Цікаво знати

Придбання квартири: нюанси угод на вторинному ринку

Угоди з об’єктами нерухомості є складним видом правових відносин. Ще складніше процедура покупки квартири буде проводитися у випадках, коли для оплати ціни договору купівлі-продажу покупець використовує не тільки власні, а й додаткові кошти. Звичайно, спростити задачу можна, звернувшись в спеціалізовані агентства нерухомості, але в такому випадку доведеться понести додаткові витрати. Вибирати житло за допомогою агентств або самостійно кожен вирішує індивідуально, але в будь-якому випадку не варто забувати про ризики, які супроводжують такого роду угоди, і про поширене шахрайство на ринку житла.

Пошук квартири

Питання з пошуку квартири є основним в процесі придбання нерухомості. Існують два варіанти покупки житла:

  • самостійний пошук;
  • звернення до спеціалізованих агенцій.

На якому саме способі зупинити свій вибір, вирішує покупець. У більшості випадків потенційні покупці вдаються саме до послуг ріелторів, які за надану роботу встановлюють оплату в розмірі 1-3% від вартості об’єкта нерухомості. Хоча і самостійно купити квартиру на сайті dom.ria можна. Це стало можливо завдяки тому що кожну квартиру відвідав фахівець сайту, перевірив документи у продавця і зняв все на камеру панорамного типу. Отриману інформацію він додав до бази даних сайту, якою зможе скористатися кожен українець незалежно від регіону проживання. Це дозволяє сайту DOM.RIA залишатися №1 серед конкурентів у сфері вторинного житла.

При покупці нерухомості варто звернути увагу на такі ключові фактори:

  • ціна;
  • транспортна доступність;
  • стан будинку, під’їзду і квартири;
  • соціальна інфраструктура;
  • розташування житла, поверх;
  • рік побудови та тип будинку;
  • екологія району.

Ріелтор здатний швидко знайти житло, яке буде відповідати необхідним критеріям, але покупцеві не варто покладатися виключно на добросовісність посередника, тому що і з боку агентств встановлені випадки шахрайських дій.

Що потрібно знати при покупці квартири на вторинному ринку?

При покупці житла на вторинному ринку слід звернути особливу увагу на фактори ризику, пов’язані з таким придбанням:

  • Негативні аспекти юридичного характеру. Дані юридичні ризики виникають унаслідок правової складності договору купівлі-продажу, і загрожують власнику втратою права власності на майно.
  • Проблемні питання, пов’язані з технічною документацією, характеристиками квартири. Даний аспект хоча і не впливає на право власності, але тягне за собою великі фінансові витрати, у зв’язку з необхідністю усунення наслідків.
  • Стан нерухомості, рік побудови. Найчастіше вторинне житло не відповідає необхідним вимогам для комфортного проживання. На жаль, деякі недоліки квартири вторинного ринку можна виявити не відразу, а вже після переїзду і проживання в приміщенні.

Переваги вторинного ринку полягають в тому, що навіть недавно побудований будинок, після того як всі квартири розпродані перекладається в сектор вторинки, тому не виключена можливість покупки абсолютно нової квартири за нижчою ціною. На вторинному ринку покупцеві не потрібно чекати старту продажів або заселення, а ремонт в уже обжитому об’єкті не вимагає таких фінансових вкладень, як у разі коли купується, нова квартира з чорновою обробкою.

Як перевірити юридичну чистоту квартири?

Перевірка юридичної чистоти житла – це процес збору пакету документів з метою перевірки відсутності причин для вилучення майна. Проведення такої перевірки вимагає наявності певних знань у галузі права, тому часто покупці звертаються до співробітників юридичних відділів або агентств нерухомості. Перевірити юридичну чистоту житлового приміщення можна і самостійно.

Основні фактори, які слід встановити:

  • Чи має продавець необхідні повноваження для реалізації квартири, наприклад, довіреність або агентський договір.
  • Особистість продавця, справжність документів, що підтверджують право власності.
  • Наявність обтяжень об’єкта нерухомості, це можуть бути арешт або застава. Перевірити відсутність вище перелічених умов, можна надіславши запит на виписку з ЄДР.
  • По виписці з будинкової книги, варто подивитися осіб, прописаних у квартирі, в тому числі неповнолітніх дітей, тому що процедура виписки останніх буває вкрай скрутна або навіть неможлива.
  • Варто також звернутися до органів наркологічного і психоневрологічного контролю з метою отримання відомостей про те, що не перебуває власник майна на їх обліку. Це необхідно для того, щоб переконатися в повній дієздатності громадянина.

Покупці житла з використанням коштів іпотеки отримують правовий супровід та перевірку юридичної чистоти угоди з мінімумом витрат, тому що банки самостійно, своїм коштом перевіряють чистоту угод.

То яку саме квартиру, і яким способом купувати, кожен вирішує самостійно, але перед тим як приступити до купівлі житла, необхідно всебічно вивчити всі можливі нюанси та «підводні камені» даного процесу.

Голос Сокальщини на GoogleNews