Цікаво знати

Контроль якості води – важлива вимога сьогодення

Кожного дня вживаючи воду, людина навіть не замислюється над тим, скільки шкідливих речовин вона впускає у свій організм.

Для задоволення фізіологічних потреб людині необхідно 2,53,0 л води на добу. Вона в організм людини надходить з напоями і харчовими продуктами. З водою потрапляє багато фізіологічно необхідних солей, в тому числі таких макро і мікроелементів, як кальцій, магній, натрій, калій, йод, фтор тощо.

Згідно з гігієнічними вимогами доброякісна питна вода, призначена для споживання людиною, повинна:

1. Бути безпечною в епідемічному відношенні. Вода не повинна містити патогенних мікроорганізмів, вірусів та інших біологічних включень, небезпечних для здоров'я споживачів.

2. Бути нешкідливою за хімічним складом (хімічні речовини не повинні завдавати шкоди споживачеві або обмежувати використання води в побуті).

3. Мати сприятливі органолептичні властивості (бути прозорою, без кольору, не мати будьякого присмаку або запаху). Прозорість води характеризується її здатністю пропускати видиме світло і залежить від наявності в ній суспендованих частинок мінерального або органічного походження. Налийте воду хоча б у прозору трилітрову ємність, поставте за нею аркуш паперу з дрібним друкарським шрифтом і спробуйте його прочитати. Якщо це не вдасться – вилийте її, вона непридатна для пиття!

4. Бути безпечною в радіаційному відношенні.

Звертайтесь до нас, ми допоможемо перевірити якість Вашої питної води.

Анна ДОВГАНЬ, провідний інженер вимірювальної лабораторії Червоноградської філії ДП «Львівстандартметрологія». 

Голос Сокальщини на GoogleNews