Цікаво знати

Кліщі вийшли на “стежину війни”

Наступила тепла пора року. Активна пора для відпочинку як для дорослих, так і для дітей. І також активна пора для нападу кліщів. У травні розпочинається їх вихід на "стежину війни". Саме у цьому місяці вони починають інтенсивно харчуватися і нападати на тварин та людей. Тож відпочиваючи на природі, кожен має пам’ятати про маленьких кліщів, які причаїлися на кінчиках листочків або високорослих трав і, піднявши верхню пару лапок, чекають на свою здобич, яку відчувають вже за 1015 метрів. Потрапивши на одяг людини, вони протягом двадцяти хвилин лазять по тілі, шукаючи вдале місце присмоктування.

Тож у весняно-літній період, обираючи активний відпочинок на природі, дотримуйтесь таких елементарних правил індивідуального захисту: одягайте світлий, щільно прилягаючий одяг, не лягайте відпочивати у високорослі трави, змазуйте відкриті ділянки тіла засобами, які відлякують комах, кожні дві години оглядайте свій одяг. Прийшовши додому, ретельно огляньте своє тіло, приділяючи найбільшу увагу м’яким ділянкам шкіри. Якщо ж кліщ всетаки присмоктався до вашого тіла, інтенсивно змажте місце навколо кліща олією і зачекайте десять хвилин. Тоді, схопивши кліща пінцетом, починайте його розгойдувати то в лівий, то в правий бік і помаленьку витягуйте. Після його видалення кров з ранки видавіть і місце покусу змастіть спиртом. Спостерігайте за собою п’ять днів: якщо з’явилась червона пляма і з кожним •днем вона збільшується, вам потрібно негайно звернутися до лікаряінфекціоніста.
 

За результатами досліджень, протягом останніх трьох років кліщі, які є в нашому районі, є носіями вірусу кліщового системного бореліозу. Останніми роками ареал їх розповсюдження поширився від лісів до міських парків. При цьогорічному обстеженні міського парку виявлені іксодові кліщі  переносники кліщового енцифаліту та кліщового системного бореліозу.

Застерігаємо всіх відвідувачів парків, особливо мам, яким небайдуже здоров’я їх дітей. Після прогулянки у парках через кожні двадцять хвилин оглядайте своїх малюків на наявність кліщів. Якщо будете дотримуватись вищевказаних вказівок, тоді відпочинок на лоні природи приноситиме Вам лише задоволення.

Надія ЯКОВЛЄВА,
лікарпаразитолог райсанепідстанції.

Валентина КІТ,
ентомолог райсанепідстанції.

Голос Сокальщини на GoogleNews