Цікаво знати

Пневматична зброя та її різновиди

Раніше зброю використовували для добування їжі, війни. Сьогодні воно застосовується ще й зі спортивною метою, розважальної. Ясна річ, що для цього є безпечні різновиди, наприклад, пневматична зброя.

Пневматика в наш час стала частиною активного відпочинку, атрибутом гордості справжніх чоловіків. Вона використовується для тренування точності, дальності, полювання на звірів різного розміру. При всьому цьому не вимагає оформлення спеціального дозволу. Є маса моделей для різних випадків і аксесуарів до них. Так що підібрати краще зброю за ціною і варіанту не складе труднощів.

Види пневматичної зброї

Досвідчені спортсмени або любителі вже мають уявлення про особливості того чи іншого пневматичної зброї. А от новачкам перед покупкою краще ознайомитися з її різновидами і характеристиками, щоб підібрати найоптимальніший варіант.

Щодо спускового механізму ділиться пневматична зброя на:

  • Поршневу-пружинну. В даному випадку повітря стискає спеціальна пружина. У момент пострілу виштовхується куля. Даний варіант найкраще показує себе в експлуатації. Такі рушниці не дорогі і не вимагають складного догляду. До недоліків можна віднести гучний звук під час пострілу і наявність віддачі.
  • Газобалонну. Тут застосовується вуглекислота у вигляді газу. Зброя має основний і змінний балон. Може оснащуватися резервуаром, який вийде заправляти у міру потреби. Такий тип зброї підходить для полювання на великих звірів. Гвинтівка робить від 40 і до 80 пострілів. Вона має високу швидкість стрільби, не має віддачі. До неї можна кріпити оптичний приціл. Мінуси: висока вартість.
  • Пневмобалонна. В даному випадку постріл робиться за рахунок стисненого повітря, який попередньо накачується. Дана зброя застосовується для розважальної стрільби і активного відпочинку. Для полювання воно не годиться.
  • Компресійну. У такі рушниці насосом подається повітря. Вони мають накопичувальну камеру. У момент пострілу стиснене повітря виходить і куля вилітає. Такий варіант стріляє безшумно, не має віддачі, прекрасно показується себе по час роботи.
  • Пневмоелектрічну. Тут є горючий компонент, який в поєднанні зі стисненим газом згорає і дає енергію для виштовхування кулі.

Щодо зовнішнього вигляду і моделей буває таке пневматична зброя:

  • Гвинтівки. Вони зазвичай застосовуються для полювання. Є варіанти пружинно-поршневого типу, з газовими балонами, Мультикомпресійний. До них може кріпитися оптика. При покупці гвинтівки варто розуміти, для яких саме звірів вона буде використовуватися, наскільки вам важлива дальність і точність пострілу і т.д.
  • Пістолети. Вони також відрізняються за зовнішнім виглядом, потужності і механізму. Однак стріляти ними можна тільки в спеціально відведених місцях. Продають пневматичні пістолети виключно повнолітнім. Ними можна стріляти по мішені. Для полювання пістолети не підходять.
  • Револьвери. Це пневматична зброя розраховане для патронів Флобера. Воно виглядає красиво, може імітувати свої вогнепальні аналоги. Такою зброєю вийде стріляти по мішенях, тренувати точність. Його використовую на спеціальних змаганнях.
  • Стартові пістолети. Ці моделі зброї призначені для спортивних змагань. Точніше, раніше вони були незамінні, але сьогодні їх купують і для самозахисту, так як на даний зброя не вимагає дозволу. Вона забезпечує гучний звук і абсолютно не шкодить іншим.

Є різні варіанти пневматики. При виборі важливо орієнтуватися на її призначення, параметри і можливості використання.

Аксесуари для пневматичної зброї

Крім власне гвинтівок і пістолетів, є в продажу і різні аксесуари до зброї. Ось деякі з них:

  • Оптика. Для гвинтівок часто застосовується оптика. Вони допомагає краще полювати, економити час, вистежувати дичину і робити свій постріл більш точним.
  • Кулі. Витратними матеріалами вважаються кулі, патрони, кульки, балони з газом і т.д. Їх доведеться докуповувати, якщо ви користуєтеся пневматикою досить активно.
  • Чохли для зберігання. Щоб транспортувати або зберігати гвинтівку, пістолет або револьвер, краще використовувати спеціальні чохли. Вони зручні, легкі і розраховані на певні моделі. Захищають пневматику від пошкоджень, негоди. На чохлах є кишеньки, ремені.

Крім цього продаються в великому асортименті засоби по догляду за зброєю, різні масла й змащення, йоржики, ганчірочки. Вони допомагають продовжити термін служби гвинтівки або пістолета, роблять простіше процес догляду.

Також продаються глушники, манжети, магазини та інші аксесуари.

Голос Сокальщини на GoogleNews