Цікаво знати

З чого почати вивчення англійської мови

Мене намагалися навчити англійській мові ще в школі, потім в технікумі і, нарешті, в інституті. Здавалося б, дитина краще засвоює матеріал, ніж доросла людина, так чому ж, пройшовши по одному і тому ж колі 3 рази, у мене так нічого й не залишилося в голові, крім пари простих фраз і декількох слів?

Я б не сказав, що у мене абсолютно не було бажання вивчити англійську, скоріше навпаки, було, але ці бажання зводилися до чогось невизначеному типу «непогано б знати англійську, он Вася ж знає, а я чого, рудий?», «знання іноземної – це модно », або коли став постарше« знання англійської мови потрібне при прийомі на роботу ».

Насправді це не цілі, думки такого роду не створюють наміри і початкового запалу вистачить хіба що на пару занять, які ви проміняєте на що-небудь більш привабливе при першій же можливості (телевізор, улюблені іграшки, прогулянки з друзями та інше). Я перепробував безліч усяких методик і курсів, і можу сказати одне, якщо немає чіткої мотивації / цілі, для чого саме ви збираєтеся вчити мову, то, навіть віддавши купу грошей на кращих вчителів, його не вивчив. Тобто, необхідно сісти, подумати і відповісти собі чітко, для чого я хочу знати іноземну.

Подумали? І які думки прийшли в голову? Якщо щось схоже на те, що я описав трохи вище, то не варто витрачати час. Якщо ж це щось більш серйозне, то пробуємо. Виникає чергове запитання, а як зрозуміти серйозне воно чи ні.

Відповідь проста: подумайте, чи зможете ви обійтися без іноземної мови, якщо так, значить цілі поставлені не серйозні, якщо ні, то і так зрозуміло. На прикладах завжди наочніше, давайте розповім про особистий досвід. Свої поїздки я почав, практично не знаючи англійської, на перших парах вистачало і того, що можна перекинутися основними фразами з населенням, щоб вказали дорогу, знайти дах над головою або купити поїсти.

Якщо зовсім було туго, то висловлювався жестами. Я б не сказав, що мені заважав мовний бар’єр, в будь-якому випадку я отримував, що мені було потрібно, навіть не знаючи мови, тому сильної необхідності в ньому я не бачив, але з кожною поїздкою бажання вивчити англійську наростало.

Переломним моментом для мене стала поїздка в Тайланд і Камбоджу, по дорозі туди я познайомився з таким же любителем подорожей – Арістон, який легко говорив на «буржуйському». Поки ми колесили по країні, він з легкістю спілкувався з іноземцями та місцевими, а я як любитель спілкування був у цьому обмежений, і міг тільки заздрити. Ось тут-то я остаточно вирішив для себе, що візьмуся за вивчення англійської серйозно.

Від Аристона же я почув про Пімслера, з нього і почалося моє справжнє навчання. Методи вивчення іноземної мови. З усього того, що я «накопав» і «перелопатив», зробив висновок, що є 2 діючих методу вивчення будь-якої мови. Який з них вибрати, залежить від вашого складу розуму і посидючості.

1 спосіб. Я б назвав його метод дитини (або метод НЛП). Давайте пригадаємо, як саме маленькі діти вчать мову? Вони не зазубрюють слова і взагалі не мають уявлення про те, як будувати пропозицію, що посилено намагаються «впихати» в голови учнів в різних школах.

Маленький дитина просто дивиться за мамою з татом, за оточуючими людьми і намагається повторювати те, що вони роблять і говорять. В цьому випадку дуже добре підходить живе спілкування з носієм мови. А якщо немає можливості поспілкуватися з якимось іноземцем? Тоді підійде перегляд фільмів. Природно фільм повинен бути не науково-популярний, мультики не підходять, так як там немає реальної міміки і рухів людського типу. Кілька рекомендацій при виборі фільму: бажано вибрати такий, який ви вже дивилися в російській перекладі, хороша дикція акторів (фільми в перекладі не підходять, тільки оригінал), максимальна емоційність дійових осіб.

Переглядаючи фільм іноземною мовою ми дивимося на емоції акторів, і в точності повторюємо їх діалоги разом з мімікою і рухами, при цьому бажано відключити мозок взагалі, просто повторюйте і все, як діти. Такі тренування допомагають занести фрази і слова прямо в підсвідомість, а емоції в такому випадку послужать якорем для відновлення їх у пам’яті. Уже через якийсь проміжок часу зможете говорити не замислюючись. І природно, не забуваємо про регулярність «тренувань», бажано щодня не менше години.

На жаль, я зрозумів, тому дана методика мені не підійшла.

2 спосіб. Другий скоріше не спосіб, а комплексний підхід. Тобто це використання методик для різних областей сприйняття, конкретніше – це самовивчення з використанням відповідного саме для вас курсу, уроку, плюс паралельне читання книг і перегляд фільмів. Ось про цей метод ми поговоримо докладніше. Такі курси ви можете найти на http://www.speak-up.com.ua/ua . Курси підходять для того, що б вчити мову з нуля. Тим, хто вже щось знає, на перших етапах буде нудно, але не варто недооцінювати «ази». Мені теж хотілося скоріше перестрибнути основи, так як я знав багато слів. Однак із складанням пропозицій у мене були проблеми, тому саме курси вчать словами з азів і складанню фраз при спілкуванні. Курс складається з аудіофайлів – 90 уроків по 30 хвилин, уроки складені з певній витримкою пауз, розрахованих для правильного запам’ятовування.

Голос Сокальщини на GoogleNews