, наскільки правильно лінзи сіли. В ідеалі вони повинні розташовуватися по центру рогівки і лише трохи зміщуватися вбік під час шкарпетки. Якщо виявиться, що неправильна посадка (надмірно крута або плоска), то лікар підбирає інший радіус кривизни.

Також проводиться повторна перевірка гостроти зору з лінзами. В цей час хворий може висловити свої зауваження щодо дискомфорту, якщо він є. Наприкінці відвідин офтальмолог повинен проконсультувати пацієнта з приводу техніки надягання лінз і догляду за ними.

Голос Сокальщини на GoogleNews