Цікаво знати

Шахтар Галичини три роки з гірниками

Першого грудня виповнюється три роки, як почав діяти ВЕБ-сайт "Шахтар Галичини". Ідея його створення належить завідувачу відділу інформації ДП "Львіввугілля" Марії Коноплицькій та редакторові ВЕБ-сайту Олександру Харламову, членові НСЖУ, який має чималий досвід роботи в ЗМІ.

Три роки – проміжок часу, здавалося б, невеликий, та головне – завоювати читацьку аудиторію, постійно її розширювати, що і вдається працівникам сайту Олександру Харламову й Аллі Гусаковській.

У сучасних умовах Інтернет-видання стають більш ефективним джерелом інформації, бо при незначних витратах дозволяють отримати доступ до великої кількості читачів. Друковані ЗМІ вимагають куди значніших витрат і мають меншу аудиторію.

ВЕБ-сайт "Шахтар Галичини" є одним з джерел найоперативнішого отримання інформації.

Не раз бувало: після певної події, повідомлення про неї журналісти сайту виставляли на сторінку вже через годину-другу. Журналістика ж, як відомо, виграє оперативністю!

Для Олександра Харламова й Алли Гусаковської не існує поняття робочого часу, мовляв, від і до. (А чи взагалі таке буває в журналістиці?!) Тож оперативну, "гарячу" інформацію вони подають
на сайт не лише у стінах робочого кабінету, а й в "домашніх умовах" і навіть тоді, коли перебувають у відпустці. Любити свою працю, постійно відчувати обов'язок перед читачем – понад усе!

Упродовж короткого часу, шляхом вдалого дизайну, оперативної публікації новин, наповнення необхідною інформацією сторінок сайту, розміщення фотоілюстрацій, відеороликів, стало можливим залучення значної аудиторії користувачів – приблизно 400 відвідувань у день. Однак, зважте, що серед них – не одні і ті ж користувачі, поряд з постійними щоразу з'являються і нові, в т. ч. з-за кордону.

Публікації "Шахтаря Галичини" читають і передруковують у своїх виданнях Міненерговугілля, окремі держпідприємства вугільної галузі, друковані та електронні ЗМІ міста Червонограда і Сокальського району, обласні та всеукраїнські галузеві часописи, вони звучать в ефірах місцевих радіостудій, що сприяє об'єктивному висвітленню діяльності ДП "Львіввугілля", донесенню до мешканців регіону інформації про нелегку, але звитяжну працю шахтарів у копальнях Прибужжя. А серед них – чиїсь сини, батьки, чоловіки, брати, близькі та знайомі…

Протягом місяця сайт надає публікацій обсягом в середньому на 6-7 номерів газети. Втім, у "Шахтарі Галичини" прочитаєте матеріали найрізноманітнішого ґатунку, а не лише про працю вугільників. Тут – соціальна сфера, діяльність профспілок, цікаві події у Червонограді і краї, духовність, культура, література, спорт, життя учнівської і студентської молоді. Словом, про все, бо "не вугіллям єдиним…".

Журналісти "Шахтаря Галичини" вдячні і шанують кожного дописувача, завжди і небезпідставно сподіваються на допомогу кожного позаштатного автора: чи то професійний журналіст, чи то фахівець певної галузі, чи то школяр-юнкор. Отож відвідують сайт представники різних суспільних верств. І радує, що вже сформувалася "своя" когорта позаштатних авторів.

Працівники ВЕБ-сайту, окрім основної – наповнення інформацією сторінок, виконують чималий обсяг робіт з підготовки вітальних адрес, розробки та дизайну банерів, бігбордів, запрошень, буклетів, книг тощо. А також здійснюють щоденний моніторинг електронних ЗМІ. До речі, "Шахтар Галичини" є одним з найкращих у галузі.

Самі ж журналісти беруть матеріали не зі звітів, протоколів, внутрішньої документації керівництва вугільного підприємства, а найперше спілкуються зі шахтарями на глибині 500 метрів. Олександра Харламова й Аллу Гусаковську нерідко можна побачити безпосередньо в лавах серед гірників.

ВЕБ-сайт "Шахтар Галичини" розміщує на своїх сторінках телепрограми студій "Шахтарські горизонти" та "Сокальські новини". Тобто відвідувачі сайту можуть переглянути ці програми у будь-який час та мають змогу подивитись попередні програми, що дуже зручно.

Тарас ЛЕХМАН.

 

На фото: працівники ВЕБ-сайту "Шахтар Галичини" Олександр ХАРЛАМОВ й Алла ГУСАКОВСЬКА.

Голос Сокальщини на GoogleNews