Цікаво знати

Принцип роботи 3D телевізорів: яка технологія краще

Людина завжди сприймає навколишній світ в повному обсязі. Однак, коли справа доходить до перегляду телепрограм, тут з’являється обмеження у вигляді двох вимірів. Раніше 3D технології вже були створені, але, на жаль, передавали картинку на досить примітивному рівні.

Зараз провідні виробники техніки та електроніки вирішили дати друге дихання цієї чудової технології. 3D відтепер виводиться на належний рівень, а виробник прикладає всі максимальних зусиль для того, що перегляд був яскравим і захоплюючим.

Далі мова піде про основні нинішніх і майбутніх технологіях, які допомагають глядачеві бачити телепередачу або фільм в 3D форматі.

Використання колірних фільтрів

Вперше дана технологія була використана в 18 столітті. Принцип роботи досить простий: людина одягає окуляри, на яких, разом лінз є два колірні фільтри. Для правого ока використовується синій або зелений колір, для лівого – червоний. Таким чином, в процесі перегляду відбувається накладення декількох зображень.

З огляду на великий вибір на ринку, розібратися у всіх представлених моделях непросто. Але допомогти з цим може сайт vseceni.ua, при нього якого ви зможете порівняти всі характеристики і ціни на телевізори. Плюс до всього, можна відразу підібрати найближчий до вас магазин.

Самі зображення пофарбовані у відповідні кольори фільтрів. У такій технології є свої мінуси і плюси, але завдяки своїм недоліків вона ніколи широко не використовувалися провідними марками для створення домашніх кінотеатрів.

Переваги колірних фільтрів:

Дешева вартість. Такі окуляри зазвичай коштують менше долара або окало того.
Відображення штучно тонованого відео в форматі 3D.

Мінуси:

  • Погана точність передачі кольору.
  • Явна виділення колірних фільтрів на тлі загального зображення
  • 3D зображення.

Поляризаційні окуляри

Використання поляризованих очок є ще однією технологією відображення формату 3D. В даному випадку, зображення для лівого і правого ока розрізняються завдяки ефекту поляризації. Що стосується великих кінотеатрів, то там такий ефект досягається завдяки застосуванню двох великих проекторів. На сьогоднішній день, таку технологію використовують кінотеатри IMAX.

Для поляризаційних окулярів використовуються спеціальні світлофільтри, які дозволяють глядачеві частково сприймати світло з екрану кінотеатру. Один з фільтрів (для лівого ока) пропускає тільки ті хвилі світла, які орієнтовані виключно горизонтально. Інший фільтр пропуск відповідно вертикально спрямовані хвилі світла.

Сучасні екрани (в тому числі і для домашніх кінотеатрів) має спеціальне покриття, яке здатне зберігати поляризацію. В результаті, то що бачить глядач – це перпендикулярний взаємодія двох світлових потоків. Завдяки тому, що кожне око «бачить» свою картинку, і виходить повний ефект 3D.

Ефект поляризації використовують провідні виробники техніки, такі як LG, Philips, Toshiba, Samsung та інші.

Плюси технології поляризації:

  • високоякісна картинка;
  • багатство кольору;
  • окуляри досить легкі і дешеві;
  • відсутність мерехтіння під час перегляду;
  • після тривалого перегляду очі глядача не втомлюються.

3D телевізори без окулярів

На сьогоднішній день дана технологія є найбільш привабливою і дорогий. Для перегляду зображення з такого телевізора не потрібні окуляри, що значно полегшує процес.

Треба відзначити, що, незважаючи на те, що в наших магазинах вже можна зустріти такі моделі, якість їх зображення ще потребує вдосконалення.

Ефект 3D створюється завдяки спеціальній плівці, яка наноситься прямо на екран телевізора. Плівка являє собою прозорий оптичний елемент, який навіть не помітний оку при уважному вивченні. За рахунок такого ефекту, кожне око «бачить» певне зображення, яке в результаті складається в загальну картинку і створюється ефект 3D.

Наостанок хотілося б зазначити, що в останні час в світі стрімко зростає інтерес до 3D технологій, а вони, в свою чергу, розвиваються семимильними кроками. Залишайтеся в курсі!

Голос Сокальщини на GoogleNews