Цікаво знати

Сімнадцять років без Вя’чеслава Чорновола

25 березня 1999 року в автокатастрофі на шосе під Борисполем загинув видатний Українець В’ячеслав Чорновіл – публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР, провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80х – 90-х років; Герой України. 

На площі Січових стрільців у Сокалі, де є меморіальна таблиця В. Чорноволу, члени РО Народного Руху України, депутати районної ради вшанували його пам’ять, поклавши вінок та квіти.

Священик Роман Синицький відправив панахиду. А потім наголосив, що В’ячеслав Чорновіл залишив для нас велику спадщину. Його життя хоч і не було довгим, але яскравим. 

Усі разом помолились за спасіння його душі.

Заступник голови районної ради, голова РО НРУ Василь Бойко зазначив:

– Сьогодні ми зібралися, щоб пом’янути видатного українця, Героя, який жив і боровся за незалежну Україну, який своє життя віддав для того, щоб ми могли жити у вільній державі. Коли Європа визнавала його кращим журналістом та вручала премію, московськокомунська імперія садила його в тюрму, Чорновіл тричі був на засланні. Усе життя жив і боровся за те, щоб Україна повстала. В’ячеслава Максимовича тричі обирали депутатом Верховної Ради України, він працював для розвитку держави. Незмінний голова Народного Руху України, і якби не наше гетьманство, то, я переконаний, у 1991 році Чорновіл був би Президентом України і наша держава рухалась би в іншому напрямку. Але не так сталося, вороги знищили Героя України, але вони не знищили ідею і людей, які пам’ятають про В’ячеслава Чорновола та продовжуватимуть його добрі справи, і далі нестимуть його ідеї у життя. Герої не вмирають! Вічна пам’ять славному українцю В’ячеславу Максимовичу Чорноволу. На Сокальщині його пам’ятають, він вічно житиме у наших серцях. Слава Україні! Героям слава!

Голова районної ради Микола Пасько, зокрема, наголосив:

– В’ячеслав Чорновіл – не просто політик, не просто журналіст. До речі, певний час журналістом працював в обласній телерадіокомпанії у Львові. Там є також меморіальна таблиця, де теж вшановують його пам’ять. В’ячеслав Максимович є символ українського народу. Хто читав його родовід, знає, що він походив зі славного роду українських козаків Чорноволів. Коли в Україні ввели кріпацтво, його пращур – Стратін Чорновол пішов з села, щоб не бути кріпаком, боровся за свою волю. Сьогодні уся Україна бореться за свою волю, сьогодні оцей український корінь, бажання бути вільним проявляється у всьому українському народові, в тому числі і на Сході, де Україна бореться за свою незалежність. В’ячеслав Максимович є поза часом, поза політикою і поза всіма тими дріб’язковими речами, які зараз є в Україні: політичними взаємопоборюваннями, різними підходами, тому що він є вище всього того. З часом історія оцінить наскільки це величезна інтелектуальна особистість, наскільки це приклад української незламності. Тому що ми зараз говоримо про Надію Савченко, яку судили в Росії. В’ячеслав Максимович тричі був на засланні, його радянська влада не зламала. 17 років тому загинув В’ячеслав Максимович, слідство встановило що це ніби нещасний випадок, але такі люди не вмирають випадково, тому, думаю, що ми усі повинні брати приклад з його незламної сили волі, духу і прагнення до незалежності України. Слава Герою!
На завершення всі виконали Гімн України.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews