Цікаво знати

У Сокальському територіальному центрі відкрили соляну кімнату

У Сокальському територіальному центрі відкрили відділення соціальномедичних послуг, яке дасть можливість розширити їх спектр послуг для людей похилого віку та інвалідів, яким виповнилося 18 років.

– Відтепер у територіальному центрі є послуги масажиста та соляна кімната,  розповідає заступник начальника територіального центру Мар’яна Чабан.  Вона допоможе літнім людям, насамперед тим, які страждають хронічними захворюваннями органів дихання та алергією, позбутися своєї недуги. Аналогічні штучні соляні кімнати вже функціонують у Кам’янко-Бузькому територіальному центрі, в Луцьку та санаторнокурортному пансіонаті "Ровесник". Літні люди задоволені, бо їм не потрібно їхати у Солотвино, а подібна соляна "печера в мініатюрі" працює у місцевому терцентрі.

У відділенні працює кваліфікований лікартерапевт Андрій Райко (на знімку вгорі), який перед галотерапією (так ще називається соляне лікування) оглядає хворих. Весь обслуговуючий персонал пройшов навчання.

Мар’яна Чабан разом з соціальним працівником Любою Мельничук з гордістю показали ноухау. Це невелике приміщення з соляними стінами, стелею і справді нагадує природну печеру чи шахту своїм особливим мікрокліматом. Усі елементи оздоблення, навіть світильники, також виготовлені з цього природного мінералу. До того ж тут працює спеціальний прилад  іонізатор легких аероіонів хлориду натрію, який збагачує повітря менш ніж п’ятимікронними частинками солі. Повітря попередньо проходить очищення, підігрівається, подається через соляний фільтр. Важчі аероіони вилучають за допомогою спеціальної витяжки.

Штучно створена соляна кімната не поступається лікувальними властивостями природним соляним печерам,  каже лікартерапевт відділення Андрій Райко, який попередньо пройшов навчання з галотерапії у Луцьку.  Головним лікувальним компонентом є сухе повітря, насичене іонами хлориду натрію, яке є очищене від вірусів, мікробів і алергенів. Основні покази до використання  це захворювання бронхолегеневої системи, патології верхніх дихальних шляхів, респіраторних алергій. Перебування в соляній печері (галока•мері) дозволяє в короткий термін і з найменшими незручностями лікувати такі недуги, як астма, бронхіт, грип, невроз. Ефективним є лікування алергічного риніту, хронічного фарингіту, тонзиліту та гаймориту, шлунковокишкового тракту, опорнорухового апарату, алергічних захворювань. Крім використання в якості додаткової процедури при лікуванні багатьох захворювань, соляна кімната допомагає також позбавитися стресу та психічного напруження.

Сеанси лікування, а їх можна приймати до 20, відбуватимуться щоденно, крім вихідних. Одночасно у соляній кімнаті зможе оздоровлюватися шестеро людей. Сприятиме ефективності лікування й спокійна атмосфера та легка музика. Відвідувати соляну кімнату лікар радить не тільки для лікування та реабілітації, а й для профілактики, що є корисним у період поширення простудних захворювань. Вона має мінімум побічних ефектів. Часте застосування соляної терапії можна використовувати з іншими фізіотерапевтичними процедурами. Сіль має здатність виводити віруси з організму,  пояснює лікар.

Однак не для всіх перебування у соляній кімнаті буде корисним.

– Протипоказане лікування сольовим аерозолем людям з ішемічною хворобою серця та гіпертонічною хворобою,  каже лікартерапевт.  В гострий період захворювань бронхолегеневої системи; грип, ГРВІ з високою лихоманкою й інтоксикацією, а також після перенесеного туберкульозу легенів із залишковими багатофункціональними змінами. Не можна також лікуватися у такий спосіб і тим, хто має захворювання центральної нервової системи, у кого порушений центральний кровообіг. Не радять таке лікування і тим, хто має загострення будьяких хвороб або наявність чи підозри на новоутворення, гострі й хронічні захворювання нирок.

З початку відкриття соляної кімнати минуло небагато часу. Та вже чимало відвідувачів скористалися цією послугою.

Лікування у соляній кімнаті є безкоштовним. Та хочу зазначити: аби скористатися будь-якою з послуг відділення соціальномедичних послуг, громадяни, які приходять вперше у територіальний центр, мають принести довідку про склад сім"ї, решту документів їм допоможуть оформити працівники на місці,  каже заступник директора терцентру Мар’яна Чабан.  Сподіваємось, що нові послуги зацікавлять людей похилого віку, і вони приходитимуть до нас подихати сіллю та оздоровитися.

Недарма кажуть, що все нове добре забуте старе. Сіль здавна славилася своїми цілющими властивостями, тому її застосовували наші предки.

Тепер і сокальчани можуть переконатися у цьому, побувавши у соляній кімнаті територіального центру. Сіль має здатність відновлюватися, тож вона служитиме людям довго.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews