Цікаво знати

Які чудові українські ріки

До такого висновку дійшли польські та українські веслярі – учасники Міжнародного спливу «Буг-2016»

Два роки по річках нашого терену не відбувався міжнародний сплив на байдарках. Бо на сході держави триває війна. І веслярі з Польщі не приїжджали. Цьогоріч наважилися і не жалкують. З якими щирими захопленнями вони говорили про подорожі на каяках по річках Рата, Солокія і, звичайно, Західний Буг. Але всі в один голос підтвердили, що найнесподіванішою, найцікавішою і найгарнішою для них була річка… Свиня. І жартували, що українських друзів повезуть на польську річку – Кнур. Такі жарти були, коли веслярі вже вийшли на берег. А коли вони були ще в дорозі, то ми поспілкувалися з організатором цього Міжнародного спливу з української сторони Олександром Коркішко: «Два роки у нас не відбувалося спливу, в зв`язку з подіями на cході України, але українські веслярі не сиділи, склавши руки. Ми у Великих Мостах створили спортивно-туристичний комплекс «Під дубом». Тепер на березі річки Рата є можливість заїхати машинами, поставити намети, можна скористатися нашими байдарками, є нормальні умови для активного відпочинку. На відкритті цього комплексу побував керівник Міжнародного спливу Леслав Флага, якому сподобалось у Великих Мостах, і тепер польські веслярі приїхали відразу на цю туристичну базу, і тут оселилися. І плавали по річках Свиня, Рата, Солокія.

4 липня приплили до Сокаля, а потім маршрут учасників Міжнародного спливу проліг Бугом, який тече вже по польській території. Цей вид туризму і відпочинку дуже популярний у Польщі. Навіть Папа Іван Павло II свого часу збирав юнаків та дівчат, і вони плавали каяками по польських річках. Мене дивує позиція молоді зі Сокаля, адже вони теж можуть займатися веслярством, але мають самі проявити ініціативу, зібрати ентузіастів, купити байдарки і плавати по нашому чудовому Бузі. Не треба чекати допомоги влади, міської чи районної, а самими взятися за цю чудову справ, адже це – здоров`я, відпочинок, туризм, тут пізнаєш себе, своїх друзів і неповторні й мальовничі куточки природи».

У Сокалі під звуки бадьорих маршів, які виконував народний духовий оркестр Сокальського районного народного дому (керівник Петро Криштоф) польські і сокальські веслярі зійшли на берег, де запашним короваєм їх зустріли юні сокальчанки, а представники районної влади: голова Сокальської районної ради Микола Пасько, керівник апарату Сокальської РДА Віра Білець, міський голова Сокаля Вадим Кондратюк вітали учасників Міжнародного спливу.

А керівник або ж як його називали польські друзі – командор Міжнародного спливу «Буг-2016» з польської сторони Лєслав Флага сердечно подякував за таку щиру гостинність сокальчан і ще раз підкреслив, «що на теренах Сокальщини є пречудові ріки».

Це ж засвідчив автор книг про Буг «Каяком по Бугу» Йозеф Тварек, котрий мав можливість плисти на байдарці по Бугу як на українській території, так і польській. У книгах описані маршрути, цікаві місця, є карти, географічна та коротка історична довідки.

Одинадцять веслярів зі Сокаля брали участь у цьогорічному спливі «Буг-2016». Байдарка з синьо-жовтим прапором приплила до берега, а у ній була начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова, котра поділилася враженнями: «Вони чудові, і хоча вітер дув у лице, але нам добре було плисти по течії. Вже вчетверте беру участь у цьому Міжнародному спливі. І не шкодую, таке гарне товариство і настрій прекрасний».

У всіх учасників був гарний настрій, а ще й музики веселили. В`язанку українських та польських народних пісень виконав гурт «Заспів» Сокальського народного дому (керівник Богдан Кійко). Дехто з польських веслярів закружляв у веселому танку. У багатьох польських учасників в Сокалі є добрі знайомі, отож вони мали можливість поспілкуватися між собою. Наступного дня Міжнародний сплив продовжився по Бугу вже на польській території. Щасливого плавання!

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews