Цікаво знати

Типи запуску генератора: який краще?

Незважаючи на те, що тип запуску – дуже важливий параметр вибору генератора, більше половини покупців міні-електростанцій взагалі не приймають його до уваги. Керуючись репутацією виробника, типом харчування, потужністю, в кращому випадку – особливістю конструкції, вони дізнаються про переваги того чи іншого типу запуску вже після придбання обладнання.

Відкривши для себе «нові горизонти» в управлінні, такі користувачі починають шукати в Інтернеті поради, як прилаштувати до ручного генератора електростартер або блок ATS з пультом. Причому ця модернізація рідко обходиться дешевше початкової покупки агрегату з потрібними характеристиками, а несанкціоноване втручання призводить до поломки і навіть повного виходу з ладу техніки.

Ручний запуск

Це найпростіші і дешеві генератори, які наводяться в робочий стан пусковим тросом. Однак на доступною ціною переваги такого типу запуску закінчуються. Чим більше потужність пристрою, тим важче його завести фізично (найчастіше потрібна смикнути трос далеко не 2-3 рази). При низьких температурах дизельгенератор необхідно попередньо прогрівати. Також таку модель практично неможливо модернізувати автоматикою або електропуску.

Електростарт

Реалізується за допомогою кнопки або повороту ключа в замку запалювання, генератор приводиться в дію енергією, накопиченої в акумуляторі. Серед переваг:

  • відсутність проблем з запуском при будь-яких погодних умовах;
  • немає необхідності прикладати серйозні фізичні зусилля;
  • можливість удосконалити генератор автоматикою, дистанційним керуванням.

Основні недоліки – більш висока вартість і необхідність стежити за станом акумуляторної батареї і своєчасно заряджати її. На побутових моделях різниця в ціні між ручним і електронним запуском може становити близько 100 у.о. Що стосується батареї, то найчастіше цей недолік знівельовано наявністю пускового троса як резервний варіант.

Автоматика

Автоматичне введення резерву або блок АВР – це своєрідний посередник між централізованої електромережею, генератором і домашньої електромережею. Контролер відстежує наявність струму в мережі і при його відсутності перемикає домашню мережу на генератор з попередніми запуском останнього. Сучасні системи АВР підключають резервне електропостачання протягом декількох мілісекунд, що дозволяє практично не відчувати незручностей, пов’язаних з перебоями в мережі. Також система автоматично перемикає будинок на центральне електропостачання і відключає генератор при відновленні подачі електроенергії з основного джерела. Це економить витрату палива і ресурс електрогенератора, дозволяючи використовувати його тільки тоді, коли це необхідно.

Але такий технічний прогрес потребує суворого дотримання норм температури і вологості в приміщенні з електростанцією, а також в регулярному техобслуговуванні.

Дистанційний запуск

Це той же електростартер, але активація здійснюється не кнопкою на корпусі, а брелоком з невеликою антеною, який служить пультом управління. Щоб підтримувати працездатність дистанційного запуску, потрібно стежити за станом акумуляторної батареї. Брелок має обмежений радіус дії, може погано спрацьовувати через перешкоди або фізичних перешкод. Але це зручна опція до електростартер – можна запустити генератор, не виходячи з дому або не відкриваючи контейнер, приміщення з ним. Деякі пульти мають кілька кнопок для додаткової настройки роботи.

Голос Сокальщини на GoogleNews